Hány évet kapok


Dr.Attika # 2013.06.26. 20:23

Rexorom! Nem csak ennyit kellett mondani a jelesért. Ki kellett fejteni a proletár diktatúra lényegét. Valami olyasmi volt a lényeg, hogy a proletariátus erőszakkal is jogosult akaratát rákényszeríteni a burzsujokra a többség i dolgozó osztályok jólétének érdekében. Emlékeim szerint a diktatúrát akkoriban is elítéltük (lsd latin-amerikai diktatúrák) általában, de a proletárt azt szükségesnek és jónak tartottuk.

Lajcsó! Azért akkoriban sem mindíg az elvárásoknak megfelelően feleltünk a vizsgán. Az első filozófia vizsgámon a "Lenini anyagfogalom" tételt húztam. Annyit mondtam, hogy: Anyag az objektív valóság. A tanárnő kapacitált, hogy na, na még többet. Azt mertem válaszolni, hogy . erről többet nem lehet elmondani. Olyan 1-el repültem kifele mint a győzelmi zászló.

lajcsó # 2013.06.26. 18:10

"egy hős vagy/voltál :)" Akkoriban ez volt az elvárt felelet. Ma meg épp az ellenkezője: demokrácia van.

Rexor # 2013.06.26. 14:02

Attila: egy hős vagy/voltál :) Főleg, ha jelesért elég volt ennyit mondani.

Dr.Attika # 2013.06.26. 11:14

Én már jelentettem ki nagy nyilvánosság előtt, hogy diktatúra (proletár diktatúra) van Magyarországon és kaptam is érte, mégpedig jelest az indexembe. Igaz ez a tudományos szocializmus kollokviumon volt úgy 1980 tájékán.

ObudaFan # 2013.06.26. 10:20

Hány év mit? Mert ez nem bűncselekmény. (Valószínűleg azért nem, mert az elmúlt néhány év minden jogállami rombolása ellenére azért diktatúra nincs Magyarországon.)

provodnyik # 2013.06.26. 09:42

Jo napot. Ha egy polgári peren kijelentem, hogy véleményem szerint magyarországon szabad véleménynyilvánitás korlátozása és diktatura van, hány évet kapok?