Könnyű testi sértés


trik # 2010.08.09. 12:00

Tisztelt Fórumozók!
Adott társasházban takarítási napon látogató jött hozzánk. Mikor beengedtük láttuk, hogy az ajtónk előtti előtérben nem volt felmosva és valaki 2-3 maroknyi szemetet tett az ajtó elé. A látogatónk szólt, hogy X személy épp egy emelettel lentebb mossa a lépcsőt.Mivel régóta nézeteltérésünk van ezzel a személlyel, rá gondoltunk és a feleségemmel lementünk megkérdezni, hogy mégis hogy gondolta ezt az egészet. Azt mondta, hogy ő tette oda a szemetet azért, mert ő „úgy gondolta ”. Ekkor a felmosórúddal megpróbált fejen ütni, amit én a bal alkarommal védtem.Mondtuk neki, hogy ezért feljelentjük, mire ő sértegetni kezdett minket. Elmentünk az orvoshoz és ambuláns lapot kaptam a karomról, amin zúzódást állapítottak meg.
A lehetőségeinkről érdeklődöm.
Válaszukat előre is köszönöm. Szép napot!

attigirbi # 2010.08.06. 21:11
ha B ellen ez CSAK könnyű testi sértés vts.-ben indult meg, akkor arra gondolom nyilatkozott,h kéri az elkövető - A - felelősségre vonását a kts-el kapcs.-ban-
  • >akkor lehet megszünt. az elj.-t bcs hiányában a rendőrség VAGY annak ellenére,h nem keletk. sérülés,megküldi a rendőrség a látleletet... az IÜ-i o.szakértőnek,aki valsz.leg meg fogja áll.ni,h 8 napon belüli sérülés keletk.-e beköv. volna, tehát akkor marad a kts vts.-e minősítés.

ha B-t 1 rb. kts mellett 1. rb. garázdasággal is megal.-an gyan. a rendőrség és a bántalmazás köv.-ben nem lett sérülése A-nak (8 napon belüli sem), akkor marad csak az 1 rb. garázdaság vétsége.

amúgy ez nem ilyen egyszerű!attól függ,h a sértett a vallomásában mit mondott,a tanúk mit mondtak,a gyanúsított mit mondott...

különben is,ha nem csinált semmit A-val,akkor minek jelentette föl B-t?vagy más jelentette föl?vagy garázdaságban indult?-
  • >ezekre vonatkozó infót nem találok a leírtakban...
kovacsz # 2010.08.06. 11:34

A“ személy azzal vádolja „B“ személyt, hogy az megfojtogatta
:-) akkor már nem vádolna senkit.
„A“ sem említette az orvosnak, hogy megfojtogatták
Akkor ki, kinek, mit emleget?

bentham01 # 2010.08.06. 11:06

Tisztelt Fórumozók a következő kérdésre keresem a választ:

Ha "A" személy azzal vádolja "B" személyt, hogy az megfojtogatta DE az "A" személy által készítetett látleleten fojtogatásra utaló sérülések nem szerepelnek azaz a vizsgálatot végző orvos leírta, hogy a fej és nyaki szervek eltérés nélkül + maga "A" sem említette az orvosnak, hogy megfojtogatták, akkor ez "B" számára lehet mentő bizonyíték az igaztalan vádak alól????
"A" -nak a látlelet szerint egyébként nincsen semmilyen sérülése.

Segítségüket előre is köszönöm.

Tündér4 # 2010.06.25. 09:10

Köszönöm szépen a segítséget!

kovacsz # 2010.06.25. 06:23

1 A hajtépés sérülés nélkül tettleges becsületsértés.
2. A garázdaság vétségével halmazatban a könnyű testi sértést is meg kell állapítani.
3. Ahogy korábban az ügyészség, úgy a bíróság is fogja mérlegelni, hogy a garázdaság ( jelen ügyben a közösségellenesség megállapítható-e) mivel ennek hiányában a garázdaság nem bcs.
4. Nem túl komoly ügy, így talán próbára bocsájtás, pénzbüntetés...

Tündér4 # 2010.06.25. 05:28

Tud valaki segíteni?

Tündér4 # 2010.06.22. 13:16

Kedves Fórumozók!

2008-ban vádlott1 és vádlott2 közterületen bántalmaztak, szidalmaztak: v1 megrángatta a hajam, v2 pofon ütött.

Az ügyészség először nem emelt vádat garázdaság miatt, így az ügy a bíróságra került magánvádas eljárásban. Viszont panaszunkra később mégis vádat emeltek garázdaság és könnyű testi sértés miatt mindkét cselekményért (hajt. és pofon).

A vádlottak beismerték tettüket, a hajtépés videófelvételen is látszik.

A magánvádas részben közben első tárgyalást tartottak, ahol én bocsánatkérés miatt a rágalmazás vádját elejtettem, viszont a hajtépésért, mondván hogy sérülés nem keletkezett, tettleges becs. sértés miatt a vádat fenntartottam.

Kérdéseim:

  1. hajtépés tettleges becsületsértés vagy k. testi sértés, mert ha utóbbi, akkor a közvádas ügy magában foglalja
  2. ha k. testi sértésnek ítéli a bíró, akkor felmenti a vádlottat és én mint magánvádló fizetem a költségeket?
  3. a közvádasban ha a hajtépés nem áll meg testi sértésnek, akkor azért kaphat a v1 büntetést t. becsületsértésért is, ha én a magánvádtól már elálltam? nem szeretném "futni hagyni" őket.
  4. milyen büntetésre számíthatnak a vádlottak?

köszi előre is!

ObudaFan # 2010.06.22. 11:12

Nincs mit.

tengeri # 2010.06.21. 15:06

Köszönöm a választ.
További szép napot!

ObudaFan # 2010.06.21. 12:08

Át kell adni.

tengeri # 2010.06.21. 07:07

Hivatalos helyiségben inzultált egy álltalam és a munkáltató álltal is ismert személy.
Persze tagadja ezt,illetve szerzett magának egy balekot tanunak.
Ennél bővebben,ha nem gond privátban.
Üdv

végrehajtó1 # 2010.06.21. 06:42

Mi történt?

tengeri # 2010.06.21. 06:17

Tiszteletem!
Munkahelyemen történt eset miatt,feljelentést tettem a rendőrségen ill a munkáltató is közfeladatot ellátó személy elleni erőszak miatt.A munkáltató belső vizsgálatot indított(jegyzőkönyvezések...stb).
Az lenne a kérdésem ,hogy ezeket a belső vizsgálati anyagokat át kell-e adni a nyomozóhatóságnak,mert eddíg ezt a munkáltató nem tette meg és lettek olyan személyek jegyzőkönyvezve akik a bizonyítás szempontjából fontosak lehetnek.
A rendőrség könnyű testi sértést állapított meg az én feljelentésem alapján és a bíróságra átadta az ügyet,de közben a rendőrség a munkáltató feljelentését is elkezdte vizsgálni,így a bíróság lehetséges egyesítés céljából visszaküldte a rendőrségre az én részemet,közfeladatot ellátó személy elleni erőszak megalapozott gyanujával.
Előre is köszönöm válaszukat,szép napot !

kovacsz # 2010.06.15. 17:12

Megérkezett az ajándék. :)

haag # 2010.06.15. 16:50

Köszönöm a választ először is. Másodszor pedig megnéztem tegnap a papírom amit még az ügyészég küldött és abban az állt, hogy átadták a bíróságra 12 havi pártfogói felügyelet javaslatával. Nem tudom....úgy érzem akármilyen enyhe büntetést is kapom az a bűnösségem elismerését jelenti....én pedig nem érzem magam bűnösnek....sőt....hát ennyit az élet hálájáról meg a jó tett helyében jót várj. Sorolhatnám a közhelyeket de mint ahogy írtátok NINCS IGAZSÁG ebben a rendszerben s ez marad nekem. További szép napot mindenkinek és még egyszer HÁLÁS KÖSZÖNET mindenért.
Szép napot Mindenkinek! :)

Csiza Csaba # 2010.06.15. 09:43

Látom, ami túlzottan igaz annak nincs helye itt.

Pedig a nevük monogramjaival írtam a GAZSÁGszolgáltatás bűnözőiről. Az ő bűncselekményeiket el kell titkolni, de miért?

végrehajtó1 # 2010.06.14. 21:27

Na ilyen világot élünk.Engem az apám még nadrágszijjal is el vert volna ezért...

kovacsz # 2010.06.14. 19:42

Tippelve: Talán felfüggesztett, mivel elég magas a büntetési tétele (3 év és bűntett ) a 12 év alatti (védekezésre képtelen) személlyel szemben elkövetett könnyű testi sértésnek. Ha ettől kevesebb az már ajándék.

haag # 2010.06.14. 17:47

Sziasztok!
Engem könnyű testi sértés bűntettével vádolnak a háztartásomban élő nevelt gyermek pofonvágása miatt.
Párommal és 10 éves fiával 4 éve élünk életvitel szerűen együtt (lakcímkártyával bizonyítható, mással nem). 2 évvel ezelőtt a gyerek meglopott minket 20.000 Ft-tal és én ezért pofon vágtam (tenyérrel, arcon, egyszer)amit az édesanya mobillal lefényképezett és ez alapján feljelentett. Az ügy már a bíróságon van kitűzve a tárgyalás napjával. Kérdem én mire számíthatok.
Köszi a válaszokat!
haag

ObudaFan # 2010.06.13. 09:34

Megfelel. Hogy szükséged van-e ügyvédre, azt neked kell eldönteni.

ngami # 2010.06.13. 06:19

Üdv!
Köszönöm. Sejtettem, hogy van ilyen lehetőség. Örülök neki.
A többi kérdésem: -aznap voltam az uzsokiban, ahol látleletet kértem. Egy "ambuláns lapot" kaptam. Az is megfelel, vagy vissza kell mennem a kórházba kérni? -Vigyek-e ügyvédet a bírósági meghallgatásra?
Köszi: ngami


Marcsi

kovacsz # 2010.06.12. 17:55

Orvosi igazolást csak 1-2 alkalommal célszerű vinni.

Egyik lehetőségként a tanú tehet írásban is vallomást, de ezt előzőleg a bíróságnak kell engedélyeznie.

ngami # 2010.06.12. 15:37

Köszi. Bocsánat, a bíróság idézte meg. És mi a módja, hogy ne kelljen bemennie? Előre is köszönöm:
Marcsi


Marcsi

kovacsz # 2010.06.12. 07:06

Garázdasággal a könnyú testi sértést halmazatban is meg kell állapítani, ill. gyanúsítottként ki kell hallgatni így nem számít a 30 nap.

Az idős nénit ha nem tud közlekedni a rendőrség végső esetben akár a saját lakásán is kihallgathatja tanúként.