Pénzbírság>Átváltoztatás=Felfüggesztett?


Rol1 # 2009.08.03. 05:51

" Felfüggesztett pénzbüntetés " esetén a büntetés végrehajtását a törvényben meghatározott próbaidőre( egy év)elhalasztják, annak sikeres eltelte esetén végre sem hajtják.
A másik esetben pedig az ítélet jogerőre emelkedésével egyben végrehajtható is a büntetés.

Jagermeister # 2009.08.02. 18:42

Üdv!

Kérdésem, hogy a pénzbüntetés és a felfüggesztett pénzbüntetés között mi a különbség?

Köszönöm előre is?

javver # 2009.07.20. 19:40

www.police.hu
körözések-elfogató parancsok
itt megnézheted fenn vagy-e

ObudaFan # 2009.07.13. 21:13

Akkor sem.
Nem tudod megtudni.

allinone # 2009.07.13. 19:45

És ha pl. nem tudják végrehajtani akkor sem lesz letöltendő?

Még egy kérdés: meg lehet tudni valahonnan, hogy köröznek-e és ha igen, miért? (persze anélkül, hogy besétálnék egy kapitányságra, és azt mondanám, csókolom, meg tudják mondani, hogy köröznek-e?)

ObudaFan # 2009.07.13. 10:04
  1. Nem.
  2. Nem, végrehajtják.
allinone # 2009.07.12. 22:31

Két kérdésem van, az első bonyolultabb, a második egyszerűbb.

1.

Ha jól tudom, felfüggesztettet csak akkor kell letölteni, ha a felfüggesztés ideje alatt olyan dolgot követek el, amiért letöltendő szabadságvesztésre ítélnek.

2005. áprilisában elkövetett vétség miatt 5 hónapot kaptam 1 évre felfüggesztve. E közben (az 1 év alatt) történt egy másik "eset" - aki fiatal és hülye, az így jár - aminek a vége egy pénzbírság lett. Későn fizettem be azonban pénzbírság részletét (pontosabban egy összegben fizettem be), ám addigra azt már átváltoztatták letöltendővé, de nem írtak hogy be kell vonulnom, csak annyit mondtak a bíróságon, hogy a kérelmet már átküldték a BV-hez. Befizettem, átfaxoltam, azt mondták minden OK. Ilyenkor a felfüggesztettet is le kellene töltenem akkor is, ha az összeg visszaigazoltan be van fizetve?

2.

Milyen tartozásért börtönözhetnek be valakit? Ha van tartozásom (pl BKV-nak, vagy diákhitel központnak, vagy APEH-nak, esetleg mindháromnak...), akkor azt ha nem tudom kifizetni le kell ülnöm? Ha igen, milyen folyamata van az értesítésnek? Ha van állandó munkahelyem és onnan vonnak, akkor is?

Kösz előre, a válaszok fontosak lennének.