Közmunka


hegesztő # 2016.01.31. 08:01

Üdv.

Közérdekű munkabüntetéssel kapcsolatban lenne kérdésem.
Elég hosszas időt vesz igénybe a hivatali papírok kezelése, úgy terveztem, hogy februárban már ledolgozom a kiszabott órákat, ehelyett még csak az orvosi vizsgálatos fázisban vagyok.
Pontosabban most küldte el a jelentést pénteken a pártfogó az ügyészségnek, hogy alkalmas vagyok.
Azt mondta, hogy márciusig húzódni fog a dolog, mert kapok az ügyészségtől valami határozatokat.
A kérdésem viszont az lenne, hogy halasztást ebben a fázisban is lehet kérni?
A pártfogó azt mondta első megjelenéskor, hogy 2 éven belül kell ledolgozni. Mivel tavasszal lenne egy munkalehetőségem külföldön, ezért halasztanám el Decemberig.
Köszönöm.

folyami géb # 2016.01.29. 18:17

Persze.

zsofar # 2016.01.29. 11:01

Sziasztok!

Olyan kérdésem van, ha tartózkodási hely változás miatt nem tudom folytatni a közérdekű munkát lehet kérvényezni a munkahely változtatást?

Üdv,

folyami géb # 2016.01.18. 14:22

Nem tudom,hol lehet Attika doki, most aztán aktuális lenne, hogy rendet tegyen.

Jákó1 # 2016.01.18. 07:53

Üdvözlök Mindenkit.
Egy olyan problémával küzdök, hogy lejár a munkanélküli segélyem pár napon belül és szeretnék közmunkára jelentkezni, de meghaladja a havi nettó jövedelmem a 2 főre eső összeget.
Egyedül nevelem a gyermekemet, elvált vagyok.
A gyerektartás és a családi pótlék összege meghaladja a 25650 Ft/ fő összeget, 1200 Ft-al.
Mit tudok ez esetben tenni?
Tudom, hogy nem foglalkoznak azzal, hogy ebből az összegből a hitelt, rezsit és a megélhetésünket finanszíroznom kell, de kicsit aggódom, hogy emiatt nem mehetek közmunkára :(
Gyermekem most kezdte az iskolát, segítségem nincs, ezt láttam egyedüli megoldásnak, ha jelentkezek közmunkára.
Mindenhol 3 műszakos munkarendbe ajánlanak állást, de Én azt nem tudom vállalni egy 7 éves gyerek mellett :(
A hitelem havi 150eFt, de sajnos ezt sem tudom fizetni, a rezsit is hiányosan fizetgetem be.....hol ezt, hol azt tudom rendezni :(
Nem panaszkodásképp írtam le, hanem azért, mert szeretnék elmenni dolgozni, de így még a közmunkára sem tudok :(

Kérnék segítséget, hogy hogyan tudnám ezt a problémát kiküszöbölni.

Köszönöm a segítséget!

folyami géb # 2016.01.06. 19:24

Kösz. Ja, és az "ugyanaz" egy szó.

Lyonee # 2016.01.06. 18:27

Nem neked kéne tisztán látni?
Folyami géb mindenhol helyesen használta, közérdekű munkáról írt.
Ahol rossz volt, ott idézett, és ezt jelölte is!!!

végrehajtó1 # 2016.01.06. 18:20

folyami géb

Csak a tisztánlátás miatt:

nem közmunka.

Közérdekü munka.

A 2 nem ugyan az.

farkas555 # 2016.01.06. 13:09

És akkor 23 napnál előbb nem is jöhet ki, ilyenkor nincs szabadlábra helyezés?

folyami géb # 2016.01.06. 13:03

Már nincs. Ajánlom HellaHidi fiugyelmébe.

farkas555 # 2016.01.06. 12:15

Üdvözlöm a jelenlévőket!!
Kérdésem a következő lenne, és előre is köszönöm ha valaki érdemben tud segíteni!

Páromat közérdekű munkára ítélték. 120 órából 30-at ledolgozott, és utána sajnos a munkája miatt nem tudta teljesíteni a többit.
Ezért 23 nap fogházra változtatták az ítéletet.
Kérdésem az lenne, hogy ilyenkor nincs lehetőség kedvezményre??? Vagy akármire, amivel rövidíteni lehetne az időt, mert sajnos a munkahelye veszélyben van...
Előre is köszönöm a segítséget!

folyami géb # 2016.01.06. 10:43

Azt nagyon rosszul teszi, mert így tényleg a zárkában fog ráébredni. Minden büntetést abban a büntetési nemben kell végrehajtani, amiben kiszabták. Ez alól egyetlen kivétel van: szabálysértési eljárásban a pénzbüntetés megváltható közérdekű munkával. Minden más esetben a pénzbüntetés és a közérdekű munka csak elzárásra (szabálysértési eljárásban) vagy szabadságvesztésre (büntetügyben) változtatható át (és fiatalkoránál a pénzbüntetés közérdekű munkára). Itt - a 200 órából kitűnően - büntetőügyről van szó.

Le kellene szállni a magas lóról, mert ha megjön az átváltoztatási indítvány, a bv. bíró előtt már hiába okoskodik.

HellaHidi # 2016.01.05. 21:55

Nem az ilyen értelmetlen hozzászólások érdekelnének!

folyami géb # 2016.01.05. 20:14

"de a biróságon azt mondták, hogy ezt a közmunkát, csak elzárásra lehet átváltani, de én ezt nem hiszem el!"

Majd a zárkában elhiszi.

HellaHidi # 2016.01.05. 10:17

Üdvözlöm a fórumozókat!

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet a közmunka büntetést pénzbüntetésre átváltani?

A férjem 200 óra közmunka büntetést kapott, de nem tudja ezt végrehajtani egyéb okok miatt, inkább kifizetnénk, átváltanánk pénzbirságra, de a biróságon azt mondták, hogy ezt a közmunkát, csak elzárásra lehet átváltani, de én ezt nem hiszem el! Biztosan van mód hogy pénzben fizethessünk.
Az ok amiért nem tudja a közmunkát elvégezni nem lustaság, vagy ilyenek, külföldön dolgozik és így lehetetlen lenne!
A tárgyalás december 17.én volt, még nincs papírunk róla!

Kérem, aki tud segítsen!

BartaIbolya # 2013.11.11. 18:29

Szép estét mindenkinek!
Az lenne a kérdésem, hogy a páromat 126 óra közmunkára ítélték + 57.000 ft pénzbírságra. Múlthéten hétfőn kaptuk a levelet, amiben azt írták, hogy az ítélet jogerőre lépését követően 15 nap áll rendelkezésre a pénz kifizetésére, de hogy a közmunkát mikor kell felvennie arról semmit. Mit kell tenni ilyen helyzetben?
És még annyi, hogy nincs megatározva, hogy hol kell ledolgoznia a közmunkát, akkor esetleg más városban, vagy faluban is lehetséges, mint ahol lakik? Ugyan is ő Csongrád megyében Kisteleken lakik, oda szól a lakcímkártyája, de most Szabolcs megyében Rétközberencsen tartózkodik és dolgozik.

Agent Cooper # 2013.10.21. 06:59

Kedves kito!

Nem jár.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

kito # 2013.10.19. 12:55

Jonapot ! Az a kerdesem lenne , hogy a ferjem 8 nap kozmunkara nem ment el , es igy most 8 nap letoltendo foghazat kapott .A 8 napra jar valami kedvezmeny?? Valaszat elore is koszonom.

mayky74 # 2013.09.19. 19:37

Tisztelt jogi fórum.

Segítséget szeretnék kérni, párom kapott a bíróságtól 140 óra ledolgozandó közérdekű munkát, ami szeptember 2.-án jogerőre emelkedett. Kérdésem az lenne, hogy ilyenkor mi a teendő? mert a levélben amit a bíróságtól kapott semmi más nem szerepelt. Hol kell jelentkezni a közérdekű munka elvégzésére? Mennyi idő áll ennek a ledolgozására. Segítségüket előre is köszönöm.

ObudaFan # 2013.09.10. 17:09

Első körben a rendőrségtől kellene kérni egy másolatot az iratról. Aztán minél hamarabb jelentkezni a munkára.

sarafanni # 2013.09.08. 13:01

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Az élettársam június elején kapott egy ajánlott küldeményt a rendőrségtől, melyben kb. 200 óra közmunkát kapott (vagy szabadságvesztést). Azt hittem ezt az ügyet sikerült valahogy rendeznie. Azonban most szeptemberben vallotta be nekem, hogy nem tett semmit,nem jelentkezett közmunkára. Az előbbiekben már olvastam,hogy ebből jó eséllyel szabadságvesztés lesz... Azt tanácsoltam neki, hogy minél hamarabb intézze ezt az ügyet. De nincs meg a levél,amit kapott, így azt sem tudja hol kezdjen neki, hová kéne először mennie... És, hogy egyáltalán megúszhatja-e a szabadságvesztést. Hogyan lehetne ezt a legsimábban, legjobban és persze a legrövidebb idő alatt elintéznie?
Válaszát előre is köszönöm!
Sarafanni


sarafanni

Tallér # 2012.09.21. 11:52

Tisztelt Fórumozók!

Ha a Bűnügyi Nyilvántartó Hatóságtól az alábbi választ kaptam az adataimnak a nyilvántartásból való törlésére elektronikus úton benyújtott kérelemre:

"A bűnügyi nyilvántartási rendszerben szereplő adataival kapcsolatban 2012. szeptember 6-án és 7-én a Bűnügyi Nyilvántartó Hatóság részére megküldött emailjeit köszönettel megkaptuk.

Tájékoztatom, hogy a hivatkozott emaileket az Ön által a Bűnügyi Nyilvántartó Hatóság ügyfélszolgálatán 2012. szeptember 5-én az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvényre hivatkozással benyújtott kérelem teljesítése keretében, a kért adatokról szóló tájékoztatással egyidejűleg (postai úton) válaszoljuk meg."

Az alábbi részét:

" az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvényre hivatkozással benyújtott kérelem teljesítése keretében"

.. hogyan értelmezhetem?

A lényeg: Benyújtottam egy kérelmet mely szerint a 2009 Február 2-án hatályos BTK. 100. § (1) és (2) bekezdésére, illetve a BTK. 102. § (1) bekezdésének, annak a) pontjának tekintetében mind az 1999. évi LXXXV. törvény amely akkor még hatályos volt, mind a 2009 évi XLVII. törvény törvénybeütközően és jogellenesen tároltatja az adataimat 2009 Február 2 -a, az itélet jogerőre emelkedésének napjától.

Idézem az érintett BTK. 2009 Február 2 - án hatályos változatát:

100. §
(1) A mentesítés folytán az elítélt mentesül azon hátrányos következmények alól, amelyeket az elítéléshez jogszabály fűz
(2) A mentesített személy büntetlen előéletűnek tekintendő, és nem tartozik számot adni olyan elítéltetésről, amelyre nézve mentesítésben részesült.
(3) ....

102. §
(1) A törvény erejénél fogva áll be a mentesítés

  1. közérdekű munka, pénzbüntetés és főbüntetés helyett alkalmazott mellékbüntetés esetén az ítélet jogerőre emelkedésének napján.
ObudaFan # 2012.09.21. 10:29

Nincs rá lehetőség.

fili # 2012.09.20. 16:38

Közérdekű munka büntetés átváltása pénzbüntetésre.Tisztelettel kérdezem van e erre lehetőség.
Köszönettel : vilegye

krisztike741 # 2012.09.06. 15:47

Érdeklődnék én kaptam 240 óra közmunkát ez átváltható-e pénz büntetésre?