Emberkereskedelem. 175 / B. § (1)


zsian # 2011.05.31. 19:42

Ez nagyon elkeserítő. Csupán egy rossz társaság, rosszkor voltunk rossz helyen tipikus esete miatt. És tehetetlenek vagyunk,és egy több évtizedes házasság megy ezzel tönkre, soha nem voltunk büntetve, 3 gyerekünk van, több legális jól menő vállalkozás, és ebből nem lehet "kimászni". Egyszerűen hihetetlen számomra.

Gabicsek # 2011.05.31. 19:32

Mivel azt írtad, hogy az ítélőtábla is visszadobta, nincs ötletem sajna. Ezek szerint megjárta a felsőbb fokokat már a kérelem.

zsian # 2011.05.31. 19:21

Gabicsek abba esetleg tudnál segíteni,hogy hová forduljak hogy újra egy család lehessünk? Hová írjak,kérelmezzek, fellebbezzek hogy a párom hazajöhessen? Ugyanis Neki van részleges feloldása,heti 1 alkalom. Akkor tud a gyerekekkel találkozni. Nos nem igazán értem, ha egy napot engedélyeznek, és aztán egy elég nagy városban szabadon mozoghat,mi lehet az akadálya hogy nem engedi haza? A munkája vállalkozása családja itt vagyunk. A választ köszönöm.

Gabicsek # 2011.05.31. 19:13

a törvény nem teszi lehetővé.

zsian # 2011.05.31. 19:06

Persze, igazad van. Viszont még is csak egy fajta szabadság korlátozás. Ezért nem értem. Nyilván nem várja el az embert hogy 1 az 1 be számolják be, de azért mégis lehetne valami...

Gabicsek # 2011.05.31. 19:02

Nem számít be, csak az előzetes letartóztatás. Márpedig a lakhelyelhagyási tilalom százszor jobb, mint a sitten csücsülni.

zsian # 2011.05.31. 19:00

T. Béla!
Akkor most már nem értem... Valamilyen szinten mégis csak megfosztanak a szabadságomtól!?! És még sem számít be?

zsian # 2011.05.31. 18:57

Mindkettőnket az állandó bejelentett lakcímre "irányítottak" Én a közös otthonukban lakom, a párom a szüleinél,mert állandóra oda van bejelentkezve. De igen, együtt éltünk.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.31. 18:56

A lakhelyhagyási tilalmat nem számítják bele az esetleges letöltendő szabadságvesztés büntetésbe.

Gabicsek # 2011.05.31. 18:48

Eddig nem egy helyen lakott a család? Mert ha igen, hogy lehetséges, hogy 75 km. távolságra vagytok egymástól? Felteszem, arra a lakhelyre adták ki a lakhelyelhagyási tilalmat, ahol eddig is laktatok és ahogy eddig is laktatok.

zsian # 2011.05.31. 18:48

Azt azért még megkérdezném,hogy a lakhelyelhagyás beszámít az esetleges ítéletbe?Ha igen, akkor hogyan? Válaszod köszönöm.

ObudaFan # 2011.05.31. 17:39

Ismerni kellene legalább az eddig született végzéseket. De tényleg azért vannak a védők az eljárásban, hogy bennük bízzatok meg.

zsian # 2011.05.31. 17:19

Annyi a kérdésem, hogy bár büntető eljárásról van szó,de nem lehet semmit tenni annak érdekében,hogy a család együtt lehessen? Ennyire nem számítanak a gyerekek? Miért nem veszik figyelembe azt a tényt,hogy a párom a család fenntartó,és szükségünk van arra hogy velünk legyen. Bármit is hoz a jövő....

ObudaFan # 2011.05.31. 17:07

Ennek a családjoghoz nem sok köze van. Másrészt pedig ők legalább az eddig született végzéseket ismerik, és így tudják, mi a probléma. Mi meg nem, mert amit leírtál, az igen kevés adat.

zsian # 2011.05.31. 16:50

Természetesen van egy rakat. De nem történik semmi. Családjogban nem igen jártasak. És persze nem kapkodnak el semmit.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.31. 16:47

Kell lennie védőügyvédeteknek.

zsian # 2011.05.31. 16:46

Ez a vád. 10 hónappal ezelőtt kezdődött a rémálom. Én 72 óráig élvezhettem az előzetes letartóztatást,míg párom 4 hónapig. Azóta lakhelyelhagyásin vagyunk mindketten,de egymástól 75 km-re. A lakhely elhagyás feloldási kérelmünket sorra elutasítják,már az ítélőtábla is kidobta. Kérdésem az lenne,hogy van -e olyan lehetőség,ami ilyen esetekben is védi a családokat,illetve a gyermekeket. 2 kiskorú és egy tartós beteg nagykorú gyerekről gondoskodunk,de mégsem lehet együtt a család. Valaki tud valamilyen megoldást,hogyan oldható fel pl. a párom tilalma? Ilyenkor a családokat semmi nem védi? A vád, tudom súlyos,bár közel sem valós. De a tárgyalásig bizonyítani nem tudunk,és az késő ősszel lesz. Valaki segítsen. Köszönöm.