Vajon ez büntethető?


sziszi77 # 2009.07.26. 12:30

Tisztelt Ügyvédúr! A következő lenne a kérdésem.Elváltam a férjemtöl az ingatlan megkaptam a férjemtöl.(elötte közös néven volt).A telkre(akkor még a férjem nevén volt),amin a házunk is van-Anyósom(aki a telek haszonélvezeti joga volt apósommal együtt,de lemondott a haszonélvezeti jogáról róla mikor épiteztünk) lerakatott egy csomó épitési anyagot ami az egyik ismeröséjé,az isemröse hozta ide,de elöször a szomszédomba a sogornömhöz akarta lerakni majd átrakadta vele ide a mi telkünkre(vagyis mostmárt az enyém).Ez volt 3 éve.Mi akkor még nem laktunk itt!Azóta anyósom meghalt.Apósom még él,ö is tudott róla.Apósom többször is figyelmeztette telefonon az illetött vigye el az épitési anyagát innen ,de azóta sem vitte el.Kérdésem az lenne hova ,vagy kihez fordulhatók segítségért?Szeretném ha az udvarom üres lenne-Feljelethetem-e az illettöt aki ide hozdta a cucát?Én nem ismerem ,csak apósom.Keritésünk nincs.Ha eltünik az épitkezési anyagból valami mivel nincs kerités,és én nem örzöm más dolgát,kit vonnak felelöségre?Válaszát mielöbb várom,.elöre is köszönöm.Sziszi

ObudaFan # 2009.07.26. 12:46

Igen, ez így megvalósíthatta a hulladékgazdálkodás rendjének megsértése nevű bűncselekményt.

sziszi77 # 2009.07.26. 12:50

Köszi.És ha eltünik valami kit vonnak felelöségre?A másik ha a csak a telefon száma és a neve van meg a rendörség kinyomoza ,hogy hol lakik?Mi sem tudjuk pontosan csak azt ,hogy hol van neki telke(ahova épitkezni szeretett volna csak nem tudott),de nem ott lakik.

ObudaFan # 2009.07.26. 13:11

Na várj, most akkor ez építési hulladék, vagy felhasználható építési anyag? Mert ha ez utóbbi, akkor nem bűncselekmény.

sziszi77 # 2009.07.26. 13:19

Építkezési anyag ,raklapon,gyári csomagolásban.Akkor most ez nem büncselkmény ,hogy nem visszi el innen?

ObudaFan # 2009.07.27. 12:13

Akkor nem.

sziszi77 # 2009.07.27. 12:55

Köszi a segitséget-Közben beszéltem a jegyzővel ö azt mondta,hogy birtokháboritásért följelethetem amit megis teszek!

sziszi77 # 2009.07.27. 12:55

Köszi a segitséget-Közben beszéltem a jegyzővel ö azt mondta,hogy birtokháboritásért följelethetem amit megis teszek!

sziszi77 # 2009.07.27. 12:55

Köszi a segitséget-Közben beszéltem a jegyzővel ö azt mondta,hogy birtokháboritásért följelethetem amit megis teszek!

sziszi77 # 2009.07.27. 12:55

Köszi a segitséget-Közben beszéltem a jegyzővel ö azt mondta,hogy birtokháboritásért följelethetem amit megis teszek!

ObudaFan # 2009.07.27. 13:21

Ez így van. De ahhoz tudnod kell, hogy ki volt az.

monalisa1 # 2009.07.27. 14:23

sziszi77

Készíts fényképet és csatold a bejelentéshez, valamint a tételszámról is készüljön egy jegyzék, és a két tanú aláírás se hiányozzon róla. Mindezt, hogy az általad millió értékre becsült cuccot utóbb nehogy nálad keresse...

És mielőbb, nehogy valaki időközben széthordja...

Iza73 # 2009.07.28. 12:32

Üdvözlök mindenkit!

Egy tanácsra, segítségre lenne szükségem. Anno márciusban egy elég komoly vitát követően a volt barátom ellopta a lakásomból a pénztárcám, illetve az öcsém kihívta a rendőrséget míg mi balhéztunk. (az öcsémék csak telefonon hallották, hogy gond van) Mire a rendőrség kiért a volt barátom elment. Én tettem feljelentést ismeretlen tettes ellen a rendőrségen a pénztárcám eltűnése miatt. Ezt követően folytatódtak a balhék és először nem akartam magánindítványt tenni, egy akkori ismerősöm unszolására megtettem zaklatás miatt is. Szóval elég sok van a volt barátom rovásán. Ő már volt büntetve és nem akarom, hogy újra büntessék. Sajnos az ATM felvételen is ő van, bár ezt ő tagadta.
Mit tudok én tenni, hogy elkerülje a büntetést? Ő mit kaphat ezekért? Ha én azt mondom, hogy amit eddig állítottam nem igaz, akkor én mit kaphatok?
Köszönöm a segítséget. Remélem elég világos voltam.

_Wasp_ # 2009.07.28. 13:02

ő "lopás"-t követett el, te ha azt mondod, hamisan megvádoltad, akkor te "hamis vád"-at fogsz. A büntetési tételek többek között az ellopott értéktől függenek.

büntethetőséget megszüntető ok viszont:

Tevékeny megbánás
36. § (1) Nem büntethető, aki a személy elleni (XII. fejezet I. és III. cím), közlekedési (XIII. fejezet) vagy vagyon elleni (XVIII. fejezet), háromévi szabadságvesztésnél nem súlyosabban büntetendő bűncselekménnyel okozott kárt a sértettnek közvetítői eljárás keretében megtérítette vagy a bűncselekmény káros következményeit egyéb módon jóvátette.
(2) A büntetés korlátlanul enyhíthető az (1) bekezdésben említett bűncselekmények esetében, ha az elkövető az ötévi szabadságvesztésnél nem súlyosabban büntetendő bűncselekménnyel okozott kárt a sértettnek közvetítői eljárás keretében megtérítette vagy a bűncselekmény káros következményeit egyéb módon jóvátette.
(3) Az (1)-(2) bekezdés alkalmazásának nincs helye, ha az elkövető

  1. többszörös vagy különös visszaeső,
  2. a bűncselekményt bűnszervezetben követte el,
  3. bűncselekménye halált okozott,
  4. a szándékos bűncselekményt a szabadságvesztés felfüggesztésének próbaideje alatt vagy a szándékos bűncselekmény elkövetése miatt végrehajtandó szabadságvesztésre ítélése után, a szabadságvesztés végrehajtásának befejezése előtt, illetőleg próbára bocsátás vagy vádemelés elhalasztásának tartama alatt követte el.

_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

zoku # 2009.07.28. 15:08

Ellopta a pénztárcádat, vett fel pénzt a kártyádról és nem akarod hogy megbüntessék? Vannak még furcsa emberek... (off)

ragyasdezso # 2009.07.28. 15:19

zoku

A szerelem vakká és h... vé teszi az embert!

Iza73 # 2009.07.28. 15:48

Köszönöm a hozzászólásokat!
Igen a szerelem az embert h..vé teszi, de egy súlyos baleset viszont beteggé. Sajnos kiderült számomra, hogy a volt barátom beteg. Sajnos elég komoly személyiségi zavara van egy nagyon súlyos baleset következtében. Az orvos szakértő fél órás beszélgetés után azt állapította meg, hogy büntethető, de azóta MR vizsgálati eredmény is bizonyítja, hogy komoly gondok vannak nála és neuroszichológushoz jár, aminek még nincs végleges eredménye, csak folyamatban vannak a tesztek.
Egy kérdésem van még, közvetítői eljárást hogyan kezdeményezhetek? Ki számít visszaesőnek?
Igen normál körülmények között nem érdekelne, hogy megbüntetik, és szeretném is, de így ennek tudatában nem!
Köszönöm!

Iza73 # 2009.07.28. 15:50

Még egy kérdés. Hamis vádért én mennyit kaphatok max, ha még nem voltam büntetve soha? Köszönöm!

_Wasp_ # 2009.07.28. 16:16

off: én meg úgy gondolom, hogy ha nincs valakiben bosszúvágy, az nemes dolog. Miért kell ledorongolni?

Ennek ellenére ne akarj hamis vádba belefutni, nem hiszem, hogy letöltendőre kellene menned, márpedig a hamis vádnak akár ez is lehet a következménye.

Közvetítői eljárást az ügyész, vagy a bíróság kezdeményezhet, ezt közösen kérhetitek tőlük, hiszen mindkettőtök akarata szükséges hozzá. Javaslom, most az ügyészhez fordulást, de méginkább barátodnak az ügyvédhez, vagy jogsegélyszolgálathoz fordulását, azzal, hogy hajlandó a károdat megtéríteni, és te is beleegyeznél a közvetítői eljárásba.

Visszaeső a szándékos bűncselekmény elkövetője, ha korábban szándékos bűncselekmény miatt végrehajtandó szabadságvesztésre ítélték, és a büntetés kitöltésétől vagy végrehajthatósága megszűnésétől az újabb bűncselekmény elkövetéséig három év még nem telt el. Különös visszaeső az a visszaeső, aki mindkét alkalommal ugyanolyan vagy hasonló jellegű bűncselekményt követ el.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Iza73 # 2009.07.28. 17:32

Köszönöm Wasp!

Lesz szembesítés ahol nem tudom mi fog történni. Én szerettem volna visszavonni a feljelentést, de sajnos nem lehetett. Az ügyészségen fogjuk kérni a közvetítői eljárást. Lenne még egy kérdésem ha szabad. Kérhetem, hogy a már meglévő leletek alapján újra nézze meg egy orvosszakértő? Vagy legalább a leleteket.
Mellékesen azt gondolom ha valaki ilyen betegségben szenved és ráébred erre, gyógyulni akar és változni azt támogatni kell és nem börtönbe zárni. Azóta már elmondta nekem, hogy tudja, hogy mennyi fájdalmat és bajt okozhatott nekem és nagyon sajnálja. Igyekszik gyógyulni, de ezt egy börtönben nem tudja megtenni. Esetleg tudsz egy ügyvédet javasolni aki segítene nekünk ebben az ügyben? Esetleg Te ügyvéd vagy? Foglalkozol ilyen ügyekkel? Most úgy érzem van remény!
Köszönöm!

_Wasp_ # 2009.07.28. 18:31

nem kérhetsz semmi ilyesmit (kérhetsz, csak nem törődnek veled) nem te vagy az ügy ura, a szereped arra korlátozódik, hogy el kell mondanod az igazat.

Ha az az igazság, akkor mondd el azt is, hogy érzelmileg-lelkileg instabil volt, és hogy időközben jóvátette a dolgot, visszaadta a pénzt.

én sajnos nem foglalkozom ilyen dolgokkal, de gyakorlatilag szerintem bármely ügyvédhez fordulnátok, kb hasonlót mondana.

Esetleg érdemes lenne közösen védőt keresni a barátodnak, és célszerű lenne neked is beszélni vele.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Iza73 # 2009.07.29. 08:38

Köszönöm szépen! Keresni fogunk egy védőt.

ObudaFan # 2009.07.30. 17:29

Csak azt követi el, lopást nem.

bebe2 # 2009.07.31. 15:50

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem ezzel és hasonlóval sem találkoztam még a fórumban ezért szeretném a segítségeteket kérni. Történt hogy egy áruházban vásároltunk (nem tesco) ahova kártyával tudsz belépni. A nyomtatónkba akartunk patront venni amit aztán miután levettük a polcról vissza is vittünk mert a bankkártyánkat otthon hagytuk és a készpénz ami nálunk volt nem lett volna elég rá. Szóval a lényeg hogy nem loptuk el. Ez kb 2 hete történt. A mai nap felhívott egy Úr az áruházból hogy találtak egy üres dobozt az édességosztályon és a kamera felvételén nem látszik hogy mi visszavittük volna a festékpatront a polcra. Mi ilyenkor a teendő,mert az úr feljelentést kíván tenni de én nem szeretnék ilyen miatt amit el sem követtem bárhova is járkálni. Gondolok itt rendőrség, jegyző stb…
A pénztárnál akkor nem állítottak meg és nem is szólt akkor senki semmit,csak most jött ez a telefon. Meg lehet variálni a felvételeket. Most arra gondolok hogy lehet törölni róla részeket. Illetve a rendőrség elfogadja ezt bizonyítékkén­t???Kérlek segítsetek,nagyon fontos lenne! Köszönöm előre is.

Dr.Attika # 2009.07.31. 18:02

Szia. Nos ez egy METRO áruház. Ha csak ez történt, akkor honnan tudja a biztonsági, hogy ti voltatok és honnan tudja a telefonszámot. Vagy a tényállás ) ami történtÖ hiányos vagy a METROnak egy olyan adatbázisa van, amely minden betérő ember arcmását felismeri és a telefonszámát is hozzápárosítja. Nos az utóbbi lehetlen, ezért valami még történt. Mi történt még?