A Törvényszéki döntés ellen felülvizsgálati kérelem


ObudaFan # 2013.02.18. 10:36

Mind a kettőnek vannak joghatásai, de a Pp. szerint ítélet esetében a közlés - ahonnan a felülvizsgálati határidő indul - a kézbesítés.

tothvili # 2013.02.18. 08:17

Értem, köszönöm a segítséget.
Tehát az ítélet szóbeli közlése inkább csak ismertetés, a leírt és átvett határozat a tényleges közlés.

ObudaFan # 2013.02.17. 20:06

A közlést nem veheted a kihirdetésnek, mert a Pp. szerint az ítéletet kézbesítéssel kell közölni.
Teljes mértékben elképzelhető, hogy a kihirdetés után 27, vagy akár több nappal lett az ítélet kézbesítve.

tothvili # 2013.02.17. 19:09

Ha 27 nap után vette át a Teve utca az ítéletet, akkor, még határidőben voltak.
Ez elképzelhető?

Mi a fenét írjak az ellenkérelembe?

tothvili # 2013.02.17. 19:03

Ha a közlést az ítélet kihirdetésének vesszük, az 2012.október 26.

Az alperes felülvizsgálati kérelme január 22-én érkezett be a Törvényszék utódjához, a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bírósághoz.

ha így számolunk, akkor a közléstől számított 87. napon érkezett a felülvizsgálati kérelem.

Sherlock # 2013.02.17. 18:56

Obudafan sem mondott mást.

tothvili # 2013.02.17. 18:56

A Kúria honlapján a közléstől számított hatvan nap szerepel.

ObudaFan # 2013.02.17. 12:15

Onnantól indul a 60 nap, amikor az alperes számára a leírt ítéletet kézbesítették. Hogy ez mikor volt, azt csak akkor tudhatnád, ha az iratokat igen részletesen végignézted volna a bíróságon, mert csak a tértivevényből derül ki.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.17. 11:09

Honnan számítod a határidőt?

tothvili # 2013.02.17. 11:08

Úgy néz ki, hogy meg tudom válaszolni a saját kérdésemet...
A Kúria honlapján található információk szerint 60 nap a rendelkezésre álló határidő. Igazolási kérelemmel még 30 nap lehet, de a kérelmben nem volt ilyen.

tothvili # 2013.02.16. 19:14

Tanácsot kérek ebben az ügyben:

  • kerékbilincs parkolási díj meg nem fizetésért, nem jól látszódott a jegy,
  • panasztétel az intézkedés ellen,
  • a kerületi rendőrségi határozat elutasította a panaszt,
  • fellebezés,
  • a Budapesti Rendőrfőkapitányság határozata helyben hagyta az elsőt határozatot,
  • jogszabálysértésre hivatkozással éltem,
  • a Fővárosi Törvényszék igazat adott nekem,
  • tegnap viszont érkezett a Kúriától a levél, amely szerint a Budapesti Rendőrfőkapitányság felülvizsgálati kérelemmel él a Törvényszék ítéletével szemben.

Tehát a Törvényszék ítélete támadható felülvizsgálati kérelemmel?

Úgy tudom, hatvan nap erre a határidő, azt 22 nappal túllépték. A túllépésről igazolási kérelmet nem mellékeltek.

A Törvényszéken megkaptam a költségmentességet, ha mennem kell a Kúriára, akkor újra kérnem kell?

Köszönöm a segítséget.