végrehajtás


zsofar # 2009.11.02. 19:10

Szóval az ingatlan 1/4 része az enyém a 3/4 része a feleségemmé de Ö nem szerepel az tartozás elismerésben. a végrehajtó mit tud tenni ha óda kerül az ügy ?

W

zsofar # 2009.10.21. 13:16

Köszönöm a választ , mert lehet hogy November 1 v. 2 hetében meg lesz a pénz és akkor vége ennek a rém álomnak .

W

nandy # 2009.10.21. 13:14

Nem kell elköltözni, sőt, árverezni is csak a te részedet lehet. Annak pedig kevés az esélye, hogy valaki negyed rész tulajdont vegyen (szerintem). Én jobban félnék a munkabérből letiltástól.

De ha a végrehajtási eljárás megindul, annak bizony lesznek költségei, melyet mindenképpen ki kell fizetned. Ezért jó lenne minél előbb rendezni a tartozásod.

végrehajtó1 # 2009.10.21. 13:12

Kérdésem az lenne hogy mennyi időm lesz Október 31.-e után hogy megszerezem a pénzt és ne menjen rá a lakásom amiben csak 1/4 részem van .

Végrehajtás során amiga lakást el árverezik sokszor évek telnek el...

de addig nem kell kiköltöznöm a lakásból …stb ?

Miért kéne??Dehogy kell.

zsofar # 2009.10.21. 12:56

de addig nem kell kiköltöznöm a lakásból ....stb ?

W

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.21. 12:45

Legkésőbb a kitűzött árverés napján, az árverés megkezdése előtt fizetheted meg a tartozást. De addigra a kamatokon, eddigi költségeken kívül a végrehajtás költsége is terhelni fog.

zsofar # 2009.10.21. 12:41

Sziasztok ! Van egy tartozásom a volt munkáltatom felé akivel Október 31.-ben állapodtunk meg, hogy addigra vissza fizetem a pénzt. Sajnos nem kapjuk meg a hitelt addigra . Készült egy közjegyzői tartozás elismerés .Azt mondta a munkáltató ha addigra nem adom vissza a pénzt végrehajtásra adja az ügyet . Kérdésem az lenne hogy mennyi időm lesz Október 31.-e után hogy megszerezem a pénzt és ne menjen rá a lakásom amiben csak 1/4 részem van .

W

sziszi77 # 2009.10.13. 14:36

Nekem nem ir válasz senki?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.13. 14:16

Jobb, ha az adóssal egyezel meg, hiszen akkor a végrehajtás költségeit megúszhatod.

zsofar # 2009.10.13. 13:23

ObudaFan !
S mikor próbáljam meg amikor a végrehajtóhoz kerül az ügy vagy még most azzal akinek tartozok ?

sziszi77 # 2009.10.13. 10:15

Nekem nem válaszolsz OBUDAFAN?

ObudaFan # 2009.10.13. 09:46

Ha véletlenül végrehajtóhoz kerül az ügy akkor lehetőség van a részletfizetésre vagy valamilyen más megoldásra hogy ne az ingatlan menjen rá ?

Meg kell próbálni.

sziszi77 # 2009.10.13. 09:41

Az autó az nála maradt amikor a házassági vagyont megosztotuk(igaz utána megvettem töle,mert elveték a jogsiját igy eladta, nem kell neki),meg volt adósság rendezö meg még egy hitel amit átvállaltam töle.Ami nem a házon van rajta ,na ezeket cserébe én fizetem.Meg az önkormányzatihitelt is ami a házon van rajta azt átvállaltam töle.

sziszi77 # 2009.10.13. 09:37

Az lemaradt a banki hitelbe bent maradt mint adóstárs,mivel a bank nem negedte ki a hitelböl,de én vagyok a fő adósa a hitelnek.

sziszi77 # 2009.10.13. 09:36

Én neki a volt férjemnek nem fizetem semmit,de a házon annyi a hitel ,hogy kb.annyit ér.Azokat átvállaltam,illetvel a szocpol is én fizetem vissza.De mint mondom én,illetvel a volt férjem sem tud róla ,hogy ellene vagyoni kártérÍtést követelne a cég,velünk ezt nem közölte senki,és sehol nem szerepel,hogy kérnének valamit.Ilyenkor ez nem számit fedezetelvonásnak?

ObudaFan # 2009.10.13. 09:31

Ha a volt férj rosszhiszemű, akkor mindenképpen. De ha egyébként ingyenes az ügylet (ez nem derül ki a kérdésedből), akkor enélkül is.

sziszi77 # 2009.10.13. 09:05

Kérédesem akkor is nézhetnek valamit fedezetelvonó ügyletnek ha nem családtagnak, hanem idegenek (volt feleség)adja oda valaki a tulajdon részét,és végülis nem pénzért veszi meg,de az ingatlanon lévö terhekkel együtt(banki hitel,szocpol stb),kb.annyit ér mint a hitelek rajta.A dologról annyit nem tudjuk a cég követele valamit(A VOLT FÉRJEMEN) ,csak gondolom,tehát velünk közölni nem közölte sennki.Vádíratott megkapta kb.egy éve,(abban nem szerepel ,hogy követelne a cég valamit) a volt férjem lassan,de tárgyalás még nem volt.Én márt elötte kétszer is beadtam a válópert 6 éve és 3 évvel ezelött,megcsalás.és ital miatt.Aminek nyoma van a biróságon.Más gondok miatt.Kérdésem nézhetik ezt fedezetelvonó ügyletnek ha netán oda kerül az ügy és követel valamit a cég a volt férjemen?

zsofar # 2009.10.13. 08:43

Ha véletlenül végrehajtóhoz kerül az ügy akkor lehetőség van a részletfizetésre vagy valamilyen más megoldásra hogy ne az ingatlan menjen rá ?

nandy # 2009.10.07. 20:27

Nagyon bírom azt, amikor a magyar segédlettel (diákhitel) megszerzett képesítéssel külföldre távozik a hölgy, aztán megkérdezik /helyette/ a magyar állampolgároktól - természetesen ingyen!! -, hogyan is szabadulhatna a magyar állam és a magyar állampolgárok felé fennálló kötelezettségétől...

kokai # 2009.10.07. 20:19

Lányom 3 éve külföldre ment,maga mögött hagyva diákhiteltartozást,OTP tartozást.Előbbi végrehajtás alatt áll,ill.havi 50 ezer Ft részletfizetést engedélyeztek.Az utóbi bíróságon van.Bejelentett/állandó/ lakcíme a nagyszüleinél van itt Magyarországon.Semmilyen vagyona nincs.Mire számíthat?Egyelőre nem tud fizetni,kint 4 órás munkája van,fizetésének fele elmegy albérletre,az 50 ezret sem tudja minden hónapban feladni.Kérdésem:Mire számíthat,nagyszülők félhetnek-e esetleges végrehajtásnál.Nevén nincs semmi.Köszönöm ,ha kapok választ

ObudaFan # 2009.10.07. 13:49

Ez tipikus fedezetelvonó ügylet, tehát a jogosulttal szemben nem hatályos, ha a tulajdonszerző ingyenesen, vagy rosszhiszeműen szerez.

zsofar # 2009.10.07. 11:57

Sziasztok . Olyan kérdésem lenne hogy sajnos egy kemény zsarolási ügy áldozatai lettünk , de sajnos én is elkövettem ez miatt lopást a munkahelyen . Irtunk tartozás elismerést közjegyző elöt . A kérdésem az lenne hogy : Október 31.-ig kell vissza fizetnem a pénzt ami már intézve van de szeretném be biztosítani magam . Ha kijelentkezzek a házból és a tulajdon részem valakinek aki nem család tag ajándékozom akkor nem tudják rá terhelni a házra .

Minél előbb kérnék jogi tanács adást !

Zs