Mit tehet a lakóközösség?


ObudaFan # 2007.12.07. 19:45

Az önkormányzat felmondhatja a lakásbérleti szerződésüket.

bimba # 2007.12.07. 17:56

Itt nemmessze van egy magánnyomozó iroda,esetleg annak utánanézek még ,mennyiért gyűjtene be a nyomozó bizonyítékot ellene.

bimba # 2007.12.07. 17:54

Köszönöm.

Valószínűleg megölnek azonnal,ahogy elkattintom a fényképezőgépet.

Annyit szeretnék még tudni,hogy a közös képviselő ha jelzi az önkormányzat felé hogy xy miatt emelkednek a közös költségdíjak,akkor az önkormányzat léphet-e valamit az ügyben,elveheti tőlük a lakást?
Elvégre nem hiszem hogy nagy biznisz az önkormányzatnak az,ha egy dilis miatt többletkiadása van folyton.

ObudaFan # 2007.12.07. 17:45

De lefényképezhetném őket ahogy itt állnak és az állapotokat amik utánuk és az ő jóvoltukból ittmaradnak.Ezzel kezdhetek valamit

Pontosan. Ezzel kezdhetsz valamit.

bimba # 2007.12.07. 17:39

Kedves Óbuda.
16 ügye van folymaatban.Rendőrt vert,ét embert szúrkált össze és rongált ,tört zúzott.És itt van ,itt a normálisan élni akarók közt.Megveretni semmi értelme ez pszichopata,és nincs fájdalom és félelemérzete sem.
Ismeretlen tettes ellen tehetnék feljelentést max.
De lefényképezhetném őket ahogy itt állnak és az állapotokat amik utánuk és az ő jóvoltukból ittmaradnak.Ezzel kezdhetek valamit?Aláírásgyűjtéssel kezdhetek valamit?Vagy adjam el féláron a lakásom és takarodjak a búsfenébe?

bimba # 2007.12.07. 17:36

Menyit kapok ha véletlen egy rossz mozdulatát félreértem és kinyírom mert megijedek tőle és félek?

ObudaFan # 2007.12.07. 17:35

Annyit tudtok tenni, hogy minden ilyen eset után újra és újra feljelentitek. Előbb-utóbb csak előzetesbe teszik.

bimba # 2007.12.07. 17:35

És egyszerűen nem értem hogy rendelhetnek el egy ilyen közveszélyes skizofrénnek háziőrizetet,szúrkálással,nem is eggyel hanem kettővel.Kényszergyógykezelésen volt már hasztalan.Hogy rendelhetnek el egy ilyennek háziőrizetet?Nem lehet a bíró döntését valahogy a lakóközösségnek megtámadni?Nekem nincs jogom a nyugodt normális élethez?
És menyit vernek rám vajon ha megölöm mert annyira félek tőle és mert tudom hogy a skizofrén a szemembe vigyorog, és a következő percben a hátamba állítjas a nagykést?

bimba # 2007.12.07. 17:27

Csak a tisztábban látás végett leírom,miket csinál ez itt egész nap ,a lépcsőházban vagy annak előterében ácsingózva.
Fogadja a látogatóit akikkel együtt sörözget és hangoskodik.Szétveri a liftet,ez rendszeres.Berugdossa a postaládákat,mindegyik olyan állapotban van hogy szinte használhatatlan.Berugdossa betöri a lpcsőház összes üvegét.Kiszúrkodja a biciklig az autók kerekeit,amelyik lakónak a kép neki nemtetszik.Cigarettacsikket nyomkod az ajtók kukucskálónyílásaiba.És egész nap,hajnalban,délelőtt délután éjjel kettőkor,ez mindig itt áll lent a lépcsőházban vagy egyedül vagy többnyire a haverjaival.
Mindenütt sörözdobozok,csikkek és szemét.A fal szétrugdosva,mindenütt lábnyomok.Hiába festenek,kb 3 óra és ugyanolyan a fal.Mindenki tudja ki teszi,mivel senki más nem tenne ilyet ezen az elmebetegen kívül.Olyan mint egy dúvad néha,fel alá járkál,félelmetes.Mindenki fél tőle.Rendőrt is vert már meg és 3 nap mulva itthon volt.Idő kérdése mikor fog megölni valakit.
Az biztos hogy ha nekem támad én nem fogok gondolkodni egyetlen percig sem,lévén egyrészt félek tőle és féltem a hozzámtartozókat,másrészt inkább élve a börtönben mint halva a temetőben legyek.

ObudaFan # 2007.12.07. 17:24

Én nem tudom elhinni,hogy nincs arra vonatkozólag semmi törvény,hogy egy társasház közös helyiségeit hogy s miképp lehet használni

Ezt az SZMSZ-ben kell rendezni.

bimba # 2007.12.07. 17:19

Én nem tudom elhinni,hogy nincs arra vonatkozólag semmi törvény,hogy egy társasház közös helyiségeit hogy s miképp lehet használni.Sem arra nincs törvény,hogy egy lakót aki önkormányzati lakásban lakik és nem használja megfelelően a közös helyiségeket,akkor nem lehet tenni ellene az égvilágon semmit.
Itt pontosabban a szülők laknak önkormányzati bérlakásban,a ház nagyrésze pedig társasház.Be fogok menni az önkormányzathoz és kérek tőlük tanácsot.Biztos hogy sok normálisabb család örülne ha kaphatna egy lakást és megfelelően használná azt.Nem pedig kocsmát nyitna a lépcsőház előterében.
Aláírásgyűjtéssel sem lehet eltávolítani ebből a házból ezeket?Tényleg nincs más választás,mint megvárni melyik lakót öli majd le ez a beteg narkós agresszív állat?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.19. 17:48

Válasszanak másik közös képviselőt - ha tudnak. (És ne azonosatsák magukat a társasházi közösség egészével. A jelek szerint a többség nem osztja az aggályaikat.)

Avalon # 2007.11.19. 17:36

Tisztelt Fórum,

Fontos lenne tudnom:

  • Mi a véleményük arról az esetről, hogy egy társasházban az egyik tulajdonos azonnali intézkedés keretén belül hoz egy KKV-jelöltet a legközelebbi (rendkívüli) közgyűlésre.

A KKV bemutatkozik, azonban nem sok információja van a TH-ról, annak ügyeiről, gazdálkodásáról, problémáiról. A közgyűlés megszavazza, a KKV elvállalja a képviseletet. Az a tulaj, aki hozta a jelöltet, SzVB tagságot vállal. Megbízási szerződést a KKV hoz, azonban nem kerül aláírásra, a TH hónapok óta működik így. A tulajdonosok erről mit sem tudnak, hiszen a problémáikat bejelentik a KKV-nek, aki intézkedik ezek (pl. villanykörte csere lépcsőházban) elhárításáról, a TH számláit egyedüli aláíróként kezeli. Az ügyviteli feladatokat úgy-ahogy ellátja, azonban a problémásabb dolgoknak (kárrendezés, kivitelezői hiányosságok, lejáró garanciális problémák) nem megy utána, sőt arra hivatkozik, hogy ezek hanyagolásából a háznak hátránya nem származik. Egy-egy tulajdonos küzd, felhívva mind a többi tulajdonos, mind a KKV figyelmét ezekre a problémákra, de semmi nem történik.
A KKV és SzVB közti e-információcseréről nem adnak tájékoztatást. Arra a kérdésre, hogy a TH fórumán belül miért van titkosítva / külön belépőkóddal ellátva a KKV és SzVB közti levelezés, nem adnak választ.
Kérdések:

  • Jogos feltételezés a fentiek alapján, hogy a KKV és az SzVB összejátszik?
  • Hogyan, mivel lehet egyértelműen, de legalábbis jogi úton elfogadott módon ezt bizonyítani?
  • Mit tudnak a tulajdonosok tenni annak érdekében, hogy minél kevesebb hátrány érje őket?

Köszönöm

hahop1 # 2007.11.19. 16:10

Semmit.

bimba # 2007.11.18. 18:55

Van a házunkban egy háziőrizetes,aki már kényszergyógykezelésen is volt,mivel skizofrén.16 erőszakos ügye van folymatban,emberre is rátámadt már narkós ,ittas állapotban késsel.Szurkálása kétszer volt.A lakóközösség fél tőle.Önkormánmyzati lakásban lakik a szüleivel.A lépcsőházat is rongálja rendszeresen.Arról nem beszélve hogy a kerület összes nehézsúlyú bűnözője ide jár a lépcsőházba látogatni.A lépcsőházat úgy használják mint egy kocsmát.Mindenütt sörösdobozok és cigarettacsikk.Arról nem beszélve hogy a nap minden percében a kapuban a lépcsőházban álldogálnak.Mit tehet egy lakóközösség?Nem lehet megszüntetést kérni a háziőrizet ellen?Aláírást gyűjtsünk ellene?Mit tegyünk?