Becsületsértés, jó hírnévhez való jog


serendipity85 # 2021.04.20. 19:14

@Rexor:

Köszi, és akkor? Attól még, hogy emberre is hasznáják, lealacsonyító értékítéletet tartalmaz.

Rexor # 2021.04.21. 06:50

Arra akartam rávilágítani, hogy emberre is alkalmazzák ezt. Kérdés, hogy igaz e az állítás. A másik kérdés,hogy mások előtt esetleg nagy nyilvánosság előtt, érdeksérelmet okozva tették e.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.04.21. 09:52

Ha minden ilyenbe beleállnék, mások ügyeire nem maradna időm, kizárólag magamat képviselhetném.

serendipity85 # 2021.04.21. 11:15

@Rexor: Nagy nyilvánosság előtt történt (facebook), és ismeretlenül tette az illető - tehát nem igaz az állítása.

@Kovács_Béla_Sándor: Én viszont nem vagyok ügyvéd, úgyhogy engedelmeddel rászánom az időmet. :)

drbjozsef # 2021.04.21. 11:22

ismeretlenül tette az illető - tehát nem igaz az állítása.

Nem látok a két állítás ok-okozati kapcsolatát.

serendipity85 # 2021.04.21. 12:29

@drbjozsef: Tehát az nem becsületsértő, ha valakit leparazitáznak egy facebook-kommentben, csak mert eltérő a politikai véleménye?

drbjozsef # 2021.04.22. 03:45

Nem írtam ilyet.

De ha a véleményemet kérdezed, ha fészbuk komment, és politikia vita, akkor nem, egyáltalán nem.

Mike69 # 2021.04.22. 05:29

Tiszteletem!
Van egy "lény", aki befogja a környék macskáit, majd 10 -20 km-re kiteszi a pusztába. (Macskafogóval élve)
Az elmúlt hetekben 3 macskát tüntetett el így, a lányom macskáját is beleértve. Volt kint rendőrség, kérdőre vontuk (kb 40 környékbeli lakó, nem először). Elég nagy perpatvar volt, mert az intézkedő rendőrök azt mondták, kövessük, videózzuk le a pusztába amikor kirakja, akkor majd bizonyított. Egyébként még a kertjében levő macskafogót se merjük levideózni. Kérdés: Ha én ezt a lényt Szarházinak hívom, és a 40 lakó is egyetért vele, ha becsületsértésért feljelent, bizonyított-e a 40 tanúval az igazam?

wers # 2021.04.22. 05:45

Ha én ezt a lényt Szarházinak hívom

Akkor jobb lesz neked? Hívd inkább Macskafogónak. Vagy semmi jelzőt ne aggass rá. Nem méltó hozzá.

rendőrök azt mondták, kövessük, videózzuk le a pusztába

Na igen. Ennyi. Amíg nem az ő kislányának macskája.