Segítség!Rongálás...


Jean Claude # 2010.07.27. 11:46

Üdv!
Ha iratismertetés van,bemegyek,kérek másolatot mindenről akkor azt ott rögtön másolják és odaadják?Vagy előre be kell jelenteni hogy kellene másolat?Köszönöm!

Jean Claude # 2010.07.22. 15:21

?

Jean Claude # 2010.07.16. 05:08

?

Jean Claude # 2010.07.13. 07:49

"Valami történik, hiszen még mindig nyomoznak és ezért a határidőt is hosszabbítják."

Nem lehet hogy nincs elég bizonyiték,és addig húzzák amíg lejár a határidő?Csak vége van valamikor ha nincs bizonyíték.Ha lenne elég már vádat emeltek volna gondolom.Lassan 3 év.Ennyi a határidő nem?

andrews # 2010.07.12. 21:25

Magyarul valószínűleg nem lesz belőle semmi vagy - épp a sok elpazarolt pénz miatt - emelnek valamilyen
"koholt " vádat ?!
Elnézést, h belekontárkodom ,csak kívácsian olvastam a válaszokat.és nekem például negatív tapasztalataim vannak.. Egyébként meg Mór után is "találtak" valakit elvinni a balhét.
Tudom, h az egy nagy ügy volt átitatva politikával is, mégis érdkelne engem is, hogy ez mennyire jellemző , hogy közvetlen bizonyíték és bizonyosság hiányában elítélnek, megvádolnak valakit ?
Pár napja az szerepelt a fórumon, h az ügyésznek szinte 90%-os bizonyosság kell, akkor mégis hogy születhetnek - és milyen gyakran téves vádemelések ? (A téves elítélst most hagyjuk, a vádemelés része az , ahonnan nem szabadlott volna az ilyen ügyknek továbbjutni )

végrehajtó1 # 2010.07.12. 21:17

Ez tipikusan az hogy addig nyomozgatunk az adózók pénzén míg valamit nem találunk.Sajnos rengeteg ilyen van...

kovacsz # 2010.07.12. 20:15

1 Onnan tudják a barátnő nevét, hogy nyomoztak,
2 Valami történik, hiszen még mindig nyomoznak és ezért a határidőt is hosszabbítják,
3 Nem jósolható meg, hogy meddig fognak nyomozni,
4 Ugyan az mint az elkövetőnek.

Jean Claude # 2010.07.12. 13:22

Valaki?

Jean Claude # 2010.07.10. 16:13

Üdv!

Kicsit hosszú de megpróbálom röviden.Kaptam egy idézést,bementem kihallgatásra mint gyanúsított.Különösen jelentős értékre elkövetett rongálással gyanúsítanak mint bűnsegéd.A kihallgatás kb. 2009 jan.-feb. között volt.A nyomozást 2007 11. hóban rendelték el.A vallomásomban az áll hogy nem tudom hol voltam a bűncselekmény időpontjában és bűncselekményben nem vettem részt.Képek alapján egy embert felismertem,az adott időpontban egy telephelyen dolgoztunk,köszönő viszonyban voltunk.A többi kb 6-ot nem ismerem.Valaki vagy valakik azt állítja(ák) hogy én is ott voltam mint figyelő a rongálásnál.A lényeg:Azt mondta a rendőr hogy hívtam aznap éjjel a barátnőmet,holott az Ő száma is az én nevemen volt,de még a nevét is tudta.Cellainformáció szerint is ott voltam.A végén azt mondta hogy rabosítania kellene de nincs bent a hölgy,majd a jövő héten felhív,fáradjak be.Ujjlenyomat stb.Azóta eltelt 1.5 év,semmi nem történt,nem hívott vissza,nem volt szembesítés,iratismertetés,semmi.Csak papírok jönnek a nyomozás hosszabbításáról.A kérdéseim:Honnan tudták a barátnőm nevét?Miért nem történik semmi?A legfontosabb:meddig nyomozhatnak még?2007.11. havi nyomozást meddig lehet hosszabbítani?Mi a büntetési tétel a bűnsegédnek?Büntetlen vagyok,azóta sem követtem el semmit.Köszönöm szépen előre is a válaszokat!Szeretnék már nyugodtan aludni....