Idézés - előzetes kimentés


Gabicsek # 2012.02.09. 11:34

Elég. Add fel ajánlva, de előtte faxold el, hogy biztos megkapják.

tunderlala # 2012.02.09. 11:18

Tiszteletem!

Egy ellenem folytatott eljárásban a mai napon 2012. 02. 09. napon kaptam kezembe idézésemet, amely 2012. 02. 13. napra, hétfőre szól. Viszont holnap elutazom a kislányommal és csak hétfő este érünk haza, tehát az idézés időpontjában nem tudok megjelenni. Telefonon felvettem az ügyészséggel a akpcsolatot, ahol azt mondták, hogy az ügyésszel nem tudok beszélni, de egy hölgy készségesen azt mondta, hogy átadja az üzenetemet neki, miszerint nem tudok megjelenni. Annyit mondott még ez a hölgy, hogy írjak levelet is az ügyészségnek, amiben leíroom, hogy nem tudok menni.

Ezt a levelet írtam:

"Tisztelt Vezető Ügyész Asszony!

A mai napon vettem kézbe a Magyar Posta által a . sz. alatt, 2012. 02. 06. napon kelt, a hivatali visszaélés bűntette miatt ellenem indított büntetőügyben gyanúsítottként történő idézésemet.

Ezt követően telefonon, a hívószámon felvettem a kapcsolatot az Ön hivatalával, ahol egy hölggyel közöltem, hogy a számomra küldött idézés időpontjában azaz 2012. 02. 13. napon 10:30 órakor nem tudok megjelenni a Nyomozó Ügyészség hivatalos helyiségében. Ennek oka, hogy kislányommal 2012. 02. 10. napon „családegyesítés” céljából elutazunk ismerőseinkhez, akikkel előreláthatólag Pozsonyban töltjük a hétvégét és velük
2012. 02. 13. napon valamikor a délelőtti órákban érkezünk Budapestre, ahonnan még aznap este 18:00 óra körüli időben érkezünk vissza
-ba lakóhelyünkre.

Hivatkozva a fenti telefonos beszélgetésünkre, amelynek során a hölgy rögzítette a közlésemet és biztosított arról, hogy az információ Önhöz el fog jutni, kérem a Tisztelt Vezető Ügyész Asszonyt, hogy fenti időpontban történő kihallgatásomtól eltekinteni szíveskedjék, mivel azon megjelenni nem tudok viszont 2012. 02. 14. napjától kezdődően folyamatosan lakóhelyemen tartózkodom, illetve a + telefonszámon elérhető vagyok.

Kérem továbbá a Tisztelt Vezető Ügyész Asszonyt, hogy ezen levelemet tekintse alapos okkal történő előzetes kimentésemnek.

, 2012. 02. 09.

Megértését előre is megköszönve, tisztelettel:
"

A kérdésem az lenne:

  • ezen levél és a telefon elég arra, hogy ne legyen gond abból, hogy hétfőn nem jelentem meg?
  • hogyan adjam fel (ajánlva, elsőbbségi) a levelet?

Előre is köszönöm!