Jogosan bírságoltak?


Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.23. 17:14

És ezekből melyik a jogszabály? (Ami "szabályoz", ugye?)

Traffic # 2008.01.23. 15:43

Kedves KBS!

A Btk. kommentár, valamint a 1994/13. sz. Országos Igazságügyi Orvostani Intézet módszertani levele az alkoholos állapot és alkoholos befolyásoltság orvosszakértői vizsgálatáról és véleményezéséről leírja pontosan a határértékeket. Eltérés csupán a legalsó értékkel kapcsolatosan van: a kommentár szerint 0,3, míg a módszertani levél szerint 0,2 ezrelék.
Valamelyik előző hozzászólásomban még részleteztem az értékeket és elemezgettem az eltérést is.

Netman # 2008.01.23. 14:48

Köszönöm a válaszotokat.Sajnos akkor fizetni kell nincs mese!

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.21. 21:48

A hatályos szabályozás szerint 0,81 ezreléktől már alkoholos befolyásoltságról beszélünk

Nekem úgy rémlik, nincs a határértékekre hatályos szabályozás - csak gyakorlat.

Traffic # 2008.01.21. 19:11

Üdvözletem!

Véleményem szerint a szonda (Lion SD400 típusú) 1,00 mg/l-t jelzett, ami cirka 2,1 ezreléknek felel meg. A hatályos szabályozás szerint 0,81 ezreléktől már alkoholos befolyásoltságról beszélünk.
Nem gépi meghajtású jármű szeszesitaltól befolyásolt állapotban vezetése ittas vezetés szabálysértést valósít meg, amely tavaly 100.000 forintig terjedő pénzbírsággal volt sújtható. Hogy most mennyi, nem tudom.
A helyszíni bírság jogos volt és azt mondom, hogy méltányos.

T. Netman!
A kollégád tévedett. A helyszíni bírságot elfogadtad, a szabálysértési eljárás jogerősen a helyszínen lezárul, a bírság befizetésére 30 nap áll rendelkezésedre.
Az 1,00 ezrelék egyáltalán nem alacsony véralkholszint, ha segédmotoros kerékpárral közlekedtél volna, akkor az már bűncselekmény lett volna.

ObudaFan # 2008.01.21. 16:45

Nem gépi meghajtású jármű vezetése csak alkoholtól befolyásolt állapotban tilos, és 1 ezrelék az még általában nem befolyásoltság (bár egyébként valakinél már az). Viszont ha helyszíni bírságot szabtak ki, és ezt te ott a helyszínen elfogadtad, akkor ennyi.

Netman # 2008.01.21. 11:39

Sziasztok,a segítségeteket kérném.Tegnap este egy barátomnál vacsoráztam majd a vacsi után megittam két sört.Ezután eltelt kb. két óra és elindultam haza kerékpárral.Megállítottak a rendőrök és igazoltattak majd megszondáztattak.Egy kézi szondát kellett megfújnom.Sípolt a szonda és jelezte hogy 1 ezrelék.A rendőr nagy flegmán azt mondta hogy szerencséje van hogy 3 ezrelék alatt van így "csak" helyszini bírság.Megírták a 15000 ft-os csekket és már húztak is el.Ma az egyik kollegám azt mondta hogy 1 ezreléknél meg se bírságolhattak volna,mert olyan alacsony véralkohol szint hogy ez nem befolyásol semmit.Lehet hogy jogtalanul bírságoltak meg?