Közmunka


NagySSándor # 2016.04.28. 06:40

Köszönöm szépen a segítséget!

végrehajtó1 # 2016.04.27. 16:54

közigbírságot nem lehet ledolgozni.

NagySSándor # 2016.04.27. 14:36

Tisztelt Szakértők!

Általam választott közhasznú szervezetnél szeretném leróni közigazgatási bírságom-mi ennek a módja?A Közterület Felügyeletnél ezen kérdésemre nem tudtak válaszolni,csak annyit,hogy a Rendőrségre kerül tovább az "ügy" ha nem fizetek határidőre.
A szabálysértést elismerem,de inkább egy szervezetnél törlesztenék mintsem befizetés útján.
Ezért fordulok szakavatott személyekhez itt,kérve a segítségüket ez ügyben.
Még a harminc napos határidő előtt van értelme a Rendőrségre menni, hogy jelezzem a bírság közmunkára váltási szándékom?
Vagy várjam meg, míg a Közter. hivatalból továbbküldi immár,a fizetési időn túli "ügyet" a Rendőrségnek?

Pontosan:kézhezvételtől számított 30 napos befizetési határidejű 30000Ft-os
közigazgatási bírságot szabott ki a Buda környéki Közterület-felügyelet,
a Kktv. 20.§(1) bek.kg pontjába ütköző szabályszegés BR. 11/F-figyelmen kívül hagytam a behajtási tilalomra vonatkozó közúti jelzőtáblát.
Ha nem fizetem be kézhezvételtől számítottan 30 napon belül a Kktv.20§(4c)bek.
alapján közigazgatási hatósági eljárást indít a Közterület felügyelet.

Hálás köszönet: Nagy S.Sándor

zsofar # 2016.04.23. 15:52

Igen ezt tudom meg azt is hogy az ítéletre az volt írva csak szabadidejében lehet foglalkoztatni.

Sajna az utóbbi egy hónapban nem tudtam menni az új munkahely miatt de akkor én ezt jeleztem a munkahelyvezetőnek.

Félek. Hétfőn ott kezdek.

Köszönöm a választ

folyami géb # 2016.04.23. 14:32

Nem pártoknak, pártfogonak. Hülye mobil.

folyami géb # 2016.04.23. 14:30

Nyugi, semmi rosszat nem tettél. A törvény szerint legalább heti egy alkalommal kell munkát végezned. Ez a munkahely nem tudott szombati munkát adni, korrektül visszaküldte a pártoknak, hogy jelöljön ki olyat, amelyik tud.

zsofar # 2016.04.22. 17:15

Kedves mindenki!

Sajna az ügy tovább folyik. Munkahely változás miatt kértem a munkahely vezetőt, hogy szombati napra kéne nekem rakni a munkát mert próba idő alatt nem nagyon engednek el szabadságra. A mai nap kaptam egy SMS-t hogy egyeztetett a pártfogóval és visszaküldték a kartonomat mert nincs Szombati munkavégzés. Most mit csináljak? Hétfőn reggel kezdek a pártfogónál az biztos de remélem a hétvégén nem jelenik meg a rendőrség, hogy előállítanak. :-(

Mit csináljak kérek segítséget.

folyami géb # 2016.02.18. 20:06

Na ugye! :)

zsofar # 2016.02.18. 08:26

Köszönöm az információkat, beszéltem a munkahely vezetővel és holnap folytatom a munkát.

Üdv,

zsofar # 2016.02.18. 07:02

Köszönöm a megnyugtató választ. A munkahely vezető küldte vissza a papírt a pártfogónak, de én a mai napon megkeresem őt és tisztázok vele mindent és remélem nem kell bv. bíró előtt megjelenem.

Üdv,

folyami géb # 2016.02.18. 06:01

Nem írtad, hogy ki küldte vissza a papírt és hová. Elószür ezt tisztázd, mert az, hogy az ismerős mit mondott, még elég kevés.

Ha a munkahely rágott be az előző hiányzásod miatt, és a pártfogónak küldte vissza a papírokat, jó esélye van, hogy ha emlékezteted a párfogót a megbeszélésetekre, akkor újra engedi a munkát.

Ha már az ügyésznek ment tovább, akkor az előterjesztést tehet a bv. bírónál az átváltoztatásra.

A bv. bíró csak meghallgatáson változtathatja át a közérdekű munkát szabadságvesztésre, ott elmondhatsz mindent, és természetsen a bv. bíró dönthet úgy is, hogy nem változtatja át a közérdekű munkát.

zsofar # 2016.02.17. 20:40

De itt nincs arról szó meg hogy nekem le kell ülnőm a fennmaradó óraszámot?
Üdv.

zsofar # 2016.02.17. 20:09

Jaj en nem akartam indulatos lenni es ha oda kerül a sor hogy bv. bíró akkor elmagyarázom hogy mi volt. Természetesen az a célom, hogy ledolgozom a büntetést de a papíron is rajta van, hogy szabadidejében foglalkoztatható. Ez sajna nekem mindig szabadságot jelentett. A munkáltató ezt nem tudja tovább vállalni így küldtek el fizetetlen szabadságra hogy dolgozzam le. Erről Penteken a Pártfogó felügyelővel beszéltem is. Azt mondta ok minden rendben. Most Penteken mentem is volna, de ismerős aki ott dolgozik mondta hogy a papírt állítólag visszaküldték, de ennek holnap utána érdeklődők a partfogonál.

folyami géb # 2016.02.17. 19:08

Jaj, jaj, nem kell rögtön a korrupcióval dobálózni, mert még egy hamis vádat is összeszedhetsz magadnak. Gondolod, hogy valaki fizetett a pártfogónak, hogy szúrjon ki veled?

Én meg azt hiszem, hogy az előzzmények után azt mondhatták, hogy ez az utolsó dobásod, erre a második héten rögtön mulasztottál. Nem baj, a bv. bíró megfog hallgatni, ott majd magyarázkodhatsz, mindenesetre ezt a támadó hangvételt a te érdekedben nem javaslom.

zsofar # 2016.02.17. 17:19

Sziasztok! Két hete megjelentem a pártfogónál megbeszéltünk mindent hogy folytatom a közérdekű munkát ott ahova kértem. Még azon a Pénteken meg is jelentem a 4 órát letudtam. A múlthéten nem voltam de Pénteken beszéltem a pártfogóval hogy a főnököm fizetetlen szabadságra küldött hogy letudjam minél előbb a dolgot. Most Pénteken menni akartam erre azt az infót kaptam visszaküldték a papírom. Lehet ez? Tudok valahol feljelentést tenni korrupció miatt? Mennék de nem engedik. Ilyen nincs!!!

folyami géb # 2016.02.03. 20:15

Ha ott döntöttek az első munkahelyről is, akkor igen.

zsofar # 2016.02.03. 19:45

Elözmény: Vagyis, hogy szeretném máshol folytatni a közmunkát azt írtam nekik, mert nem tudok oda bejárni a távolság miatt. Akkor ez lehet a gond nem? Ha bemegyek a Kisfaludy utcába ott tudok intézkedni?

Üdv,

zsofar # 2016.02.03. 19:30

Elözmény: irtam az önkörmányzatnak , hogy munkahely változás miatt nem tudom ott folytatni a közérdekü munkát. Ez miatt küldték vissza lehet?

Üdv,

folyami géb # 2016.02.03. 19:01

Először a pártfogó felügyelővel kellene felvenni a kapcsolatot, mi a szándéka. Ha lehet, kérni kell, hogy ne tegyeen előterjesztést az átváltoztatásra, ha már tett, akkor vagy tenni fog, akkor pedig kitalálni valamit, mivel védekezhetsz a bv. bíró előtt, miért önhibádon kívül mulasztottál.

Viszont az is tény, hogy a közérdekű munka büntetés, nem azért szabják ki, hogy az elítéltnek jó legyen, így a "nem volt kedvem, jobb dolgom volt, fáradt voltam" tipusú érvek előbb-utóbb a szabadságvesztéshez vezetnek.

zsofar # 2016.02.03. 17:24

Sziasztok!
Ma kaptam az infót, hogy a munkahely visszaküldte a papírom mert sajna a munkahely miatt nem tudtam minden héten menni. Volt amikor tudtam volna de ök lemondták most meg visszaküldték a papírom a pártfogó felügyelűnek. Mit tudok tenni, hogy ne kelljen mennem leülni? Munkahely modsítás?

Üdv,

folyami géb # 2016.01.31. 17:10

Nem, ha az utolsó órát ledolgoztad, más kötelezettség nincs.

hegesztő # 2016.01.31. 16:48

Köszönöm a választ, akkor lehet maradok az eredeti tervnél.. előbb ledolgozás, majd külföld.
Még annyi lenne, hogy ledolgozás után, már nem kell semmire se várnom és senkinél megjelennem? Akár másnap útnak indulhatok? Vagyis utána más kötelezettségem nem lesz? Köszönöm.

folyami géb # 2016.01.31. 16:39

hegesztő,

a közérdekű munka megkezdéséig halasztást, utána meg félbeszakítást kérhetsz, de az első max. 3 hónapra, a második legfeljebb 60 napra engedélyezhető. Decemberig biztos nem fog menni. A munkát az első mmunkahely kijellölésétől számított két éven belül mindenképp el kell elvégezni, de az ügyész előbb is előterjesztést tehet, ha úgy látja, hogy önhibáából nem végzed el.

folyami géb # 2016.01.31. 16:34

Zsofar,

annál a pértfogó felügyelőnél, aki az első munkahely kijelölését végéezte.

zsofar # 2016.01.31. 09:35

Köszönöm a választ. S hol kell kérvényezni az áthelyezést, hogy a maradék közérdekű munkát más helyen végezem el?

Üdv,