Vajon ez büntethető?


_Wasp_ # 2009.07.28. 13:02

ő "lopás"-t követett el, te ha azt mondod, hamisan megvádoltad, akkor te "hamis vád"-at fogsz. A büntetési tételek többek között az ellopott értéktől függenek.

büntethetőséget megszüntető ok viszont:

Tevékeny megbánás
36. § (1) Nem büntethető, aki a személy elleni (XII. fejezet I. és III. cím), közlekedési (XIII. fejezet) vagy vagyon elleni (XVIII. fejezet), háromévi szabadságvesztésnél nem súlyosabban büntetendő bűncselekménnyel okozott kárt a sértettnek közvetítői eljárás keretében megtérítette vagy a bűncselekmény káros következményeit egyéb módon jóvátette.
(2) A büntetés korlátlanul enyhíthető az (1) bekezdésben említett bűncselekmények esetében, ha az elkövető az ötévi szabadságvesztésnél nem súlyosabban büntetendő bűncselekménnyel okozott kárt a sértettnek közvetítői eljárás keretében megtérítette vagy a bűncselekmény káros következményeit egyéb módon jóvátette.
(3) Az (1)-(2) bekezdés alkalmazásának nincs helye, ha az elkövető

  1. többszörös vagy különös visszaeső,
  2. a bűncselekményt bűnszervezetben követte el,
  3. bűncselekménye halált okozott,
  4. a szándékos bűncselekményt a szabadságvesztés felfüggesztésének próbaideje alatt vagy a szándékos bűncselekmény elkövetése miatt végrehajtandó szabadságvesztésre ítélése után, a szabadságvesztés végrehajtásának befejezése előtt, illetőleg próbára bocsátás vagy vádemelés elhalasztásának tartama alatt követte el.

_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Iza73 # 2009.07.28. 12:32

Üdvözlök mindenkit!

Egy tanácsra, segítségre lenne szükségem. Anno márciusban egy elég komoly vitát követően a volt barátom ellopta a lakásomból a pénztárcám, illetve az öcsém kihívta a rendőrséget míg mi balhéztunk. (az öcsémék csak telefonon hallották, hogy gond van) Mire a rendőrség kiért a volt barátom elment. Én tettem feljelentést ismeretlen tettes ellen a rendőrségen a pénztárcám eltűnése miatt. Ezt követően folytatódtak a balhék és először nem akartam magánindítványt tenni, egy akkori ismerősöm unszolására megtettem zaklatás miatt is. Szóval elég sok van a volt barátom rovásán. Ő már volt büntetve és nem akarom, hogy újra büntessék. Sajnos az ATM felvételen is ő van, bár ezt ő tagadta.
Mit tudok én tenni, hogy elkerülje a büntetést? Ő mit kaphat ezekért? Ha én azt mondom, hogy amit eddig állítottam nem igaz, akkor én mit kaphatok?
Köszönöm a segítséget. Remélem elég világos voltam.

monalisa1 # 2009.07.27. 14:23

sziszi77

Készíts fényképet és csatold a bejelentéshez, valamint a tételszámról is készüljön egy jegyzék, és a két tanú aláírás se hiányozzon róla. Mindezt, hogy az általad millió értékre becsült cuccot utóbb nehogy nálad keresse...

És mielőbb, nehogy valaki időközben széthordja...

ObudaFan # 2009.07.27. 13:21

Ez így van. De ahhoz tudnod kell, hogy ki volt az.

sziszi77 # 2009.07.27. 12:55

Köszi a segitséget-Közben beszéltem a jegyzővel ö azt mondta,hogy birtokháboritásért följelethetem amit megis teszek!

sziszi77 # 2009.07.27. 12:55

Köszi a segitséget-Közben beszéltem a jegyzővel ö azt mondta,hogy birtokháboritásért följelethetem amit megis teszek!

sziszi77 # 2009.07.27. 12:55

Köszi a segitséget-Közben beszéltem a jegyzővel ö azt mondta,hogy birtokháboritásért följelethetem amit megis teszek!

sziszi77 # 2009.07.27. 12:55

Köszi a segitséget-Közben beszéltem a jegyzővel ö azt mondta,hogy birtokháboritásért följelethetem amit megis teszek!

ObudaFan # 2009.07.27. 12:13

Akkor nem.

sziszi77 # 2009.07.26. 13:19

Építkezési anyag ,raklapon,gyári csomagolásban.Akkor most ez nem büncselkmény ,hogy nem visszi el innen?

ObudaFan # 2009.07.26. 13:11

Na várj, most akkor ez építési hulladék, vagy felhasználható építési anyag? Mert ha ez utóbbi, akkor nem bűncselekmény.

sziszi77 # 2009.07.26. 12:50

Köszi.És ha eltünik valami kit vonnak felelöségre?A másik ha a csak a telefon száma és a neve van meg a rendörség kinyomoza ,hogy hol lakik?Mi sem tudjuk pontosan csak azt ,hogy hol van neki telke(ahova épitkezni szeretett volna csak nem tudott),de nem ott lakik.

ObudaFan # 2009.07.26. 12:46

Igen, ez így megvalósíthatta a hulladékgazdálkodás rendjének megsértése nevű bűncselekményt.

sziszi77 # 2009.07.26. 12:30

Tisztelt Ügyvédúr! A következő lenne a kérdésem.Elváltam a férjemtöl az ingatlan megkaptam a férjemtöl.(elötte közös néven volt).A telkre(akkor még a férjem nevén volt),amin a házunk is van-Anyósom(aki a telek haszonélvezeti joga volt apósommal együtt,de lemondott a haszonélvezeti jogáról róla mikor épiteztünk) lerakatott egy csomó épitési anyagot ami az egyik ismeröséjé,az isemröse hozta ide,de elöször a szomszédomba a sogornömhöz akarta lerakni majd átrakadta vele ide a mi telkünkre(vagyis mostmárt az enyém).Ez volt 3 éve.Mi akkor még nem laktunk itt!Azóta anyósom meghalt.Apósom még él,ö is tudott róla.Apósom többször is figyelmeztette telefonon az illetött vigye el az épitési anyagát innen ,de azóta sem vitte el.Kérdésem az lenne hova ,vagy kihez fordulhatók segítségért?Szeretném ha az udvarom üres lenne-Feljelethetem-e az illettöt aki ide hozdta a cucát?Én nem ismerem ,csak apósom.Keritésünk nincs.Ha eltünik az épitkezési anyagból valami mivel nincs kerités,és én nem örzöm más dolgát,kit vonnak felelöségre?Válaszát mielöbb várom,.elöre is köszönöm.Sziszi