Szabvány - Közérdekű adat?


péterapó # 2006.08.26. 15:28

A jogszabályok kötelező elektronikus közzétételéről szóló adatvédelmi biztosi a j á n l á st is megnézheted. www.obh.hu...
Üdv P.


Polgár légy, ne alattvaló!

péterapó # 2006.08.26. 15:21

afonyalekvar !

A szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény (Szjtv.) 1. § (4) bekezdése kimondja, hogy „nem tartoznak e törvény védelme alá a jogszabályok, az állami irányítás egyéb jogi eszközei, a bírósági vagy hatósági határozatok, a hatósági vagy más hivatalos közlemények és az ügyiratok, valamint a jogszabállyal kötelezővé tett szabványok és más hasonló rendelkezések.”
Üdv P


Polgár légy, ne alattvaló!

afonyalekvar # 2006.08.24. 12:27

Kedves Legislator!

Azt nagyon megköszönném, mert elkezdtem írni a levelet az MSZT-nek, meg szerkeszteni a keresetlevelet .. :)

Megkérdeztem az adavedelem.vilaga.hu szerkesztőjét + egy ügyvédet, akinél gyakorlaton vagyok és egybehangzóan azt mondták, hogy közérdekű adat!

Legislator # 2006.08.24. 11:05

Logikusnak tűnik az érvelésed. Majd megkérdezek egy, a tárgykört egyetemen oktató bírát.


Sunshine after the rain.

afonyalekvar # 2006.08.24. 10:02

Légy szíves véleményezzétek!

afonyalekvar # 2006.08.17. 14:38

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne.

A Magyar Szabványügyi Testület pénzt kér a Mérnöki Kamarától a jogszabállyal kötelezővé tett szabványokért.

A jogszabályok ugye a Magyar Közlönyben megjelennek, de ilyenkor a kötelezővé tett szabványokat csak meghivatkozzák, de nem teszik közzé.

Ezekért a Magyar Szabványügyi Testület

  • ugyanúgy, mintha nem volna kötelező-

pénzt kér.

Apám a Magyar Mérnöki Kamara tagja és ő kérdezte, hogy ez így jogszerű e.

Véleményem szerint nem.

Már azt sem nagyon értem, hogy a szabványokat miért nem hírdetik ki a MK-ben (talán hosszúak..), de ha így van, véleményem szerint akkor sem kérhetne a MSZT pénzt ezek kiszolgáltatásáért, mert ezek közérdekű adatok.

(az hogy szerzői jog védelme alatt állnának kiesik, mert a 1999:LXXVI. szerint a kötelezővé tett szabvány nem élvez szerzői jogvédelmet)

Ha így van, akkor pedig lehetne perelni az MSZT-t a közérdekű adatok kiszolgáltatásáért.

Mi a véleményetek?