viszontvád lehetősége


Agent Cooper # 2013.05.08. 10:01

Bár én nagyon is „hamis vád párti” vagyok, de jelen esetben teljes mértékben egyetértek lajcsóval, jelen esetben szó sem lehet hamis vádról.

Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

lajcsó # 2013.05.08. 08:43

"A kérdés indíthat e ismerősöm minősített hamis vád okán az állítólagos sértett ellen feljelentést,mert nyilvánvaló hogy túlon túl, túlzóan adta elő a történést a rendőrségen??" Éppen nem ez a hamis vád tipikus esete. A történet (cselekmény) kiszínezése, eltúlzása még nem valósítja meg a hamis vád bűntettét.

kisemmizve # 2013.05.08. 07:17

Szép Reggelt! :-)
Mi az az alap ügy??

ObudaFan # 2013.05.08. 07:07

Majd ha az alapügy befejeződik, akkor lehet bármilyen okból hamis vád miatt feljelentést tenni.

kisemmizve # 2013.05.07. 22:01

Üdvözlök minden kedves fórumozót!
Ismerős részére kérném javaslatukat:
Ismerősömet feljelentette a "sértett" önbíráskodásért melyet fenyegetéssel,verés kilátásba helyezéssel,súlyos testi sértés kilátásba helyezésével indokolt a feljelentésében.A rendőrség lezárta a nyomozást bűncselekmény hiányában,indoklásában a sértett által megnevezett tanúk és a sértetti elmondás közötti ellentmondásokra hivatkozva.
A kérdés indíthat e ismerősöm minősített hamis vád okán az állítólagos sértett ellen feljelentést,mert nyilvánvaló hogy túlon túl, túlzóan adta elő a történést a rendőrségen??
Vagy valamilyen személyiségi jogi pert?
Köszönöm megtisztelő figyelmüket.

csela # 2010.10.01. 18:41

Köszönöm.

Dr.Attika # 2010.09.30. 19:52

Jogerős befejezés után. Addig csak a bíróág.

csela # 2010.09.30. 19:48

Köszönöm. Költői kérdés : ha ne adja isten elítélnének engem, elsőfokon, és megfellebbezném, azzal párhuzamosan feljelenthetném őket vagy csak másodfokú felmentés után ?
(De bízom benne,hogy ez nem történhet meg.))

ObudaFan # 2010.09.29. 19:31

Az ügy jogerős befejezése után tehetsz feljelentést. Létezik és büntetendő a hamis vád felbujtása is. Ha valaki formálisan ismeretlen tettes ellen tesz feljelentést, de az valójában konkrét személy ellen irányul, azzal elkövethet hamis vádat.

csela # 2010.09.29. 18:20

Az lenne a kérdésem, hogy ha egy ügyben engem egy korábbi ismerősömék meggyansusítottak, én leghamarabb az ügy lezárulta után jelenthetném-e őket fel a gyanusításuk kapcsán ? Hogyan élhetek ezzel, ha az illető ugyan ismeretlen tettes ellen tett feljelntést, de gyakorlatilag végig a "vallomásában", az általa benyújtott "bizonyítékokban" kizárólag engem vádol és minden részlettel összefüggésben hoz ?
És hogyan jelenthetném fel az ő partnerét (sőt,elsősorban a partnerére haragszom) , aki őt ellenem a vádaskodásra felbújotta ?
milyen lehetőségeim lehetnek - hamis vádra felbújtás nm létezik.. esetleg megtámadhatnám a vallomásukat , rágalmazás ..stb.