számviteli fegyelem megsértése?


Vikoka # 2013.11.29. 14:44

Üdvözletem!

Kérdésem a köv. lenne:
Adóellenőrzésre hívtak be a Nav-hoz, egészen 2009 évre visszamenőleg kérik be az iratokat.
Fuvarozással foglalkoztunk, így kérik a mentlevelektől kezdve mindent.
Valószínűleg, hogy nem minden tudok bemutatni nekik.
Ha nem minden irat, bizonylat van meg, milyen büntetésre számíthatunk?
Várom válaszukat
Tisztelettel

Rexor # 2011.03.17. 16:38

Mulasztási bírság. Ha be sem lett fizetve az adó,a kkor késedelmi kamat plusz az adóhiány 50%-ig terjedő adóbírság.

Sue Alan # 2011.03.17. 15:41

Hello! Szeretném tudni, hogy mi jár annak, aki késve adja le egyéni vállalkozóként az adóbevallását?

Sue Alan # 2011.03.16. 14:39

Köszönöm a választ,és egy csöppet megnyugodtam!A könyvelővel már szerencsére megbeszéltem erre a hétre időpontot! Még egyszer köszönöm!

Rexor # 2011.03.16. 13:57

Kedves Sue Allan,

Amit csináltál nem bűncselekmény, börtönbe nem kerülsz, de azért nem egyszerű a dolog. Első körben gyorsan keress egy könyvelőt, aki rendberakja a bevallásaidat. Részletfizetési kérelmet akkor írj, ha tudod is fizetni a részleteket (próbálkozz a bírság elengedével vagy enyhítésével). A baj az, hogy a be ne nem fizetett járulékokat is be kell fizetned kamatostul, így gyanítom, hogy a végösszeg elég masszív lesz.

Szóval első lépés SOS-ben, keress új könyvelőt.

Sue Alan # 2011.03.16. 13:06

Üdvözlet Mindenkinek!
Olyan problémával rendelkezem,hogy 2010 áprilisában egyéni vállalkozást indítottam a jelenlegi munkám miatt,ám 2010 júliusában elbocsátottak.Nem kaptam fizetést csak egy alkalommal(rászedtek).A júniusi járulék fizetésemet nem tudtam teljesíteni.Azonban egy újabb rossz döntés miatt júliustól egy mlm-cégbe léptem be,és a mai napig nem sikerült vele pénzt keresnem.És a mai napig nem tudtam járadékot fizetni. Így most értem el odáig,hogy vissza térek a földre,és megszüntetem az egyéni vállalkozásom.Emellett már eddig 3db plusz 200.000 Forintos büntetést kaptam egyenlőre,mellesleg a diákhitelemet is az APEH tartozásaim számláira terhelték. Plusz a könyvelőm sem fizettem,így 2010 decemberében az összes adózási,és bevallási anyagom elküldte nekem.
Egyben közben elköltöztem szüleimtől a kedvesemhez,azonban a cég székhelye még a régi címen van.
Milyen jogi következményei lehetnek a halasztásaimnak? Lehet e részletfizetési kérelmet kérni ezek pótlására,mert mindenképp befizetem az elmaradásaimat,amint találok rendes alkalmazotti munkát? Egyben ítélhetnek-e emiatt börtön büntetésre,és ha igen ezt hogy lehet kikerülni?

guba # 2011.03.08. 14:52

Igen. Nincs. Szabadságvesztésre tudod átváltani.

Tomika74 # 2011.03.08. 12:08

És akkor ha hétvégén kell dolgozzam le, akkor 20 hétvége alatt kell ledolgozzam? Azaz 5 hónap alatt? És nincs valami lehetőség, hogy pénzben kifizessem?

guba # 2011.03.08. 08:32

Az biztos szerepel a végzésen, hogy milyen eljárásban született. Fellebbezésre nincs, de tárgyalás tartásának kérésére valószínűleg van lehetőséged.Nem biztos, hogy van értelme.
Közmunkára ítéltek, azt a szabd napjaidon kell ledolgoznod, ettől nem fog megszűnni az állásod.

Tomika74 # 2011.03.08. 07:17

Tisztelt fórumozók!

Volt egy BT-m, aminek elfogyott a pénze - nem fizettek a megrendelők, csődbe mentek - és a ki nem vett - mivel nem volt pénze - minimálbérem után járulékok keletkeztek. Ezeket nem tudtam befizetni mert nincs miből. Kijelenteni sem tudtam magam, mert nem volt más munkahelyem. Felszámolni sem tudtam, mert nem volt pénzem ügyvédre. Az APEH 2008 decemberében felszámolást indított a cégem ellen. Kaptam egy levelet a felszámoló biztostól, hogy vigyem be a cég összes iratát. Mikor felhívtam és mondtam hogy nincs lekönyvelve a cég 2008-as éve még, tehát azt neki kellene lezárnia, mert nincs pénzem könyvelőre, akkor azt mondta, hogy amikor lesz pénzem zárassam le a könyvelésem, mert Ő csak úgy hajlandó lezáratni. kb 1 év múlva az ügyészségtől kaptam egy levelet, hogy számviteli fegyelem megsértése miatt eljárás indult ellenem. Bementem, jegyzőkönyvbe vették amit itt is leírtam. És azt mondta a nyomozó, hogy nem valószínű hogy lesz belőle valami is. Erre kaptam egy határozatot pár hónap múlva, amiben a jelenlétem nélkül közmunkára ítéltek, mondván hogy nincs pénzem. A tárgyaláson nem lehettem jelen - be sem idéztek rá, de még csak nem is értesítettek. A levél szerint nincs lehetőségem fellebezésre és közmunkára ítélnek. Az ítéletben nincs benne, hogy hány napra és hogy milyen összeget váltottak közmunkára. Most kaptam egy levelet hogy 40 nap közmunkára jelentkezzek. Időközben a könyvelés elkészült, de az ügyészség nem kíváncsi rá, a felszámoló biztos meg nem foglalkozik vele, mert vissza adta az ügyet. A kérdésem az, hogy:

  1. Van-e bármilyen lehetőségem fellebezni ebben az esetben? Ha igen hová és kinek kell elküldeni?
  2. Egyátalán jogszerű volt-e az eljárás?
  3. Vajon mekkora pénzbüntetésre ítéltek?
  4. Hogyan lehet ezt pénzbüntetésre visszaváltani? Mert időközben lett munkám és nem szeretném azt elbukni ilyen szarság miatt!
  5. Mennyi ilyen esetben az elévülési idő?

Köszönöm: Tomi

Carmela # 2011.02.23. 15:29

Köszönöm a választ!
Nem jó hír!

guba # 2011.02.23. 15:10

A próbaidő lejártával fog mentesülni.

Carmela # 2011.02.23. 14:37

Kedves Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni.
A férjem a katonasághoz menne dolgozni, amihez ugye szüksége van az erkölcsi bizonyítványára. Viszont nem tudjuk, hogy mi fog benne szerepelni.
Volt egy KFT-je (ő volt az ügyvezető), amit elindítozzak, de egy forint frogamat sem csinálatk. Senki nem foglalkozott a papírokkal, aminek az lett a következménye, hogy felszámolták a céget. De a férjemet egy hónapja beidézték, és kimondták, hogy bűnös (számviteli törvény megsértés) és kapott 1 év próbaidőt. Ezzel ő már szerepel a nyílvántartásban?
Előre is köszönöm a segítséget
Carmela

ragyasdezso # 2010.05.31. 19:53

Carlo

Nem kell téged lejáratni megteszed azt saját magad! :lol:

Carlo # 2010.05.31. 14:26

Igen. Tanácsot kértem és nem felvilágosítást, hogy mit kellett volna, valamit nem bírálatot, hogy min akarok spórolni...
Elkönyveltél valamit magadban amit meg is osztottál minden fórumozóval. A hozzászólásoddal semmit nem segítettél, csak okoskodtál és le akartál járatni. Nem mintha bármit is számítana...
Mit Magyarozol itt? Sültkenyér


Ha büntet?ügyed lenne valaha és nincs pénzed, hogy sztár ügyvédet megfizess, akkor elégedj meg a kirendelttel!

ragyasdezso # 2010.05.31. 14:03

Carlo

Ha jól emlékszem te kértél tanácsot. Most meg te adsz? Kéretlenül? De ha már megtetted illik megköszönnöm! Köszi a tanácsod, de hidd el hogy nem kell kozmetikushoz járnom. És a depresszió sem kerülget. A mottó meg a jelenkori társadalmi létet tükrözi, tehát ne vonj le messzemenő következtetéseket! Úgy tűnik rátapintottam a lényegre, és jó magyar szokás szerint támadásba lendültél, csak most árnyékra sikerült vetődnöd! De azért legyen jó napod!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.31. 13:43

Rexor, ne feledjük el, hogy azok a cégek más szabályozás idején nem adták le éveken át a beszámolót. Akkoriban a cégbíróságnak kellett volna észlelnie és szankcionálnia a mulasztást - miközben sem nyilvántartása, sem apparátusa nem volt hozzá.
Most elektronikus nyilvántartás van, amelyből június 1-jén egyetlen gombnyomásra kinyerhető a mulasztók listája, egy másikkal meg elkészülnek a felszólító levelek.
Aztán kis idő múlva ugyancsak szinte automatikusan le lehet kérni a felszólításra fittyet hányók listáját, és ki lehet nyomtatni az adószámot felfüggesztő végzéseket.
S mindezt nem a cégbíróság, hanem az APEH intézi.

Carlo # 2010.05.31. 13:04

Köszönöm Rexor.


Ha büntet?ügyed lenne valaha és nincs pénzed, hogy sztár ügyvédet megfizess, akkor elégedj meg a kirendelttel!

Rexor # 2010.05.31. 12:52

Nem kell azért túlparázni a dolgot. A bevallást tényleg add le május 31-ig, de ha a beszámolót nem adod le, akkor első körben kapsz egy felszólítólevelet és ha ezután sem adod le, akkor jöhet a felfüggesztés. Ismerek olyan céget, akik kb. 5 éve nem adtak le beszámolót :)

Carlo # 2010.05.31. 12:26

Köszönöm KBS-nek a választ.
Ragyás! Jó a nicked... :D Én pedig azt tanácsolom neked, hogy menj el kozmetikushoz.
Látszik a mottódból milyen pozitív, klassz arc lehetsz.


Ha büntet?ügyed lenne valaha és nincs pénzed, hogy sztár ügyvédet megfizess, akkor elégedj meg a kirendelttel!

ragyasdezso # 2010.05.31. 08:11

Carlo

Az a nyamvadt illeték az Ig.Ren. Minisztériumnak.

Az mindössze 3000.-Ft. A könyvelőt akartad megspórolni.
Sokkal olcsóbb lett volna, ha mindent normálisan csinálsz!

nandy # 2010.05.31. 08:10

Jobban jársz, ha gyorsan keresel egy könyvelőt (hát igen, nem csak illetéket kell ám fizetni!!), és beadjátok a mérleget.
Bár ezt határidőig már biztos nem lehet, mert ha át is utalod az illetéket, 2-3 nap múlva jön az igazolás, anélkül meg nem lehet beküldeni.

Plusz ne felejtsd el a társasági adóbevallást, és az iparűzésit se!

Carlo # 2010.05.31. 07:44

Van rálátás mi a gyakorlat?

Az a nyamvadt illeték az Ig.Ren. Minisztériumnak.
Le vagyok törve, mivel a cégnek nincs bevétele...:)


Ha büntet?ügyed lenne valaha és nincs pénzed, hogy sztár ügyvédet megfizess, akkor elégedj meg a kirendelttel!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.31. 07:18

Azt sem mondtam, hogy nem bűncselekmény. Eshet eső, lehet sár...

Nem csak a céget bírságolhatják, hanem a vezető tisztségviselőt is.

Carlo # 2010.05.31. 06:44

Magyarán, ha nincs forgalmam nem lehet bűncselekmény, hanem pénzbírsággal sújthatják a céget a számvitelről szóló törvény értelmében?


Ha büntet?ügyed lenne valaha és nincs pénzed, hogy sztár ügyvédet megfizess, akkor elégedj meg a kirendelttel!