Forum hozzaszolok IP cim kiadasa?


Szomorú örökös # 2018.01.23. 17:25

Jhering

Talán pont azért lenne logikus, ha egy magyar jogi fórumon nem a német jog alapján ítélnénk meg dolgokat, nem a német jogi történetekhez hasonlítanánk az itthoni dolgokat, mert az úgysem érvényes itt. Én csak ezt próbáltam jelezni, de a te fantörpikus logikád ezt nem volt képes értelmezni. :-)

Szép dolog, ha valaki tökéletesen beszéli a németet, csak itt minek? :-D

Jhering # 2018.01.23. 17:16

Talán pont azért, nem gondolod?

A logika hasznos dolog.

Szomorú örökös # 2018.01.23. 17:01

Jhering

Próbálj ne egy olyanba belekötni, aki évek óta részben Németországban él és német joggal foglalkozik napi szinten.

Ehhez képest ez a valaki mégis egy magyar jogi fórumra írogat...roppant érdekes! :-D

Jhering # 2018.01.23. 13:27

wers,

jobb, hogy lezárod.
Ha valaki hülyeségeket írkál, egyetlen módja a minél hatékonyabb kármentesítésnek, ha minél hamarabb abbahagyja...

wers # 2018.01.23. 12:58

Jhering
Tehát úgy kell érteni, hogy a bíróságnak egy tollvonás terhe sincs ezzel az eljárással? Érthető így is persze, de nem hiszem el. Max csökkenti a terheit. Csak a szót írtam le, nem fogalmaztam mondatba, ez hiba volt. Azt viszont én fogalommagyarázatként úgy olvastam anno, hogy ez az eljárás felmentést ad a bíróságnak a teljes eljárás lefolytatása alól. (nem a Wikin)
Azt főként nem nagyon értem, hogy lehet mindezt feltűnés nélkül elintézni.

A magam részéről köszönöm észrevételeidet, és ezt itt lezárom.

Vadsuhanc # 2018.01.23. 12:17

Imádom ezt a fórumot. Egy internetes bebaszott takony által történt libsizés miatt már a német jogrendszer hiányosságait firtatjuk. Mindenesetre már tudom, ha Németországba megyek a középső ujjamat ne használjam :-)

Jhering # 2018.01.23. 11:53

gerbera,

szerintem nem a Strafbefehl az érdekes, szerintem egyre több hasonló megoldás van a magyar jogban is.

Az érdekes inkább a "sértés" bűncselekmény törvényi tényállása a német büntető törvénykönyvben, ami ilyen jelentősen eltér a magyartól.

Éppen tegnap olvastam egy példát valakitől a neten, hogy valaki azért is kapott pönális büntetést, mert összeszólalkozott vezetés közben egy biciklistával és beszólt neki, hogy "te buta fajankó".

(A fajankó magyar fordítására nem találok más megfelelő kifejezést.)

Jhering # 2018.01.23. 11:37

wers,

neee... Ez a legalja.

Olyan hülyeségeket írsz, hogy nevetséges.

Az entlasten egyértelműen a tehermentesítésre utal, vagy gondolod, hogy a Strafbefehl "felmenti" a bíróságot? :) Milyen szerencsés ez a bíróság, még jó, hogy nem halálra ítéli a Strafbefehl (hogy hasonlóan hülyeséget írjak példaként).
Az Aufsehen feltűnést jelent németül, itt is teljesen értelmesen jön ki.

Nem folytatom...

Próbálj ne egy olyanba belekötni, aki évek óta részben Németországban él és német joggal foglalkozik napi szinten.
Vagy ha már belekötsz, tudj németül, mert az írásod alapján közöd nincs ehhez a nyelvhez.

gerbera317 # 2018.01.23. 11:09

Félreértés ne essék, a fordítást én nem tartom rossznak. És megköszönöm, az igyekezetet, de igazából nem szorultam rá.
Nekem a Strafbefehl intézményével szemben vannak fenntartásaim. Ahogy írtam, ha időm lesz rá, az eredeti forrást fogom majd tanulmányozni hozzá.

wers # 2018.01.23. 10:59

szerintem itt az "entlassen" nem tehermentesít, hanem felment
"ohne Aufsehen" itt biztos nem feltűnés nélkül, keresni kellene rá jobbat. Mondjuk a zavartalan sem éppen. Inkább arra céloz, hogy egyszerű ez eljárás.
"hinreichender Tatverdacht" kifejezetten jogi kifejezés, hogy a magyar jogban mi a használatos, nem tudom, de érdekel. Durva fordításban erősen feltételezett gyanu.

Így elsőre ennyi

Jhering # 2018.01.23. 10:31

wers,

nem kell ahhoz zseninenk lenni, hogy lásd, a fordítást nyilván csak ide dobtam fel hirtelenjében gerberának, de ha hibákat említettél már, akkor légyszíves, mutass rá konkrétan is, melyek voltak azok a "hibák" ebben a kb. két, vagy három mondatban...

wers # 2018.01.23. 08:31

hogy mi is pontosan ez a Strafbefehl.
gerbera317, ez a tárgyalás nélküli eljárás

wers # 2018.01.23. 07:00

Jhering, az a fordítás.... bocs, nem minősítem. Egy hibát gerbera317 talált, de több is van. Hogy az eredeti szöveg mennyire hiteles, azt nem tudom. Most nincs több időm rá.

Szomorú örökös # 2018.01.23. 03:59

Judit777

szerinted ez pitiáner, ha valakit lezsidóznak, lelibsiznek egy nyilvános fórumon? Ez nem sértés?

Egyik név nélküli azonosító "megsérti" a másik név nélküli azonosítót...hatalmas sértés! Már megbocsáss, de ha a fórumon nem tudják, hogy te ki vagy, sőt azt se, hogy a sértő kicsoda, akkor ezt még egy kezdő ügyvéd is úgy hozza ki, hogy nem lesz belőle ügy. :-D

Szomorú örökös # 2018.01.23. 03:56

Judit777

Én eredetileg csak sérelemdíjra gondoltam, amiről hallottam egy barátomtól.

Anno egy ismerősömnél anno bepróbálkozott valaki, hogy munkanélküliként őt feljelentve "munkából kieső időre" akart némi pénzjuttatást megítéltetni a bírósággal, mert hogy ő mennyi időt eltöltött a feljelentéssel, utána járással. Pedig ott egy igen konkrét rágalmazásról beszéltek, aminek alapja is volt. Elhajtották, mondták neki, hogy lehet polgári perben próbálkozni. Természetesen ezt már nem vállalta be, nyilván azért, mert nem volt benne tutira biztos, hogy eredményes lesz, ráadásul az egész több lóvéba került volna neki, mint amennyit ér az egész. Szóval ezért két kifejezésért ne sokra számíts. ;-)

Mellesleg ott is "csak" azonosítók voltak, mégis megtalálták az elkövetőt, tehát azért az elkövető sincs annyira biztonságban, mert ha feljelentés érkezik ellene, akkor azt kinyomozzák. Az már más kérdés, hogy az ilyen ügyeket hogy "imádja" a rendőrség. :-)

Jhering # 2018.01.22. 22:57

Senki nem állította, hogy a wikipedia jogforrás.
De remélem, annyi eszed van, hogy nem gondolod, hogy most rögtönöztem a szójegyzéket, hogy megggyőzzelek téged.

Ha nem vetted volna észre, a magyar büntetőjogban is egyre több az egyszerűsítő elem, igaz, lassan haladunk...
Gondolom, az ismerős, hogy bizonyos büntetések be nem fizetése idehaza is elzáráshoz vezethet.

gerbera317 # 2018.01.22. 22:43

"führen kann", tehát csak vezethet. A leírás szerint ez hasonlóan működik, mint a fizetési meghagyás. Ha nem szólalsz fel ellene, jogerőssé és végrehajthatóvá válik?
Egyébként a wikipédia naon komoly jogforrás. Ez a fórum is mást sem idéz, mint a wikipédiát. :-) Majd ha egyszer nagyon ráérek, elolvasom a StPO-t, hogy mi is pontosan ez a Strafbefehl. Mert nem tudom elképzelni, hogy az fmh mintájára valakit sittre lehet vágni azért, mert elfelejtett ellentmondani a Strafbefehlnek.

Jhering # 2018.01.22. 22:25

Gerbera317,

Miért, a fizetési meghagyás milyen intézmény szerinted nálunk például a polgáriban?

https://de.wikipedia.org/…lsverfahren_(Deutschland)

"Die Besonderheit des Strafbefehlsverfahrens liegt darin, dass es zu einer rechtskräftigen Verurteilung ohne mündliche Hauptverhandlung führen kann. Dies entlastet Gericht und Staatsanwaltschaft, kann aber auch im Interesse des Beschuldigten liegen, da das Verfahren kostensparend, schnell und ohne Aufsehen erledigt wird.Die Schuld des Täters muss dabei nicht zur Überzeugung des Gerichts feststehen, sondern es genügt ein hinreichender Tatverdacht."

vagyis "A büntetőparancs-eljárás különlegessége abban áll, hogy az egy jogerős elítéléshez vezethet anélkül, hogy szóbeli tárgyalás történjék. Ez tehermentesíti a bíróságokat és az államügyészséget, de még a terhelt érdekében is állhat, mivel az eljárás költségkímélő, gyors és feltűnés nélkül elintézetté válik. A tettes felelőssége nem kell, hogy a bíróság meggyőződésévé váljon, elegendő egy kielégítő mértékű gyanú."

Van még kérdés?

gerbera317 # 2018.01.22. 22:08

Ha valakit leanyázol, s az feljelent, akkor is automatikusan jön ki a Strafbefehl

Bemondásra, bizonyítottság nélkül? bocs, de ezt nekem nem fogod letolni a torkomon.
Nézz körül ezen a fórumon. A legtöbb kérdés azzal indul, hogy "micsoda disznóság, hogy a követelés jogosultjának bemondására, csak úgy végrehajtás indul. Meg hogy ez a mocsok magyar jogrendszer". Persze, aztán kiderül, hogy van ott ítélet, és még másodfokot is megjárta a dolog, de "akkor is mocskos ez a magyar jog".
Szerinted elhiszi neked bárki is, hogy a "mocskos magyar jogrendszer"-hez képes mintaszerű német jogrendszerben ezt meg lehet csinálni? Ugyammá...

nonolet # 2018.01.22. 21:35

Jhering

Nade itt nálunk valódi szólás szabadság van!

Ez nem a befenyített német libsi világ.
Ahol csak pár sör után jön elő a valódi egyéniségük.
Az árja-übermensch világkép, ami ma is igényt tart Lebensraum-ra.

Merugye:
Deutschland, Deutschland über alles,
Über alles in der Welt,

- -

Ha rajtuk múlna perceken belül ott megint holokauszt és bekebeleznék Europát ismét.

Nem véletlenül hígítják a német vért és egót migráncsokkal oly bőszen.

Olykor magam is meglepődöm, hogy
mik hangzanak egy kis alkohol után a dr. prof. eng uraktól is, nem csak a kisemberektől.

Semmi pénzért nem élnék abban a ma is harcra készen nosztalgiázó és totális besúgó országban.

Amit csak az USA vasmarka tart kordában
a NATO és zsidó pénzvilág segítségével.

Judit777 # 2018.01.22. 20:30

Mindegy,emberek, csak szerettem volna tisztán látni az ügyemben. Ne vesszetek össze ezen. Nekem más a véleményem, mindegy, hol vagyunk, az ember nem írhat ilyeneket a másikra szerintem. De ilyen megvilágításból (közpénz, hatóságok leterheltsége) valóban nem gondoltam át a dolgokat.
De azért remélem, hogy a "zsidózás", meg "libsizés" az nem normális számotokra sem.
Vadsuhancnak köszönöm az őszinte véleményt.

Jhering # 2018.01.22. 20:05

Nonolet,

ezen a fórumon ritkán látok ilyen színvonaltalan, gyalázatos hozzászólást.

Nagyon nem vagyok német-párti manapság, de szakmailag és erkölcsileg is ökörség, amit írsz.

A bemutatás-t olyan komolyan veszik, hogy erre jogesetek sora van már. Mégegyser hangsúlyozom, hogy ott van ún. "sértés" bűncselekmény, amelynek a tényállása semmi másból nem áll, csak abból, hogy "sértés".

De hogy ott mennyivel másabb a rendszer, elmagyarázom két példával:

  • Ha letöltesz egy nem jogtiszta videót a netről, néhány hét múlva jön ki a Strafbefehl néhány száz euróról. Automatikusan!
  • Ha valakit leanyázol, s az feljelent, akkor is automatikusan jön ki a Strafbefehl, általában magasabb összegekkel.

Amit meg írsz a libsikről, zsidókról.. Ezt te most teljesen komolyan?? :)

ius latratus # 2018.01.22. 19:58

Ja, hogy kettő szobában is erről folyik a... hm... vita?
Ne hagyjátok, provokatív is lehet a dolog.
Kapott választ a másikban is, tőlem.

gerbera317 # 2018.01.22. 19:51

a sértés, az sértés, mondják a németek
Akiktől a sörsátorban a sörsátorban mást sem hallani, mint hogy Scheiße, meg Arschloch? Ja, biztosan.

nonolet # 2018.01.22. 19:47

az IP címhez hogy juthatok hozzá, mert azzal már ki lehet deríteni az adott személyt, gondolom.

NEM!

Azzal CSAK az internet előfizető kilétét kideríteni, maximum.

Aztán itt el is akadtál a megosztott/free elérések miatt.

A szöveget valóban elkövető személy megtalálása kb. reménytelen.

Nomeg marhaság is volna ilyesmikre pazarolni a nyomozói munkát és költeni százezreket-milliókat egy sértődős köcsög miatt.

Keresd meg magad a tettest, ne közpénzből akard megtalálni...