Csalás, Btk. 318. (2)


97ataner # 2011.11.06. 17:34

Rám gondolt ? Nem provokálok senkit,a tény az, hogy a bíróság az anya javára dönt .

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.06. 14:22

Nem te. A másik. Te nem provokálsz, te konfabulálsz. Amivel nincs gond, ha nem is igaz, de legalább érdekes.

jojy77 # 2011.11.06. 13:37

semmi provokáció nem volt ebbe.Ez valós történet sajnos viszont voltam a rendőrségen és azt mondták meg állja a helyét a csalás.
Azért köszönöm a segítséget

Dr.Attika # 2011.11.06. 11:08

Az látszik, hogy provokátor. De a jelenség figyelemre méltó. Tömegesen rúgják fel anyukák az együttélést, akár több gyermekkel is. A tartozásokból menekülés útjának tekintik. Valaki, valakik ezt mondják is nekik, hogy "Nem kell félni, mert a bíróság úgyis az anyánál helyezi el a gyermekeket, mert nekik többlet jogaik vannak."
Pedig nincs. A gond az, hogy "fészekelhagyó" anyukák ezt be is veszik.
Nyilván azon apukák akiknek dolgozni kell, hogy a család megélhetési anyagi alapját biztosítsák nem tudnak egésznap a neten lógni és hülye kismama fórumokon tájékozódni ahol ilyenek bátorítják a család elhagyására.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.06. 11:00

Már a stílusából is látszik, hogy ez ugyanaz a provokátor, amelyik néhány hete napokig izgalomban tartotta a Fórumot. Ne ugorjatok!

ius latratus # 2011.11.06. 08:36

..."Nekem több jogom van, mint az apának !"

Aztak...va! Ez az! Csak keményen!

97ataner # 2011.11.06. 08:18

Semmi közöd hozzá, hogy én mit csinálok ! A törvény engem véd, mert én vagyok az anya ! Nekem több jogom van, mint az apának !

Gabicsek # 2011.11.05. 18:10

Gratulálhatsz akkor magadnak, látom, marha büszke is vagy rá!

97ataner # 2011.11.05. 10:53

K. János!
Sokkal többet kell csalni, és akkor nem büntetik meg . Ezt tapasztalatból íróm ..
A volt páromat sikeresen lenyúltam és tönkre tettem, de még az ügyvédek sem vállalják az ügyét, mert a per hosszúra nyúlna . :))

jojy77 # 2011.11.03. 13:24

szerintetek akkor nem lehet semmit csinálni.Ő neten ismerte meg a srácot szóval biztosra ment tőlem is kért pénzt mivel ő kint dolgozik de a fizetését nem kapta meg elromlott a kocsija ami amugy nem is volt neki egy napot nem dolgozott,szerencsétlen srác pedig azt se tudta mi van így hirtelen hogy akivel együtt él 1éve annak kije mije van itthon.
ez így normális?

guba # 2011.11.03. 06:13

A kikapós asszonykának elég, ha annyit mond védekezésül, hogy mindent elsöprő nagy érzés volt, aminek lehetetlen volt ellenállni, ezért "nem tárta fel el az igazság minden részletét."

guba # 2011.11.03. 06:09

Az érzelmek motiválta magatartások nem mindig a racionális megfontolások szerint zajlanak, ezért a büntetőjogban elvárt kétséget kizáró bizonyossággal nem lehet a célzatosságot, a magatartás jogtalan haszonszerzésre irányultságát bizonyítani. Nem gondolnám, hogy itt a csalás megállhatna, még egy biztatási kárra alapozott igényt sem tartanék esélyesnek.

jojy77 # 2011.11.02. 21:44

ezzel azt akarta mondani Kedves Dr. Attika hogy ez csalásnak vagyis anyagi károkozásnak minősül?

Dr.Attika # 2011.11.02. 21:41

"A másik fél elég sokat költött rá.
ami nem fordult volna elő ha tudja hogy neki gyerekei vannak és férje
”"

Gabicsek # 2011.11.02. 21:29

Ha pedig anyagi károkozás nem volt, akkor csak sima megcsalás.

Dr.Attika # 2011.11.02. 19:50

A csalás megvalósulhatott, ha károkozás történt. Igen csalás.

jojy77 # 2011.11.02. 18:25

Csalásnak minősül e.
A feleségem letagadva a gyerekeinket és engem mint férjét egy másik országba kapcsolatot kezdett egy másik férfival aki nem tudott rólunk.A másik fél elég sokat költött rá.
ami nem fordult volna elő ha tudja hogy neki gyerekei vannak és férje.A kapcsolat se lett volna köztük.Nekünk azt mondta hogy dolgozni megy oda ott pedig azt hogy mikor havonta haza jön néha akkor dolgozni jön haza.Amit ott magáról mondott abból semmi nem igaz.A helyzet olyan hogy két életet csinált, itthon a családanya kint pedig a független nő egy olyan életet elmesélve ami nincs is.
mind ketten most tudtuk meg a dolgokat 1évig csinálta ezt.

lajcsó # 2011.10.14. 05:28

Az ügy részletes ismeretének hiányában meglehetősen kockázatos tanácsot adni.
De, minden garancia nélkül: arra még véletlenül se hivatkozzál, hogy rossz anyagi helyzeted miatt nem tudod visszafizetni a tartozásodat. Hihető mese az, hogy a munkát elvállaltad, amit el is végeztél. Kettőtök között csupán elszámolási vita van, ami nem a rendőrségre hanem végső soron a polgári peres bíróságra tartozik. Azt, hogy az előleget miért akarod visszafizetni annak ellenére, hogy munkát végeztél az neked kell megmagyaráznod. Ha pedig több ilyen tartozásod vann akkor más mesét kell kitalálnod!

K. János # 2011.10.13. 23:02

Tegnap kaptam egy levelet.

IDÉZÉS
gyanúsított részére

Jövőhéten csütörtökön (2011-10-20) kell mennem. A levélből:

Önt a fenti számú büntetőügyben a Btk. 318. § (1) bekezdésébe ütköző és a (2) bekezdés I. fordulata szerint minősülő csalás vétségének megalapozott* gyanúja miatt, 2011. év 10. hónap 20. nap 09. óra 00. percre a fenti szerv - alatti hivatali helyiségébe a Be. 67. § (1) bekezdésének első mondata alapján idézem.

Történet:

Elvállaltam egy munkát. Kaptam (50.000 Ft) előleget. Az előleget két részletben kaptam, ez idő alatt dolgoztam is. Körülbelül két hét után a munkát vissza mondtam. A megrendelő nem örült ennek, de bele egyezett, hogy fizessem vissza a pénzt és felejtsük el egymást. A részletfizetésbe is bele egyezett. Az első részletet, 10.000 Ft-ot átutaltam neki a megbeszélt határidőre, de a fennmaradó 40.000 Ft-ot nagyon rossz anyagi helyzetem miatt nem tudtam. Erre azt mondta, hogy fel fog jelenteni. Megkértem, hogy várjon még egy kicsit és visszafizetem. Nem várt. Feljelentett. Azt mondtam neki, hogy ha már feljelentett, akkor a rendőrségen megbeszéljük a történteket. Eljött az idő.

Őszintén:

Nem értem, hogy ez miért csalás. Elvállaltam egy munkát. Nem fejeztem be. Az 50.000 Ft-ért megdolgoztam. Bele egyeztem, hogy vissza fizetem a pénzt, hiába, hogy én azért megdolgoztam. Anyagi helyzetem azóta se rendeződött. Ügyvédre nincs pénzem. Mit tudok most csinálni? „318. § (2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés” - Azért mert dolgoztam és ez idő alatt nem várt problémáim keletkeztek börtönbe is kerülhetek? A legfontosabb kérdésem, hogy mit mondjak és mit ne mondjak csütörtökön? Nagyon szépen köszönöm a segítséget előre is. Amit megtudok tenni pénz nélkül, azt megteszem. Írok ide a fórumra és olvasom a Büntető Törvénykönyet.

Megjegyzés:

Csak e-mail kapcsolat volt köztünk (távmunka). Szerződést nem kötöttünk. Soha nem találkoztunk.