felfüggesztett alatti szabálysértés


Indian86 # 2011.12.29. 22:46

Udvozlom a jelenlevoket! Csak erdeklodom, hogy ha egy buntetett eloeletu ember (bortonviselt) szabadulasa utan sulyos testi sertesert kap 3 ev felfuggesztettet egy adott orszagban es ezt kovetoen egy masik orszagban elve elkovet egy konnyu testi sertest ami egyertelmuen bizonyithato, ez az ember mit kaphat illetve hol lehet bejelenteni?Abban az orszagban ahol buntetest kirottak es ahol toltotte vagy az adott orszagban ahol el jelenleg? Kiterjed-e a felfuggesztett bortonbuntetes pl. egy masik orszagban elkovetett buncselekmenyre is. Ha valaki ezt meg tudna valaszolni halas lennek! Koszonom!

Gabicsek # 2011.11.25. 07:53

A szabálysértés nem érinti a felfüggesztést, az a lényege, amit bemásoltam, ahhoz próbaidő alatt bűncselekményt kell elkövetni (ami a Btk-ba ütközik) és ezért végrehajtandóra ítélnek.
Ezt másoltam be.

smallville80 # 2011.11.25. 07:24

Köszönöm a választ és igen így van hozzá tenném én nem vagyok bűnöző.
most is egy olyan ügyből van 2 év próbaidőm (igaz én is hibás voltam) hogy szóváltásba keveredtem egy illetővel aztán fenyegetett és volt nála egy hegyes kulcs amivel felém hadonászott és megtámadott vele (igaz kellett volna szaladnom most már tudom ) és csak megvédtem magam de ő váltott ki látleletet és pedig olyan család akik havi rendszerességek vannak a rendőrségen mert mindig csinálnak valamit ellenben velem aki még soha nem volt megbüntetve na mindegy és ezért kaptam amit kaptam csak sajnos olyan helyen lakunk hogy munka lehetőség egyáltalán nincsen és muszáj lenne kimenni egy szál fáért ezért kérdeztem.

Hacsak ez nem jelenti a magatartási szabályok megsértését, akkor nem. Ez mit is jelent?
ezt nem értem .

Dr.Attika # 2011.11.24. 20:42

Egyszerűbb nyelven. Ne tessék már "bűnözni" legalább addig amíg a felfüggesztett szabadságvesztés próbaideje nem telik le.

ObudaFan # 2011.11.24. 20:33

Hacsak ez nem jelenti a magatartási szabályok megsértését, akkor nem.

smallville80 # 2011.11.24. 20:29

Köszönöm a választ de sajnos nem értem lelehetne irni egyszerü nyelven hogy ha elkapnak egy szál fával csak pénz büntetés lesz mert nincs köze a próba időhöz vagy bármit csinálok a próba idő alatt ami 2 év akár egy csokit lopok a boltból most ez egy példa akkor is megbüntetnek + megkapom a 2 évet? A választ előre is köszi.

Gabicsek # 2011.11.24. 18:05

Btk.
91/A. § A felfüggesztett szabadságvesztést végre kell hajtani, ha

  1. a próbaidő alatt megállapítják, hogy a szabadságvesztés végrehajtását a 91. § (1) bekezdésében foglalt kizáró ok ellenére függesztették fel,
  2. az elkövetőt a szabadságvesztés végrehajtandó része alatt elkövetett bűncselekmény miatt végrehajtandó szabadságvesztésre ítélik,
  3. az elkövetőt a próbaidő alatt elkövetett bűncselekmény miatt végrehajtandó szabadságvesztésre ítélik,
  4. az elkövető a pártfogó felügyelet magatartási szabályait súlyosan megszegi.
smallville80 # 2011.11.24. 16:00

Tisztelt Fórumozók.
érdeklődni szeretnék hogy ha próba időn vagyok (felfüggesztett)és szabálysértést követek el(egy szál fát hozok)és elkapnak akkor csak megbüntettek vagy megbüntetnek+annyi a próbaidőnek is és börtön lesz.
Várom mielőbbi válaszát .

baba24 # 2011.11.24. 15:54

Köszönöm szépen!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.24. 15:42

Nem ítélet lesz az, hanem határozat; és nem fogják emiatt letölttetni a szabadságvesztés büntetést.

baba24 # 2011.11.24. 12:40

Üdvözlet!

Felfüggesztett börtönbüntetés tartama alatt, szabálysértés(lopás, kis összegű) elkövetésével érvénybe léphet-e a felfüggesztett ha-
a felfügesztett lejárata után születik ítélet, illetve ha

  • lejárat előtt pénzbírság, esetlek közmunkai ítélet születik

Köszönöm a segítséget