Engedély nélküli teherfuvarozás


moon7005 # 2013.10.24. 12:08

..és természetesen guba"-nak is köszönöm :)

moon7005 # 2013.10.24. 12:06

Köszönöm monalisa1 és Agent Cooper... :)

Agent Cooper # 2013.10.24. 11:28

Kedves moon7005!

Az életben néha vannak "vagy én vagy ő" szituációk, úgy látszik, hogy ez most Önnek ilyen. Amennyiben Ön valamilyen árufuvarozó érdek-képviseleti szervezetnek tagja (pl. Magyar Közúti Fuvarozók Egyesülete), abban ez esetben nem szükséges Önnek bejelentést tennie, ezt meg teheti Ön helyett a szervezet is, de akár jogi képviselőt is meghatalmazhat, aki Ön helyett eljárhat.
Egyébiránt az nkh.hu weboldalon a kapcsolat menüpontban kiválaszthatja a lakóhelye szerinti illetékes közlekedési hatóságot, feltehetően tőlük részletesebb információt is kaphat - akár elektronikus úton (e-mailben) is.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

monalisa1 # 2013.10.24. 11:21

Írd be a gugliba a NKH rövidítést - akár ez is elég, aztán a saját megyei hatóság honlapján a tudnivalók. Minden jót!

moon7005 # 2013.10.24. 10:33

Köszönöm a választ Agent Cooper! Nekem ez a dolog annyira nem testhezálló, utálom az ilyet, amikor más emberrel kell úgymond kicseszni..... :(( De sajnos nagyban függ tőle a megélhetésem....Ha nekem kötelességem a törvényeket betartani, akkor legyenek szivesek mások is.....Baromi nehéz tisztességesen megélni pedig, én is többet keresnék "feketén", de annak nincs értelme....Folyamatos rettegésben kéne élni, hogy mikor kapnak el....Ez nem az én stílusom...Még annyit kérdeznék, hogy elég-e sima levelet írni, vagy van erre elektronikusan is lehetőség, esetleg formanyomtatvány, panaszbejelentő, vagy ilyesmi....Kerestem az NKH oldalán, de nem találok ilyet...
Köszönettel...

Agent Cooper # 2013.10.24. 08:51

Kedves moon7005!

Ahogy azt guba" már korábban is írta, elsősorban a Nemzeti Közlekedési Hatósághoz érdemes fordulnia, ahol a 156/2009. (VII. 29.) Korm. rendelet alapján közigazgatási hatósági eljárásban bírságot szabhatnak ki a jogszabálysértővel szemben. Lehetne más hatóságot is megkeresni, azonban az NKH eszközei a leghatékonyabbak ilyen esetben, mivel a közigazgatási hatósági eljárás gyors, és a kiszabott bírság (sok százezer forint) elrettentő hatású.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

moon7005 # 2013.10.24. 07:58

Ezt ugye nem gondoltad komolyan??? Hogy osszam meg a munkát egy olyan emberrel, aki a világon semmit nem fizet, nincs engedélye, így max. az autó fenntartása a költség, semmi egyéb! Én meg minden xart fizetek, alig bírom kinyögni!! Ez a kis tetű meg itt szaladgál, és naponta látom, látjuk, ugyanis van itt még egy másik kolléga, aki szintén becsületesen fizet mindent, mint a köles....szóval ketten szeretnénk feljelenteni!! Tegyen vizsgát, mindenből, ahogy mi is, váltsa ki az engedélyt, adózzon, fizessen TB-t, iparűzési adót, könyvelőt, és mindent, ami egy vállalkozással jár!!! Hát miféle világot élünk?? Bennünket megölnek a sok adóval, míg a másikat meg hagyjam, nézzem, ahogy él, mint hal a vízben.....feketemunkával??? A fenéket se érdekelné, ha nem tőlem venné el a munkát, és nem az én vállalkozásomat ölné meg vele.... de nekem családom van, akiket el kell tartani!! Egyéb költségekről nem is beszélve!! Egy ideig elnéztük, de már egy éve csinálja, és egyre jobban!!!Azért mindennek van határa....főleg amikor azt hallom másoktól, hogy majd szólok a X.Y-nak, majd az elviszi, mert ugye költségek híján olcsóbban tud fuvarozni, mint én, vagy a másik....!!
Nincs engedélye, ez hóttziher, ugyanis utánanéztünk, de egyébként meg ez a település kb. 6000 lakosú, itt mindenki tud mindenkiről mindent.....

monalisa1 # 2013.10.23. 18:46

Egyébként nem biztos, hogy nincs fuvarozási engedélye, csak beindított köztetek az egészséges konkurencia harcot.

monalisa1 # 2013.10.23. 18:16

Érthető a bosszúságod de előtte gondold át a dolgot, mert előfordulhat, hogy téged 5 évre visszamenőleg ellenőrzés alá vonnak. Beszélj a "kollegával", legjobb lenne ha felosztanátok egymásközt a fuvarozási körzetet.

guba" # 2013.10.23. 09:44

Nemzeti Közlekedési Hatóság

moon7005 # 2013.10.22. 17:35

Üdvözletem!
A problémám a következő. Lakóhelyemen egy bizonyos személy engedély nélküli fuvarozási tevékenységet végez már egy jó ideje. Én magam is teherfuvarozó vagyok, és napi szinten "veszi" el tőlem a munkát.
Szeretnék bejelentést tenni, de nem tudom hol a legérdemesebb? Elég a NAV?

Köszönettel
moon7005