PÉNZMOSÁS


ViktorBp # 2007.02.21. 18:20

Olvastátok a pénzmosásról szóló cikket ?? Szerintem egyenesen felháborító, vagyis talán betudom a jól kiépült és jül működő régi magyar besúgói hálózatnak, na de álljon meg a menet, hol a jó istenben élünk, hogy a bank feljelenthet engem, ha ggyanúsnak találja azt, hogy mondjuk én naponta száz ezret kiveszek, beteszek, és ehhez elég egy irigy, egy ügybuzgó ..és akkor még ki akarják találni azt, hogy az ügyfélnek kelljen bizonyítani honnan vana pénze .... na elmennek a jó ....-ba, hát hol van itt az ártatlanság vélelme ? Nehogy már én futkossak azért, mert akadt egy túlbuzgó banki tisztviselő aki bejelentett engem, és nekem legyen az a kötelezettségem, hogy bizonyítsam, honnan van a pénzem. Egy nagy FRÁSZT !!! Bizonyítgassák csak ők, járjanak utána, komolyabb ügyeket úgysem tudnak megoldani, legalább egy kicsit dolgoznának a mi pénzünkért !!
Viktor

ksstomi # 2007.02.22. 18:35

hozzászólás törölve

Zolikaaa # 2007.02.23. 13:24

hozzászólás törölve

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.24. 19:31

ViktorBp szerepében az agresszív kismalacot hallhatták: "Nem várok!!!!"

Zolikaaa # 2007.02.24. 22:33

hozzászólás törölve

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.24. 22:39

(Vállat von.)

balageboy # 2007.02.24. 22:58

Hát nem nagyon tudom értelmezni K.B.S úr hozzászólásait, de azt elmondom, ha már idenéztem, hogy engem is felháborít, nagyon remélem, hogy nem lesz a tervezetből semmi, vagy el vagyok tévedve és már most is működik ??

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.25. 06:54

Nem tervezet. Hatályos törvény.

balageboy # 2007.02.25. 09:13

Na egy kicsit álljunk meg ! Azt tudom, hogy eddig is hatályos, hogy a 2 millió ft feletti összegek mozgását be kell jelenteni, de most azt tervezték, hogy ez alatt is .. Én erre értettem mindent, az a kétmilliós dolog még azt mondom oké, bár az én olvasatomban az se igazán fér bele egy jogállam keretei közé, most azt nem tudom, hogy amit akartak, hogy az ez alatti összegekkel mi lett.
Te erre érted azt, hogy már ez is hatályos ? Na én is megpróbálok utánajárni ...

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.25. 12:02

Azt tudom, hogy eddig is hatályos, hogy a 2 millió ft feletti összegek mozgását be kell jelenteni, de most azt tervezték, hogy ez alatt is ..

Nos, ez egy közkeletű tévedés. Mellesleg a cikk épp erről szól. Szerintem olvasd el mégegyszer.

kék laguna # 2007.02.25. 19:25

Én úgy tudom,hogy a bankban lévő minden dologba,az államnak joga van belenézni és belelát.Ezen én is döbbentem,de állítólag igaz.Azaz bárki és bármikor lenyomozható ha állambácsi úgy akarja,a bank köteles mindent kiadni felé.

kék laguna # 2007.02.25. 19:25

A minden alatt az utalásokat és természetesen a számlákon lkévő összegeket értem.

balageboy # 2007.02.25. 19:31

ez tényleg így lenne ? összegtől függetlenül csak úgy belenézhet csak mondjuk mert bünügy-gyanúsnak talál bármit, és előfordulhat az, hogy mondjuk nekem igazolnom kell, honnan van mondjuk 200 ezer forintom ?? ez azért vicc na meg enyhe túlzás lenne, de persze nem csodálkoznék itt magyarországon ezen (se) .....

kék laguna # 2007.02.25. 19:37

Én úgytuom az államnak joga van belenézni a bankszámlákba.De hogy mikor van pontosan joga(lehet csak akkor ha bűntény gyanuja merül fel?)..ezt nemtudom.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.25. 22:06

Rosszul tudod, kék lagúna. Ne hülyítsétek egymást.

kék laguna # 2007.02.26. 05:28

Kérdezd meg a bankot KBS.

balageboy # 2007.02.26. 08:24

Imádom K.B.S úr hozzászólásait, ahogy nézem, mindenhol nagyjából ezt játssza. Leírja, hogy ne hülyítsük egymást, mert itt próbáljuk találgatni, hogy is lehet, és akkor ő meg annyit ír csak le, hogy ő tudja hogyan van ez, de véletlenül sem árulná el ....
Egyszerűen idegesítő, és nem értem miért jó ez neki. Mindegy, én nem kötelezhetem rá, csak egy ilyen fórumon szerintem nem ilyen hozzáállással kéne beírogatni.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.26. 08:38

OFF
Nem csak én tudom, nagyon sokan tudják.
A jelenséget jól látod, balageboy, csak az okát illetően tévedsz. Nagyon szívesen válaszolok ugyanis - annak, aki kérdez. De aki nem kérdez - mert ő úgyis jobban tudja - hanem csak háborog vagy köpködi a jogszabályokat meg a jogalkalmazókat, azt csak helyretenni próbálom. Bár tényleg minek...
ON

balageboy # 2007.02.26. 08:47

Hát kedves K.B.S úr !

Akkor nem figyelmesen olvasta el a beírásokat, mert a legelső beírásomban pontosan erre KÉRDEZTEM rá !!! Szó nincs arról, hogy "köpködi a jogszabályokat", éppen az az amit szeretnénk tudni, na a "helyretenni próbálom" pedig csak megint a nagyon kedves hozzáállásáról árulkodik.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.26. 09:36

.... na elmennek a jó ....- Egy nagy FRÁSZT !!! engem is felháborít ez azért vicc na meg enyhe túlzás lenne, de persze nem csodálkoznék itt magyarországon ezen (se) ..... Felháborító már maga a gondolat is...

balageboy # 2007.02.26. 11:06

Ismét itt az élő példa, én az úságcikk alaőpján kérdeztem, mert ott nemvolt egyértelmű számomra, hogy ez most egy tervezet vagy már hatályban van.
De most is K.B.S úrnak a legfőbb szórakozása, hogy ugyanannyi energiával beírja ide a hülyeségeit és szórakozzon, amikor ehelyett mondhatna valami értelemeset is. Hát én is kezdek ledöbbenni a fórumon, vannak itt normális emberek akik tényleg segítenek, de van pár ilyen is mint K.B.S úr, aki egyáltalán nem a jogi segítség miatt van itt jogász létére, hanem nagy valószínűséggel unatkozik, és szórakozik ahogy látom mindenkivel, nézegetm sorra az írásait, hát sok érdemi dolgot még nem mondott.
Akkor jó szórakozást, lehet, hogy én is átlépek a nem-fórumozók táborába, mivel semmi értelme nincs ....
Azért remélem kedves K.B.S úr legalább jól elszórakozik magában ....

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.26. 12:13

Nem éltem hiába...

balageboy # 2007.02.26. 19:32

NO COMMENT ........

santino # 2007.03.09. 14:50

Sziasztok!

Viccesek vagytok!

Állam bácsi ha úgy akarja? Először definiáljátok az államot, és akkor majd lehet gondolkozni, hogy miről is beszélünk. Előtte pedig ajánlom olvasmányként az 1989. évi XIX. törvényt a büntető eljárásról. Nincs benne minden, de sokminden benne van.

üdv.

Traffic # 2007.03.10. 19:19

Bocsánat. 1998:XIX. tv. a Büntetőeljárásról.