Tárgyalás: megéri?


ObudaFan # 2007.08.17. 17:27

Ezek a szerzői jogi kérdések nemcsak kis hazánkban, hanem az egész világon inkább kérdésként léteznek, viszont nemcsak itthon, hanem az olyan rettentően borzasztóan fejlett demokráciákban is, mint az USA, elrettentő bírói ítéletek alapjai.

Tofi01 # 2007.08.09. 08:06

Ez most komoly,hogy ilyenből ügyet csinálnak? Jézusom, hát akkor egész Magyarországot meg lehetne büntetni. Jól kifogtad!:S

ObudaFan # 2007.08.02. 19:10

Csak azért, mert tárgyalást kért a terhelt, nem igen szoktak új szakértőt kirendelni, (legalábbis az én tapasztalataim szerint) hiszen a tárgyalás mellőzéses végzés meghozatalának feltétele volt, hogy a tényállás legyen felderítve, sőt beismerés is szükséges volt. A tárgyalás szerepe itt leginkább az lehet, hogy a terhelt megpróbálja meggyőzni a bírót, hogy mennyi rettenetesen sok enyhítő körülmény van.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.02. 05:30

ObudaFan kijelentése magára a büntetésre vonatkozott. Az eljárás költsége magától értetődően nő a sikertelen fellebbezzéssel.

Boni01 # 2007.08.02. 04:29

Hú, ez most két ellentétes vélemény. Most akkor növelheti, vagy nem? Ez elég érdekes állítás (mármint hogy nem növelheti) a másik szakértői duplázás meg riasztó.
Bár itt nem arról van szó, hogy megtörtént, vagy nem, meg hogy hogy, stb. amit a szakértő vizsgált. Nem ezzel van a baj (meghát a bizonyítákok + amit kihagytam a beismerő vallomás) szóval megtörént ami megtörtént, a büntetési tétel még elmegy, ott egye meg a fene, csak ugye a szagértői díj a borzasztó.
Átlagfizu és megélhetés mellett ezt elég nehéz kifizetni.

Írták, hogyha tárgyalást kérek azt később lemondhatom, akkor talán nyerhetek pár hónapot a fizetéssel, ez jó ötlet lehet?

DrAnthony # 2007.08.02. 01:42

Sztem meg kérj részletfizetést, az esetek 95%-ban meg szokták adni.
Ha bíróság elé viszed az ügyet és kifogsz valami jóindulatú bírót, még rosszabbul is járhatsz. Pl. csak úgy (mert úgy gondolja, ÉS MEGTEHETI) kirendel még egy szakértőt, és máris duplázódik a fizetendő pénz. Meg kiszab mellé esetleg még plusz pénzbüntit, egyszóval szerintem nem 50-50% annak az esélye, hogy jobb lehet-e a dolog, hanem 10-90, és 90 %, h rosszabbul jössz ki belőle.

ObudaFan # 2007.08.01. 19:35

Ha csak ti kértek tárgyalást, akkor nem növelheti a bíróság.

Gaius # 2007.08.01. 16:16

Jójó, csak nem hallottam még konkrét eljárást DC++ ügyben...

Boni01 # 2007.08.01. 15:31

Letöltöttek tőlünk, lementették a megosztást, ott a winyó, mp3 zenék, 1.8millió ft kár, mittomén hány album, progik.... hát ugye ahogy az lenni szokott..
Nemtudom hogy a bíró miként látna egy ilyen ügyet, gondolom kiszabhat egész más büntit, növelheti, csökkentheti... kérdés milyen napja van, najó, szal hogy ítéli meg :)

Gaius # 2007.08.01. 15:17

Én nem fizetnék.

Kiváncsi lennék a bizonyítékaikra...

Boni01 # 2007.08.01. 14:55

Köszi szépen a gyors választ. A részletfizetés a minimum sajna. Remélem azt megadják merthát ennyi pénz! :(
Tudnám mi 350e ft egy szakértői díjjon amikor 80e ft az átlagfizetés. Havonta..

Főlökött # 2007.08.01. 14:50

Tisztelettel

50-50%. Részletfizetés kéréssel biztosan megoldható a probléma és ezzel kikerülünk a csávából.
Véleményem szerint nem érdemes bíróság elé vinni az ügyet, kétséges a végkimenetele az eredménynek. Lehetséges a hátrányos vég. Rizigózni lehet, de ezt mindenki maga dönti el.

-----------
  • Löki
Boni01 # 2007.08.01. 14:26

Kézhez kaptunk egy ügyészi végzést (szerzői és szomszédos jogok földbe tiprása - DC++, megosztás, egyértelmű..) össz. 400e Ft-ot perkáljunk le, fellebezésnek helye nincs, tárgyalás nélkül.
Hát ez kissé megviselt mert nincs ennyi pénzünk (15 napon belül kell befizetni.)

Kérdésem: vajon érdemes-e bíróság elé vinni? Elengedhetnek a szakértői díjból (ez a nagyrésze az összegnek) vagy nem éri meg?
Nyilván a bírón múlik a dolog, de nagyon nem értek ehhez, létezhet hogy még rosszabbul sül el a dolog? Tanácsot kérnék, köszönöm...