MIKOR LESZ AMNESZTIA MAGYARORSZÁGON???


Gabicsek # 2010.12.27. 17:29

Tévedsz, mert a börtönökben nem csak a "vétséges"-ek, hanem a bűntettesek is melóznak, akik jól viselkednek. Sokszor olyanok, akiket hosszú évekre ítéltek. Sőt, fegyházasok is dolgoznak.

véel # 2010.12.27. 17:17

FOLYT.KÖV.
Viszont csak az ilyen könnyebb vétségeseket viszik dolgozni kinti munkákra,ha nem lennének ilyen "bűnözők"akkor ki dolgozna külsős cégeknek???

véel # 2010.12.27. 17:13

Igen.Olyan nincs,hogy részleges amnesztia?Mondjuk a vétség és a büntett között.Erőszakos,gazdasági,közlekedési.Valami ilyesmire gondoltam.Az ombucmannak is van annyi esze,hogy a gyilkost nem engedi ki.Vagy nincs?Ha amnesztiát hirdetnek akkor az mindenkire érvényes lenne?Vajon nálunk miért nem gyakorolják az amnesztiát?Valakik nagyon jól keresnek a börtön az jó üzlet.Dolgoztatják a rabokat pár forintért csak az a baj,hogy nem az államnak,Hanem külsős cégeknek.Ők viszont nagyon sokat keresnek ezen..

Főlökött # 2010.12.27. 16:03

Tisztelettel :

Amnesztia címszó alatt, legyen olyan aki mentesül, legyen olyan aki nem ? Megkülönböztetés miatt az ombucmanus befonná a haját és még finom voltam :)
Gyakorlatilag kivitelezhetetlen.
Magyarul senkinek sem lenne jó, senkinek sem tetszene a megoldás, mint ahogy más döntéseknél is szokott lenni :)

--------------
  • Lökött
véel # 2010.12.27. 15:49

Egy rab tartása kb.8000ft/nap.8000x30=240000ft/hó.
11000 ember helyett 16-17000 ember van bezsúfolva!!!
Nem a gyilkosoknak vagy a rablóknak kell amnesztia hanem azoknak akik közlekedési "bűnözők".Ezek közül sokan dolgoztak rendesen,munkahelyen.Ezek az emberek nem "bűnözők"!!!!!!!!!!Szerencsétlenül jártak.Ezekre ráférne az amnesztia.Nagyon sok pénzt spórolna rajtuk az állam!!!240000x100=?????????????????????

Főlökött # 2010.12.19. 08:50

Tisztelettel :

Erről beszéltem, elnézést hogy másik honlapot ide teszem, de ez a szomorú valóság. A Bv.-kben pedig elvannak, mint a befőtt.

http://www.origo.hu/…szalkan.html

---------------
  • Lökött
Főlökött # 2010.12.18. 09:56

Tisztelettel :

stb. - ben lehet megtalálni, mint ingyenes orvosi-egészségügyi ellátás gyanánt. Mivel ugye az is jár :)
Sok mindent nem soroltam fel / amit az stb.-be gondoltam /, ami jár ugye, s a Kecskeméti kutyakiképzési programról még nem is beszélve, a Bv. keretein belül, közpénzből természetesen.

Nem véletlenül írtam : "VV-4 forgatását átteszik a Bv.Intézetbe. :))))"

Még jó, hogy közpénzt így herdálják, mások meg közben éheznek...

---------------
  • Lökött
SolnesM # 2010.12.17. 13:46

:)/ingyen szállás, koszt, világítás, fűtés, könyvtár, stb…/

Na ja + vazelin !!

SolnesM # 2010.12.17. 13:44

kfgabri kfgabri !!

hanem az, hogy az állam x milliót elkülönít a fejlesztésre”.

Ennyire bőkezű vagy ?? Az államnak csak úgy van píze.
Ájánljad fel a deceber havi fizetésedet !!

véel # 2010.12.11. 09:31

Nem a gyilkosokra gondoltam.Vannak olyan "bűnözők" is mint a közlekedési "bűnözők."Én is az voltam megittam 3 sört és így vezettem.Le is ültem a magamét+elvették a jogsimat 1000 évre.Nagyon kemény bűnöző vagyok!!!
Lehet ha bp-en lettem volna r.kapitány akkor mondhattam volna,hogy nem is én vezettem hanem az alteregóm!!!Akinek van jogsija annak min.az 50%-át be lehetne csukni,de nekik még szerencséjük volt!!!!

Grád András # 2010.12.10. 17:09

"valami bűzlik Mór körül"

Nem vagyok híve az összeesküvés-elméleteknek, de az azért engem is elgondolkodtatott, hogy odamegy két állítólagos bankrabló, mindenkit kivégez, majd még a szabadon heverő pénzt is otthagyva, egyetlen fillér nélkül távozik. Az emberben legalábbis felhorgad a gyanú, hogy talán mégsem a pénzért mentek. De úgy látszik ez csak az én civil logikám, mindig is tudtam, hogy különc vagyok, a jelek szerint ugyanis az igazságszolgáltatás mindebben semmi különöset nem talált. Én azért picit utánaérdeklődtem volna, nem valami más állt-e valójában a háttérben.


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Gabicsek # 2010.12.10. 16:34

Főlökött tisztelettel!

Lehet, hogy igazad van:) Hiszen az a való világ, mivel a börtönökben lévő emberek 98 %-a ártatlan.

bolondmelós # 2010.12.10. 11:38

Írtatok itt minden szempontból mindent.
A túlzsúfoltságra hivatkozni, és kiengedni ezért
egy csomó olyan embert, aki tényleg elkövette amit elkövetett- bocs, nem jó dolog,FŐLEG a 2 súlyosabb intézményi fokozat- sok-sok évre elítéltjeit nem szabad.
Így is elég bűncselekmény marad felderítetlen, a tettes meg röhög a markában.

Mi van az "ártatlanul" elítéltekkel?
Pl a rabló, akit Mór miatt elvágtak- ő maga mondta, hogy raboltam de azért ennyi gyilkosságot nem csináltam.
Aztán kiderült, hogy itt ez a két fószer- de már itt is legyenek kétségeim?
OFF: valami bűzlik Mór körül, ennyi embert kivégezni (RIP), úgy hogy csak gyenge szemtanúk vannak, és 2 ember csinálja, ebből egy őrt áll kint.

Főlökött # 2010.12.10. 08:17

Tisztelettel :

Új hír :

VV-4 forgatását átteszik a Bv.Intézetbe. :))))

----------------
  • Lökött
Gabicsek # 2010.12.09. 21:43

Az biztos, hogy legalább nekik nem okoz gondot, mi a francból fizessék ki a rezsijüket, mit fognak enni, és ahogy írtátok, még csak olyan szar helyzetben sincsenek, mint némelyik szerencsétlen hajléktalan, hogy megfagy az utcán. Ne problémázzon, nyugodtan ülje le, amit kiszabtak rá, törvénytisztelő ember is siránkozhat a körülményeiről, pedig nem követett el semmit.

kfgabri # 2010.12.09. 09:39

véel, mit vársz az élettől, engedjük szabadjára őket?
A bűncselekmény definíciója: minden olyan cselekmény, ami tényállásszerű, jogellenes és bűnös, innentől kezdve nem vitás az állam szerepe a társadalom védelme érdekében.

Az, hogy a körülményeken van mit javítani, arra nem az a megoldás, hogy szélnek eresztjük a bűnözőket, hanem az, hogy az állam x milliót elkülönít a fejlesztésre.

kfgabri # 2010.12.09. 09:38

véel, mit vársz az élettől, engedjük szabadjára őket?
A bűncselekmény definíciója: minden olyan cselekmény, ami tényállásszerű, jogellenes és bűnös, innentől kezdve nem vitás az állam szerepe a társadalom védelme érdekében.

Az, hogy a körülményeken van mit javítani, arra nem az a megoldás, hogy szélnek eresztjük a bűnözőket, hanem az, hogy az állam x milliót elkülönít a fejlesztésre.

Főlökött # 2010.12.09. 09:30

Tisztelettel :

Rosszul tetszük látni az egészet !

Annyira értékes személyek, hogy őrzik őket, nehogy valaki elcsórja valamelyiket is :))))

ui.: Hozzáteszem, hogy ezen intézmények nem üdülőparadicsomok és nem is azért hozták létre, közpénzből. Nem kevesen pedig annak nézik, mivel többet vannak bent, mint kint. Úgy látszik tetszik Nekik :)/ingyen szállás, koszt, világítás, fűtés, könyvtár, stb..../ --------------
  • Lökött
Gabicsek # 2010.12.08. 19:12

Hát, sajnos ez van, de nem muszáj börtönbe kerülnie annak, aki tiszteli a törvényt, tehát maga döntött úgy, hogy odakerül. Vajon a sértett, akit kiraboltak, megöltek, megloptak, hogy érezheti magát? Az állatokkal kapcsolatban pedig csak annyit, hogy egy állat sosem viselkedik úgy, mint időnként az emberek!

véel # 2010.12.08. 18:41

Azért gondoltam,mert a börtönökben túlzsúfoltság van.Pl.40m2-en 17 ember van(5-6 helyett!!)1wc ,1kézmosó mint az állatok!!Sőt az állatokkal már különbül bánnak!!Ja és egy demokratikus országban nem ártana gyakorolni ezt.

kovacsz # 2010.12.08. 18:24

Minek lenne? Valaki unja a sittet?

véel # 2010.12.08. 17:53

Sziasztok.Érdeklődnék,hogy nálunk mikor lesz amnesztia.Esetleg hallott valaki valai konkrétat?Vagy esetleg tervbe van már véve???Ha jól tudom nálunk 20éve nem volt amó.Vagy ez egy ilyen ország.