Betörés


Szabi0620 # 2011.12.06. 06:59

jó napot!21 éves vagyok,2 ével ezelőtt történt egy lopás minek akkor 150 000 Ft volt az értéke,nem én tetem de én vallottam be 3 pofon után,mert megijedtem és úgy gondoltam így juthatok leghamarabb haza,utána közvetítő által folytatott eljárás lett volna csak amikor küldték az átvevős levelet én nem voltam itthon 8 hónapig és automatikusan vissza ment a bíróságnak a levél és sztem azért lesz most bírósági eljárás.szeretném megkérdezni mire is számíthatok feladjak mindent vagy van remény nem olyan súlyos büntetésre.suliba járok most 1.50 év utána elég jó tanuló vagyok.mi csinálnak ha azt mondom hogy nem én voltam,annak ellenére hogy egyszer bevallottam de nem én tettem,de ezt már csak hazugság vizsgáló deríthetné ki.és mi lenne ha a másikat mondom lehet kártérítés megfizetését kérni részletre vagy felfüggesztetett,csak ne vigyenek el!segítségét előre is köszönöm!

ObudaFan # 2011.11.26. 10:35

Hát, ez a határeset, de véleményem szerint ez már minősíthető lopás kísérletének. Azért próbára bocsátásnál súlyosabb nem lesz.

magyar251 # 2011.11.26. 10:16

Kezdem is az elején, 16 éves vagyok intézetben lakom és az egyik már kiköltözött lakó szobáján tűvel "piszkáltam" a zárat, de kinyitni nekem nem sikerült. Ellenben később egy társam kinyitotta, és megközelítőleg 15-40 ezer forint értékben (használtan 10-15, de újonnan 40 ezer) műszaki berendezést tulajdonítottak el.
Érdeklődnék, hogy mire számíthatok az ügyben?