lehetek vádlottból vádló?


Kutuzov # 2012.02.21. 16:49

Az lesz nehéz.Én a nyomozati szakaszban kértem magam ellen bizonyítási kísérletet,de a rendőrség megtagadta.Csak egy eredménytelen szembesítés volt,így nem derült ki az igazság,én ezért nem tettem feljelentést.Bár elég reménytelen a dolog,de talán a bíróságon tiszta víz kerül a pohárba.
Köszönöm szépen a segítségedet.

lajcsó # 2012.02.21. 16:01

Az elején. Azt viszont ne hagyd figyelmen kívül, hogy a vádlott bűnösségének bizonyítása a magánvádlót terheli! Nem elég viszonváddal élned, be is bizonyítanod annak megalapozottságát.

Kutuzov # 2012.02.21. 14:38

Tehát a tárgyaláson kell magánindítványt tennem.Rögtön az elején célszerű,vagy várjam meg amíg kiderül az igazság?

lajcsó # 2012.02.21. 14:24

Be. 497 § (3)bekezdése alapján: Kölcsönösen elkövetett könnyű testi sértés, rágalmazás vagy becsületsértés esetén az egyik fél sérelmére elkövetett bűncselekmény miatt megindult eljárásban a 321. § (1) bekezdése szerinti tanácsülésig a másik fél abban az esetben is jogosult a magánindítvány előterjesztésére, ha ennek határideje lejárt, feltéve, hogy a büntethetőség nem évült el. Viszonvád emelését nem zárja ki, hogy az ügyész a magánvádlótól a vád képviseletét átvette.

Kutuzov # 2012.02.21. 13:28

Tisztelt Fórumozók!

Válófélben lévő feleségem rám támadt a közös lakásunkban.A dulakodásban mindketten zúzódásokat szenvedtünk,a sérülésekről mind a kettőnknek van látlelete.Feleségem feljelentett a rendőrségen könnyű testi sértésért,a bíróság vádlottként idézett meg a tárgyalásra.Ha a tárgyaláson kiderül hogy ő volt a támadó és én csak védekeztem, fordulhat a kocka?Lehetek vádlottból vádló?