Csalásban mint felbújtó


Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.09. 18:40

Ja, ő biztos segít. Sthol Bucit is hogy felmentették.

Mcallister # 2012.01.09. 18:13

Hát szerintem senkit sem ítélnek el, mivel védőként megfogadom az ügybe Ruttner Györgyöt!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.09. 18:04

Végül is csak az lesz akkor kérdés, kit miért ítélnek el. :)

guba" # 2012.01.09. 17:52

Nézőpont kérdése.

Inkább bizonyítás kérdése lesz. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.09. 11:00

Vagy te akarsz hamisan vallani magadra. Nézőpont kérdése.

Mcallister # 2012.01.09. 09:09

Hát ezt a tettestől kellene megkérdezni! De szerintem így ő hamisan vádolt meg egy külső személyt, aki nem követte el a terhére felrótt bűncselekményt!

Gabicsek # 2012.01.07. 21:21

És vajon a tettes miért a hozzátartozódra mondta, hogy ő a felbujtó, ha nem ő volt, hanem te?

Mcallister # 2012.01.07. 13:58

Köszönöm a segítséget!
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy ha nem kérném a közvetítői eljárást, akkor mekkora büntetést kaphatnék? Van egy kiskorú gyermekem, aki egyedül nevelek, igazolt jövedelmem 23 700 Ft., súlyos asztmás betegségem van, és büntetlen előéletű vagyok. A büntető eljárásban mint felbujtó szereplek!

hunfrakk # 2012.01.07. 12:43

igen
Btk. 36. §

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

36. § (1) Nem büntethető, aki a személy elleni (XII. fejezet I. és III. cím), közlekedési (XIII. fejezet) vagy vagyon elleni (XVIII. fejezet) vétség vagy háromévi szabadságvesztésnél nem súlyosabban büntetendő bűntett elkövetését a vádemelésig beismerte, és közvetítői eljárás keretében a sértett által elfogadott módon és mértékben a bűncselekménnyel okozott sérelmet jóvátette. Az elkövető nem büntethető a Be. 221/A. §-a (1) bekezdésének második mondata szerinti halmazatban lévő bűncselekmény miatt sem.
(2) A büntetés korlátlanul enyhíthető, ha az elkövető az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekmények esetében az ötévi szabadságvesztésnél nem súlyosabban büntetendő bűntett elkövetését a vádemelésig beismerte, és közvetítői eljárás keretében a sértett által elfogadott módon és mértékben a bűncselekménnyel okozott sérelmet jóvátette. A büntetés korlátlanul enyhíthető a Be. 221/A. §-a (1) bekezdésének második mondata szerinti halmazatban lévő bűncselekmény esetében is.
(3) Az (1)-(2) bekezdés alkalmazásának nincs helye, ha az elkövető

  1. többszörös vagy különös visszaeső,
  2. a bűncselekményt bűnszervezetben követte el,
  3. bűncselekménye halált okozott,
  4. a szándékos bűncselekményt a szabadságvesztés felfüggesztésének próbaideje alatt vagy a szándékos bűncselekmény elkövetése miatt végrehajtandó vagy részben felfüggesztett szabadságvesztésre ítélése után, a szabadságvesztés végrehajtásának befejezése előtt, illetőleg próbára bocsátás vagy vádemelés elhalasztásának tartama alatt követte el,
  5. korábban szándékos bűncselekménye miatt közvetítői eljárásban vett részt, és ennek eredményeként vele szemben a 36. § (1) vagy (2) bekezdését alkalmazták, ha az ügydöntő határozat jogerőre emelkedésétől az újabb szándékos bűncselekmény elkövetéséig két év még nem telt el.
guba" # 2012.01.07. 12:38

A nagyobb kárral is még beleférhet a közvetítői eljárásba, ha annak egyébként a többi törvényi feltétele is megvalósul.

Mcallister # 2012.01.07. 10:42

Tisztelt Fórumozók!
Azzal a kérdéssel fordulnék Önökhöz, hogy 2009-ben az egyik hozzátartozóm ellen büntető eljárás indult, mivel az egyik kollégája azt állította ellene, hogy a hozzátartozóm arra bírta őt rá, hogy üzletszerű csalást kövessen el (Btk. 318. § (4) bekezdés b: a kisebb kárt okozó csalást a (2) bekezdés a)-c) pontjában meghatározott módon követik el.). Viszont nem a hozzátartozóm, hanem én voltam a csalásban a felbujtó, így a tettes 8 rendbeli csalást követett el és 910 000 Ft-ot csalt.
Viszont én nem szeretném, ha a hozzátartozómat a bíróság jogilag felelősségre vonná, ezért hétfőn befogok menni a rendőrségre és beismerő vallomást teszek! Az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben kérhetném-e a közvetítői eljárást, hogy a sértettek részére az okozott kárt megtérítsük?
És hogy ezek után, hogyan fog folytatódni a büntető eljárás!

Válaszukat előre is köszönöm!