biztosítási jutalékvisszaírás


ObudaFan # 2012.11.20. 11:06

Hát, ha bizonyítani tudjátok , akkor nem lehet. Ha visz, akkor igénypert lehet indítani.

Zoé87 # 2012.11.20. 08:33

köszönöm a felvilágosítást!És még annyi lenne,hogy mivel a szüleimhez vagyok bejelentve állandó lakcímre,innen vihet bármit a végrehajtó???anyukáméké minden,bár ezt bizonyítani nem tudjuk,mivel 5-10 évvel ezelőtt lettek véve a berendezések,felújítás miatt,de a számlát nem tettük el.Köszönök még egyszer mindent!szép napot!

ObudaFan # 2012.11.19. 10:26

Külföldön a külföldi szabályok szerinti mérték tiltható. EU-országokban viszonylag könnyebben, más országokban viszonylag nehezebben lehet a magyar ítéletet végrehajtani.
De ha maradt itthon bármilyen vagyontárgyad, alighanem itthon kezdik a végrehajtást.

Zoé87 # 2012.11.16. 19:38

Köszönöm szépen a felvilágosítást,jó ezeket tudni :) És még annyi kérdésem van,hogy a külföldi jövedelemből hogyan tilthat?mi ennek a menete?hogyan tudja meg,hogy hol dolgozok vagy egyáltalán,hogy melyik országban tartózkodok?és annak is a nettó 33%-a tiltható?Köszönöm az eddigi hozzászólást és a segítséget!Szép estét!

ObudaFan # 2012.11.16. 18:42

Akkor is vihetik az autót,ha hiteles?

Akkor is.

Külföldi jövedelemből is tilthat amit külföldi bankszámlára kapok?

Tilthat.

És a legfontosabb,hogy a közjegyző által küldött fizetésmeghagyásra ha válaszolok és elismerem a tartozást és fizetési szándékom van akkor is polgári pert indít ellenem vagy csak abban az esetben ha nem ismerem el és nem is reagálok a levélre?

Ha nem reagálsz, nem lesz per, hanem azonnal végrehajtható lesz a fizetési meghagyás. Ha azt reagálod, hogy elismered, de részletfizetést kérsz, akkor sem lesz per, hanem a közjegyző elbírálja a kérelmedet.

Zoé87 # 2012.11.15. 13:09

Először is köszönöm a választ!Akkor is vihetik az autót,ha hiteles?Külföldi jövedelemből is tilthat amit külföldi bankszámlára kapok?És a legfontosabb,hogy a közjegyző által küldött fizetésmeghagyásra ha válaszolok és elismerem a tartozást és fizetési szándékom van akkor is polgári pert indít ellenem vagy csak abban az esetben ha nem ismerem el és nem is reagálok a levélre?
köszönöm még egyszer a segítséget!Üdv mindenkinek!

ObudaFan # 2012.11.14. 11:29

Ha biztos vagy benne, hogy érvényesíteni fogna jutalék-visszaírást, és úgy gondolod, hogy az igény jogos lehet, akkor célszerű lenne neked felvenni a kapcsolatot a biztosítóval és megegyezni egy részletfizetésben.
Vihetik az autót, tilthatnak a fizetésből.

Zoé87 # 2012.11.14. 08:50

Kedves Fórumozók!
Történet röviden:2010.-ben engem és 12 munkatársamat azonnali hatállyal kirúgtak egy biztosítótól fiktív szerződések,szabálysértés indokkal.2012.-ben 2 munkatársam kapott levelet a biztosítótól,hogy jutalék visszaírás keletkezett fizessék ki egy összegben 15 napon belül.Ők erre nem reagáltak,rá 2 hónapra a Bp.-i közjegyzői kamarától kaptak levelet,hogy 15 napon belül ha nem fizetnek akkor polgári peres útra viszik.Erre sem válaszoltak semmit és így polgári per lett belőle,ami már lezajlott,tanukat behívták kihallgatni,elvesztették a pert,fizetni kell,jogerőre emelkedett,végrehajtónak átadták a papírokat.kérdésem az lenne,hogy mi még semmiféle papírt nem kaptunk sem a biztosítótól sem a közjegyzőtől,de várható hogy én is kapok.Hogyan tudom elkerülni az esetleges pert?egy összegben nem tudok fizetni,de hajlandó vagyok havi részletekben vállalni.Külföldön dolgozom és nem tudok hazajönni amikor akarok,tehát bírósági tárgyaláson nem tudok megjelenni.Ha átadják behajtónak az ügyet,akkor mit vihetnek el tőlem?szüleimnél vagyok bejelentve állandó lakcímre,nincs a tulajdonomban ingatlan csak egy hiteles autó.Ilyen esetben mit vihet???Külföldi fizetésemből tilthat?Illetve ha peren kívül próbálok egyezkedni,akkor kukacoskodnak,hogy biztos van valami rejtegetnivalóm?Ki mit tanácsol,mit tegyek ha erre kerül a sor?
köszönöm a válaszokat,segítséget!