Jogositvány nélkül


ObudaFan # 2010.11.14. 10:11

Nincs mit.

pöpe # 2010.11.13. 12:51

Gondolom a részletfizetésre gondolt :)
Nagyon szépen köszönöm a segitségét!!!!

ObudaFan # 2010.11.13. 09:41

Van lehetőség.

pöpe # 2010.11.12. 12:30

A párom itt marad ő át tudja venni a levelet. Csak azért érdeklődtem hogy nem kel bejárkálnom vagy ilyesmi mert akkor nem tudok elutazni.
Ha ugy alalkul a részletekben való befizetéshez mit kell irni a kérvényben, iletve van e lehetőség részlet kérésre?

ObudaFan # 2010.11.12. 12:27

Ha külföldre utazol hosszabb időre, nem árt biztosítani, hogy a leveleket valaki átvegye, és azt sem, hogy az esetleges kifogást azért be tudd nyújtani. A családi állapot és a vagyoni helyzet a bírság mértéke szempontjából jelentős.

pöpe # 2010.11.12. 12:18

Akkor ezek szerint elutazhatok külföldre és ha megkapom a határozatott akkor eldönthetem hogy fellebezek e vagy sem?
A rendőr a helyszinen érdeklődött a családiállapotom iletve anyagi helyzetem iránt , erre mért volt szükség?

Körülbelül mennyi idő telhet el mire hoznak egy határozatott?
Segitségét előre is köszönöm!!

pöpe # 2010.11.12. 12:11

Köszönöm a felvilágositást!!
További szép napot kivánok

ObudaFan # 2010.11.12. 12:08

Szabálysértés. Valóban tárgyalás nélkül szabják ki a bírságot, de kifogással élhetsz, a kifogás alapján hozott határozattal szemben meg tárgyalást kérhetsz.

pöpe # 2010.11.12. 07:34

Sajnos jogositvány nélkül vezettem és a müszaki is lejárt az autón pár napja a rendőr a helyszinen feljelentett amit elismertem aláirtam. Az autó tulajdonosa a párom ő is ott volt őt is feljelentették és ő is elismerte a szabálysértést.
A kérdésem a következő: Milyan birságra számithatok, illetve ez szabálysértés vagy büncselekmény?
Olyat is hallotam hogy ilyen esetbe meghalgatásom nélkül is kaphatok birságot mivel a helyszinen mindketten elismertük a vétséget?
Teljesen együtt müködtünk a rendőrökkle semm igond ne mvolt a rendőr is nagyon korrekt volt. Ő annyit mondott a párom kisebb én egy tetemesebb büntetésre számithatok amit én jogosnak tartok.
Csak az ügy lefojására lennék kivánncsi mivel külföldre kell utaznom.