Fegyvertartási engedély


nagypee # 2012.03.25. 18:17

Előzetes mentesítés esetén is + 4 év, vagy pedig a jogerős ítélethirdetéstől számított 4 év?

30-06 # 2012.03.13. 17:08

Nem, ugyanis a büntetés végrehajthatósága 2012.03.14.-én szűnik meg ( holnap) és ezt követően van még 4 év helybenjárás, amikor a sárga csíkos kérelemre be fognak jelezni

nagypee # 2012.03.08. 12:11

Tisztelt Fórum!

Elsősorban az Ügyvéd Uraktól szeretnk kérdezni.
A napokban megszületett a T/5358 A lőfegyverekről és a lőszerekről szóló 2004. évi XXIV. törvény módosításáról.

Ennek alapján szeretném megkérdezni, hogy ha hatályba lép akkor van -e esélyem fegyvertartási engedélyt kapni.

Az esetem a következő:

Jogerősen elitéltek 2008.03.13-án Lőszerrel és lőfegyverrel való visszaélésért 1év börtönbüntetésre 4évre felfüggesztve.Helyben ELŐZETES MENTESÍTÉST kaptam.

Tehát kérdésem, hogy érvényes-e rám az alábbi szakasz:

bd) szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, végrehajtásában felfüggesztet t
szabadságvesztés esetén a mentesítés beálltától számított négy évig.”

Válaszukat megköszönve:

Fishbone # 2010.05.18. 08:31

Tisztelt Fórum!
Azzal a kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni hogy én mikor még nem mullotam el 18 akkor találtam egy telefont ez viszont nem adtam le a rendörségen ezekután gondolom bemérték és eljöttek hozzám bevallotam mindent és egy közvetitői eljárást indítottak ellenem ezek után ugy néz ki csak egy megrovót kapok.Idén nyáron pedig szeretném megcsiálni a fegyvertartási vizsgát hisz vadász leszek...azt szeretném megtudni h meg fogom e kapni egyátalán de ha nem is akkor menyi ideig leszek eltiltva..
elöre is köszönöm a választ

sanyika03 # 2010.03.30. 16:53

Tisztelt Fórum!

Kérdésem a következő. Fegyvertartási engedéllyel rendelkezem. Bírói megrovást kaptam. Maradhat-e továbbra is a fegyvertartási engedélyem? A bizonytalanságom okozója a 253/2004.(VIII.31) korm. rend. módosításának elfogadása. Tudomásom szerint a régi rend. alapján a megrovás hatályba lépésével az engedélyt visszavonják. Tehát kérdésem a következő mennyiben változtatja ezt az eljárást a rend. módosítása. Az új rendeletben egyértelműen nem derül ki hogy kiktől kell és kiktől nem kell ezek után az engedélyt bevonni.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

Maci Laci # 2010.02.12. 15:02

Hála az Istennek,hogy elkapták!
http://www.hirtv.hu/belfold/?…
Bocs az offért!

mikós # 2010.02.12. 14:57

engem a feleségem szem korlátozásával vádolt meg az ügyész pénz birságot kér ha azt kapok kaphatok e fegyvertartásit edig volt de gyorsan átt iratam más nevére

ObudaFan # 2010.01.29. 12:47

Többet. Amíg a bűnügyi nyilvántartásban szerepelsz, nem kaphatsz fegyvertartásit.

Jagd # 2010.01.29. 08:44

Tisztelt Fórum!

Csoportos garázdaság bűntette miatt harmad rendű vádlottként a bíróság első fokon 1 év 6 hónap felfüggesztettet, valamint 80ezer Ft pénzbírságot szabott ki. Az ügy folytatódik tovább másodfokon, fellebbeztünk, nem értünk egyet a bírsággal. A kérdésem igazából az lenne, hogy vadászvizsgám sikeres volt, fegyvertartási engedélyt szeretnék, az ügy mennyire befolyásolja az engedélyt? Amíg felfüggesztettem van, addig nem adhatnak ki fegyvertartási engedélyt, esetleg még többet kell várnom az engedélyre, mint a felfüggesztett ideje?
Erre szeretnék választ kapni!
Köszönettel!