pénzenergia


Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.29. 11:17

Miért, polgári jogi viszonyokra nem áll a gondolat? Tán még jobban is.
Egyébként röhögni fogsz, a záróvizsgák előtt megfogadtam, hogy ha túl leszek rajta, elolvasom a magánjogi tanulmányokat. Meg is tettem.

guba # 2011.07.29. 11:04

Biztos azért, mert sokat olvastál tőle. Főleg büntetőjogi témában. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.29. 10:51

Kösz, mindig azt hittem, ezt (is) Grosschmid mondta. Szép mondat, akár hogyan is.

guba # 2011.07.29. 10:47

A probléma ott van, hogy van olyan állítás, ami már annyira blőd, hogy alkalmatlan a megtévesztésre. Másképpen mondom: csak azt téveszti meg, aki kifejezetten vágyik rá, hogy megtévesszék.

"hogy a törvény nem lehet a nagykorúak gondnoka s így bárminő ravaszságot, üzleti fogást (reklám)nem tekinthet bűncselekménynek, ellenben az alacsonyabb értelmi színvonalon állók csalárd kizsákmányolását büntetni óhajtja akkor is, ha az nem valami nagyszabású fondorlattal, hanem egyszerű rászedéssel történt is." Finkey Ferenc 1902.

Ez a kérdés tehát elég régi már, de a mai napig egységes a büntetőjogi gyakorlat abban, hogy a károsult hiszékenysége, könnyelműsége, vagy primitívsége, amit az elkövető kihasznál, közömbös a csalás megállapítása szempontjából. De, így van ez a csalás jellegű bűncselekmények estében is, pl. a pénzhamisításnál is teljesen lényegtelen, hogy milyen színvonalú a hamisítvány. Nyilván létezik annyira primitív hamisítvány, amely már gyakorlatilag alkalmatlan a megtévesztésre.

Dr.Attika # 2011.07.29. 09:13

A "ráírás" régen sem volt bcs. Tele voltak firkálva a bankók pénzszámolások miatt.

Sherlock # 2011.07.29. 09:11
Dr.Attika # 2011.07.28. 17:20

Volt ilyen bűncselekmény.Tán 2000-ben "depölanazilták".
Vasúti sínekre raktununk 50 fillérest. A vasutasok riogattak ezzel.

hunfrakk # 2011.07.28. 17:05
hunfrakk # 2011.07.28. 17:04

itt az összes ügyészségi elérhetőség

http://www.mklu.hu/…bin/index.pl?…

dr Zákányi Csaba # 2011.07.28. 16:31

Azt tervezem, hogy a Polt Péternek címezem a feljelentést. Hol van a Legfőbb Ügyészség?

Attika'
Engem is riogattak ilyesmivel annakidején. Tényleg volt olyan bcs., hogy pénzrongálás?

Dr.Attika # 2011.07.28. 16:16

Hagyjuk már ezt a pénzrongálás bűncselekményét. A komcsi világban sem alkalmazták.

kismukk # 2011.07.28. 15:50

egy ezrest és írja rá a következő számokat, 91, 33,”"
Hoppá!
Ez viszont kimeríti a pénzrongálás tényállását, ami már Btk-be ütközik!

Dr.Attika # 2011.07.28. 15:38

Csaba!
Itt a fórumon is olvashattál arról, hogy százezres nagyságrendben fizetnek átutalással emberek azért, hogy róluk a rontást vegyék le, intézzék el, hogy a szerelmi kapcolatot megszakító barát visszajöjjön. Olyat is olvashattál, hogy 8 millió forintot utalt át egy hölgy csak az interneten ismert lovagjának, annak leendő örüksége megszerzése érdekében. nagy az Isten állatkertje, mint ahogy KBS is fogalmazott nemrég valamelyik topicban. Ha van, aki ezt az ámítást megfizeti, akkor annak következményeit is viselje. A múltkor én is rákattintottam egy ilyen műsorra.
Kérdés ( cca 1000,- forintért percenként) : 78 éves vagyok. Milyen betegségeim lehetnek? Válasz: Szív és keringési zavarok. Izületi problémák. Légzési nehézségek. Alvászavar.
Ebben a korban mindez előfordul. Ki a hülye, aki kérdez,vagy aki válaszol ennyi pénzért?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.28. 15:33

Igen, valószínűleg ez lenne a helyzet.

dr Zákányi Csaba # 2011.07.28. 15:02

Aha, szóval, ha én azt állítom magamról, hogy én vagyok az igazi Mikulás, és elkezdek pénzt gyűjteni, akkor nem fognak elítélni, mert csak a hülyék hisznek a Mikulásban?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.28. 14:38

A probléma ott van, hogy van olyan állítás, ami már annyira blőd, hogy alkalmatlan a megtévesztésre. Másképpen mondom: csak azt téveszti meg, aki kifejezetten vágyik rá, hogy megtévesszék.

dr Zákányi Csaba # 2011.07.28. 14:32

A hülyeséghez való alanyi jog azonban nem jelenti azt, hogy szabad csalni. Kinek kell írnom a feljelentést?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.28. 14:17

Legalábbis gyanús. Ugyanakkor ott van a hülyeséghez való alanyi jog...

dr Zákányi Csaba # 2011.07.28. 14:11

kedves tanult barátim!
"Aki mást anyagi haszonszerzés érdekében tévedésbe ejt, tart,.. stb." valahogy így hangzik a jogszabály, ugye.
Namármost, az a rohadék, aki a betelefonálóknak 'pénzenergiát" küld, meg az összes kártyajós és távgyógyító, akik a tv képernyőjén feltűnnek, ezt persze pénzért teszik, a pénz, pedig az emelt díjas hívásokból jön, azok nem a "csalás" nevű bűncselekményt követik el, méghozzá folytatólagosan és bűnszervezetben!? Ha a válaszotok "de", akkor adjatok tanácsot, hova címezzem a feljelentést, ha pedig "nem", akkor adjatok magyarázatot, miben tévedek! Köszi!
Ja és a médijahatóság...! Ha 22 óra elött elhangzik az a szó, hogy "pina" több tízmillió forcsi a bírság. Ezt meg szabad?