Közérdekű munkabüntetés


ObudaFan # 2009.01.09. 10:25

A közérdekű munkát elsősorban a szabadnapodon kell ledolgoznod, így ha te a hétvégéidet kész vagy és eddig is kész voltál feláldozni, akkor véleményem szerint nincs alap a szabadságvesztésre változtatásra.

ercsike1975 # 2009.01.09. 07:53

Sajnos nem kapta meg a büntetést én kaptam ők élik világukat.A lakásom árából

ercsike1975 # 2009.01.08. 22:43

Nekem nagy problémám van.Megpróbálom röviden leírni önnek.Az én problémám az,hogy 2005-ben kaptam egy közérdekű munka büntetést okírat hamisításért amiben csak annyi volt az igaz,hogy enyém volt a lakás amit eladtam és mivel szoc.polos volt nem adhattam volna el.Teljesen eladósodtunk,így arra az elhatározásra jutottam ,hogy a lakást kiadom albérletbe és én a gyerekekkel elköltözöm édesanyámhoz.Így is tettem sajnos mert rossz embereknek adtam ki a lakást.Sajnos jött a végrehajtó,hogy elárverezik a lakást és ők erre megfenyegettek,hogy adjam el nekik a lakásomat 50 ezer forintért.Erőszakoskodtak a végén beleegyeztem.Bíztam abba,hogy kíderűl,hogy mit csináltak mert sajnos nem tudom hogyan,de töröltették a szoc.polt,de hamisan ami hál' istennek kiderült.Közben az én gyerekeimet elvitték intézetbe egy év alatt vissza szereztem őket .Azért vitték őket el mert anyunál nem volt megfelelő a környezet a gyerekeknek.
A nyomozónak is elmondtam mindent és mondtam neki,hogy meglettem fenyegetve folyamatosan fenyegettek.Erre a nyomozó azt mondta,hogy ideírja a lap aljára,hogy nem lettem megfenyegetve mert ez most még több papír munka de majd a Bíróság kivizsgálja.Én hittem neki és bíztam benne,de sajnos feleslegesen mert a bíróságon a szembesítésnél belehazudott a szemembe és még majdnem én kerültem másodszor is bajba.Tehát nagyvonalakban a pénzt amit a lakásért kaptam volna elvették az albérlők mondván,hogy az nekik jár elvették mert 3 éves albérleti szerződés volt nekik.Engem megbüntettek 40 nap közmunkát kaptam meg 29000 forint pénzbírságot.Sajnos nemtudtam,hogy ezt hogy kell ledolgozni és elkezdtek kerestetni a mert időközben elköltöztem.Megtaláltak és neki is áltam dolgozni le is dolgoztam 17 napot a 40 ből,de idő közben nagyot változott az életem egyedül vagyok a 3 gyerekemmel és 3 szakba járok dolgozni így csak hétvégén tudnák menni dolgozni,de arra nem tudnak nekem munkát biztosítani.Meg akkor sem ha esik az eső.Az a hölgy aki a főnököm lenne itt azt mondja hogy egy héten minimum 3 napot menjek dolgozni.A bíróság most az átváltoztatást akarja,de akkor vége mindennek .Albérletbe lakom azóta most fordult jobbra egy kicsit az életm ,de 3szak mellett nem tudok még 6 órát dolgozni csak hétvégén tudnák .Akkor időközben a pártfogommal is beszéltem erről és azt mondta ő nem tud nekem másik munkahelyet szerezni csak ezt én 3 szor még próbáltam menni,hogy törlesszek a napjaimból,de mindig szó szerint zokogva jöttem el onnan mert mindig megalázott a hölgy.Ugy gondoltam majd csak lesz valami megoldás ,de idő közben elköltöztem .Tudtam azt ,hogy lekell adni az uj címet amit meg is tettem a pártfogómnál,de ő nem továbbította a Bíróság felé és kijöttek a munkahalyenre a rendőrök ez is elég ciki volt.Most lesz az átváltoztatásról a meghalgatás 2009 február 12.-én és most azt fogják mondani,hogy direkt elszöktem pedig ez nemígy volt. Nem tudom mit csináljak nagyon félek nem szeretnék bevonulni a börtönbe a gyerekek megint intézetbe kerülnek.A munkahelyemet elveszítem.Kérem szépen adjon tanácsot mit tegyek nem vagyok bűnöző soha nem csináltam semmit.Akik elvették a lakásomat meg töröltették a szoc.polt vígan élnek ,én meg azóta szenvedek és a hatóságban bíztam,dehiába.Mégegyszer kérem sos tanácsát mit tudok tenni.Sajnos ügyvédhez nem tudok itt nálunk fordulni mert nincs rá pénzem.Ezért gondoltam,hogy online ügyvédhez fordulok.Köszönöm szépen mielőbbi válaszát előre is.
TISZTELETTEL:ERCSIKE

ercsike1975 # 2008.11.27. 23:36

Az a baj,hogy akarmikor akarok menni mindig van valami kifogása a munkáltatónak .Hol az ,hogy esik az eső ,nem tud munkát biztositani

monalisa1 # 2008.11.20. 22:23

Írd be a Google keresőbe a "közérdekű munka büntetésének elévülése" kifejezést és egyből olvashatod is a hatályos jogszabályt mely kimondja: az elévülési idő 3 év.

Valamint a kérdéskörrel kapcsolatban egyéb más tudnivalók.

Zárójelben: a 3 év alatt be kellett volna "áldozni" 23 nap szabadságot és ezzel levan a dolog - közben meg még pénz is kapsz...

ercsike1975 # 2008.11.20. 17:40

Engem az érdekelne,hogy a közérdekű munkabüntetésnek van e elévülési ideje és ha igen mennyi és mikortol számolják és az mit takar mondjuk ha 2005 ben emelkedett jogerőre és még 40 nap volt és még van belőle 23.Mit tudok tenni ha egyszerűen nem tudom mikor ledolgozni 3 szakban dolgozom és ahová kiközvetítettek 07 -16 ig lehet menni dolgozni.