Bűnszervezet - e?


ius latratus # 2013.04.10. 07:47

Nem a mi dolgunk, de attól még bűnszervezet.
:)

Hepé # 2013.04.10. 05:09

Üdvözlet!

"Amerikában, szlovák cégek nevében vásárolt parfümöket árult feketén Magyarországon a bűnszervezet. Az adócsalással több mint 700 millió forint kárt okoztak az államnak, de az adóhatóság a házkutatások során annyi pénzt, ingatlant és luxuscikket foglalt le, hogy a kár meg is térült. A bűnszervezet irányítója és négy társa előzetesbe került, akár húsz évet is kaphatnak."

Már ez is bűnszervezet...
Nooormális????
Olaszországban 5-10 bűnszervezet van nyilvántartva, nálunk pedig már erre is ráhúzzák?

Nem ide tartozik, de ha már írtam megkérdezhetem, hogy az ügyészség váderedményességi statisztikájára negatív, vagy pozitív irányba hat a bizonyítottság hiánya?

keselyű # 2012.01.04. 22:30

Lehet hogy igazad van,de nehéz mindent benyelni.

Köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.04. 22:10

A csoportos még nem szervezett, a szervezett meg nem feltétlenül csoportos. Nem kellene erőlködnöd.

keselyű # 2012.01.04. 21:52

Gabicsek

A megvalósított bűncselekmények nagy részét előre eltervezték és csoportosan,szervezetten követték el.

Gabicsek # 2012.01.04. 21:46

Én inkább a társtetteseket mondanám.

guba" # 2012.01.04. 19:37

A feljelentésben egy cselekvést vagy magatartást kell leírni, az hogy ez milyen törvényi tényállást valósít meg, azt majd a nyomozó hatóság és az ügyészség eldönti.
A vád bizonyítása is az ügyészség dolga.

keselyű # 2012.01.04. 18:47

Azt néztem meg az elkövetett cselekményekhez milyen törvényi tényállás tartozhat.De nem vagyok jogász, ezért kérnék segítséget ahhoz,hogy a feljelentésem megálljon az ügyészség előtt.

Sherlock # 2012.01.04. 18:41

Nem valószínű. Innen úgy látszik mintha megnézted volna a törvényi tényállást és ahhoz igazítanád a cselekményeket.

keselyű # 2012.01.04. 18:16

Tisztelt Hunfrakk!

Én is így gondoltam,ezért emeltem ki a kérdés végén.Véleményed szerint a bűnszövetség könnyebben bizonyítható lenne az ügyészség előtt?

hunfrakk # 2012.01.04. 16:56

felsorolt cselekmények közül
az önbíráskodás alapozhatja meg a bűnszervezetet

(Tasnádira sem sikerült rábizonyítani, hogy bűnszervezetben követte volna, amit elkövetett)

hunfrakk # 2012.01.04. 16:54

bűnszövetség akkor létesül, ha két vagy több személy bűncselekményeket szervezetten követ el, vagy ebben megállapodik, és legalább egy bűncselekmény elkövetését megkísérlik, de nem jön létre bűnszervezet

bűnszervezet: három vagy több személyből álló, hosszabb időre szervezett, összehangoltan működő csoport, amelynek célja ötévi vagy ezt meghaladó szabadságvesztéssel büntetendő szándékos bűncselekmények elkövetése

keselyű # 2012.01.04. 16:45

Válófélben lévő feleségem hét-nyolc főből álló társaságot,összehangoltan működő csoportot hozott létre, aminek célja,hogy a elhúzódó bontóperünk ideje alatt feleségemet hamis tanúzással,hamis igazolások beszerzésével,színlelt szerződéssel,bizonyítékok eltüntetésével,birtokháborítással,okirattal való visszaéléssel,könnyű testi sértéssel,önbíráskodással segítse.Tevékenységük végső célja,hogy a bontóperben a közös vagyonba tartozó ingóságok és ingatlanok közül vagyonelemet eltüntessenek,illetve hogy ezeknek a vagyonelemeknek a használatában engem a per ideje alatt akár erőszakkal is megakadályozzanak.
Ez már bűnszervezet,ha figyelembe vesszük,hogy az önbíráskodás 5 évig terjedően büntethető?