gyorshajtás


Zsolt84 # 2008.12.08. 21:03

Sziasztok!

En is kaptam hasonlo buntetesrol papirt. A pesti also rakpart ujpesti vegen tortent az eset, a lepcsok mogul fotoztak. 90.000 Ft. buntetesrol jott ki 3 honap utan a csekk, ki lehet szamolni kb. mennyivel haladt a gepjarmu. :(
Foto keszult de hatulrol, tehat nem latszik hogy ki vezetett. Az autot nem allitottak meg, igazoltatas nem volt, igy bizom benne hogy nem fognak maceralni jogsi ugyben mert arra egeto szuksegem van a munkam miatt.

Ha szabad egy kerdest feltenni: lehet-e valahogyan enyhitesert fellebbezni, vagy legvegso esetben reszletfizetesert? Ez az osszeg csaknem lefedi a havi fizetesem, de tudom hogy az objektiv felelosseg miatt mindenkepp be kell fizetnem mint uzembentarto..

Koszonettel,
Zs

zoli68 # 2008.12.06. 14:21

nem állitottak meg,csak foto van

ObudaFan # 2008.12.06. 14:15

A helyszínen egyáltalán megállítottak, vagy csak fotó van?

Kacsa1111 # 2008.12.06. 14:02

Kedves zoli68,

ha tutira akarsz menni a jogsit illetően, akkor ne mond meg, hogy te vezetted, és akkor mint üzembentartót kaszálnak el...jogsi viszont marad.


Kacsa11

zoli68 # 2008.12.06. 12:49

Mitől függ a bizonyithatóság,mert a helyszinen adat felvételezés nem történt. Netán majd nyilatkoznom kell,hogy ki vezette a gépjármüvet? És ha nyilatkozom,hogy a családomból bárki vezethette akkor az objektiv elv alapján járnak el?tehát én mint üzembentartó kapok egy csekket és kész? Egyébként 23év vezetői gyakorlattal a hátam mögött soha nem volt problémám a törvényekkel,ezért is vagyok most tanácstalan,hogy mi fog történni,mit kell tennem? A pénzbirság rendben de a jogsi nagyon fontos,a feleségemet szállitom a munkahelyére.Jó vidéki tömegközlekedés!!

ObudaFan # 2008.12.06. 12:08

Elméletben sebességkorlátozás jelentős túllépése szabálysértés esetén valóban alkalmazható járművezetéstől eltiltás. Ez egy meglehetősen durva túllépés, ennek ellenére, tiszta közlekedési előélet esetén a jármű vezetőjének felfedése esetén sem lennék azért olyan biztos abban, hogy lesz is eltiltás. Ezzel együtt valóban ilyen esetekben nem szokták bejelenteni a jármű vezetőjét, nem véletlenül.

Pjotr # 2008.12.06. 09:23

Nem, ha bizonyítható, hogy ki vezette az autót, akkor jókora vezetéstől való eltiltás várható és pénzbüntetés.
Ha nem, akkor az objektív felelőség miatt a kocsi üzembentartója fog pár százezret fizetni, de a jogosítvány marad.
Lehet választani...

zoli68 # 2008.12.06. 09:00

köszönöm a válaszát, ezekszerint csak egy sziros csekkel és talán büntetőponttal meguszom? A vezetői engedély marad? Vagy lehet ,hogy csak csekket kapok,azt befizetem és nem kell a rendőrségre szaladgálnom?

köszönettel: Zoli

ObudaFan # 2008.12.05. 20:10

Mostmár lesz, de a vezetői engedélyt nem fogják egyből elvenni.

zoli68 # 2008.12.05. 17:12

Jó estét kivánok mindenkinek!
Sajnos egy elég gyakori témában szeretném a segitségüket kérni!Lakott területen 40km-es sebkorlát táblánál 93-al mértek be előzési manőver közben.Kérdésem az lenne,hogy milyen birságra számithatok?Esetleg vezetői engedély bevonásra is? Hozzáteszem,hogy soha nem volt semmilyen problémám a Kresz-el,büntetőpontom sincs!