büntetőügy megszűntetéséről értesítés


android # 2014.01.28. 17:08

Szóval 1 év börtön:)
Mennyi is ebből a kedvezmény jó magaviselet esetén?

android # 2014.01.27. 20:54

Köszönöm

ObudaFan # 2014.01.27. 15:01

Valószínűleg.

android # 2014.01.27. 12:25

így már tiszta.És akkor most várhatom a rendőröket vagy a levelet?

ObudaFan # 2014.01.27. 11:24

Nem, itt már kiszabott szabadságvesztésről van szó, ezért amit írtál, az nem is jön szóba. Ez 5 év alatt évülne el, de az elévülést megszakítja minden érdemi hatósági cselekmény, amely a foganatosításra irányul.

android # 2014.01.27. 10:39

Ne haragudj,de nem értem."Várhatóan" vagy le kell tölteni mert számomra nem mind1.
Az elévülési idő Különös Részben megállapított büntetési tételhez igazodik.
Általános Rész szerint emelt büntetési tételek:

  • halmozati büntetés
  • különös és többszörös visszaesőkre vonatkozó
  • bűnszövetkezetekben történő elkövetésre vonatkozó esetek

ELÉVÜLÉS IDEJE: 3 ÉV
Akkor ez a fentebb leírt dolog sem játszik?

ObudaFan # 2014.01.26. 13:14

Várhatóan le kell tölteni.

android # 2014.01.25. 15:35

Csak még egyszer.Két bíróság keresett az évek alatt.A 7.-ker és a kispesti.
A kispesti bíróságon voltam bennt ahol a zsarolásos ügyem van.Abból az ügyből vonták vissza a parancsot.Nem kaptam semmi tájékoztatást hogy más is körözne vagy ilyesmi.
Azért is mertem megkérdezni a 7.-kerületi ítéletet,hogy azzal mi van.

android # 2014.01.25. 15:31

Értem és akkor most mi várható??

ObudaFan # 2014.01.25. 11:20

android

Ha te magad jelentkeztél, akkor valószínűleg erre tekintettel vonták vissza az elfogatóparancsot. De nem évült el.

kokusz2000 # 2014.01.25. 09:26

Kedves Agent Cooper!

Köszönjük szépen a jó tanácsát!

Üdvözlettel: Hné, Marika

android # 2014.01.24. 16:28

A kispesti ügyem idén szeptemberben évült volna el,de azóta hívtak hívtak a bíróságól,hogy meghalt a sértett így megfogják szüntetni a dolgokat.

android # 2014.01.24. 16:26

Hát akkor én ezt nem értem:(
A helyzet úgy hozta,hogy 2006.óta bújkáltam sikeresen:) a rendőrök elől.Két ügy miatt.Az egyik ügyem az zsarolás volt és mint különös visszaesőként tartottam a súlyos ítélettől.
Sajnos az élet úgy hozta hogy nem tudom tovább csinálni.
Így tavaly nyáron írtunk egy levelet a 7.-kerületi bíróságra mert tudtunkra jutott hogy 2010-ben ítélet született (a párom volt a társtettes)az ítélettől függött volna hogy lépek-e vagy nem.Mivel sokáig nem érkezett meg a várva várt papír csak ma.Íy 2013 november 5.-én felutaztam pestre bementem a kispesti bíróságra hogy megvagyok:)(itt van a zsrolásos ügyem)Az gyeletes bírónő nagyon kedves volt visszavonta az elfogatóparancsomat és hazajöhettem:):)
Még azon a héten bejelentkeztem állandóra.Így már teljes életet tudok élni.
Nem értem ha akkor keresett volna még a BV vagy a másik bíróság akkor is elengedtek volna kispestről?Azóta igazoltattak is már és nem volt semmi.

ObudaFan # 2014.01.24. 11:16

Nem évült el.

android # 2014.01.24. 10:23

Sziasztok!
Engem a bíróság 2010,április 12.-én napján emelkedett jogerőre az ítéletem.Kaptam 1 év letöltendő börtönbüntetést,az elmúlt jó pár évben elérhetetlen voltam minden hatóság felé.ez a letöltendő elévült már?

Agent Cooper # 2014.01.24. 07:20

Kedves kokusz2000!

Azt szeretném kérdezni, hogy erről a párom is fog postán határozatot kapni, vagy csak a sértett?
A párja is.
És miután megszüntették az ügyét, a tőle lefoglalt tárgyakat (pl telefon is) automatikusan vissza adják neki, vagy ezt neki kell majd kérnie?
A lefoglalt tárgyakról határozni kell, de sajnos a gyakorlatban ez nem mindig történik meg. Ezért célszerűbb a lefoglalás megszüntetését indítványozni.

Üdvözlet: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Stevendi # 2014.01.22. 18:54

Köszönöm!

ObudaFan # 2014.01.20. 07:03

Be. 190. § (5) A nyomozást megszüntető határozatot egyidejűleg közölni kell a gyanúsítottal, a védővel, a sértettel, a feljelentővel és azzal is, aki magánindítványt terjesztett elő.

Stevendi # 2014.01.19. 13:41

Tisztelt Hozzáértők!
Büntetőfeljelentést tettem hónapokkal ezelőtt a helyi rendőrőrsön,az Önkormányzat köztisztviselőjeként, közvilágítási hálózat rongálása ügyében.
Mivel azóta eltelt hat hónap, és semmilyen tájékoztatást nem kaptam, ezért felhívtam a rendőrőrsöt, ahol azt a tájékoztatást kaptam, hogy az ügyet büntethetetlenségi okra hivatkozva lezárták, mivel az elkövető kiskorú személy. Kérdésemre, hogy erről nem kellett volna értesíteni minket? Válaszul azt közölték, hogy nem kötelezi őket tájékoztatási kötelezettség, mivel a közvilágítási hálózat tulajdonosaként egy harmadik személyt, illetve szervezetet jelöltem meg, akit az ügy lezárásáról tájékoztattak is.
Kérdésem az, hogy a rendőrség által követett eljárási rend, törvényszerű volt-e, vagy sem? Valamint tisztelettel kérném a vonatkozó jogszabályi helyet is.

Köszönettel:
Stevendi

kokusz2000 # 2014.01.18. 16:42

Kedves Agent Cooper!

Nagyon szépen köszönöm megtisztelő válaszát!

Üdvözlettel: Hné Marika

Agent Cooper # 2014.01.18. 15:07

Kedves kokusz2000!

Elvileg minden érintett "egyszerre" kapja meg.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

kokusz2000 # 2014.01.18. 13:46

Tisztelt Hozzáértők!

Annyit szeretnék még kérdezni, hogy a nyomozást megszüntető határozatot a párom (gyanúsított) csak azt követően fogja megkapni, ha a sértettnek már megküldték és 8 napon belül nem tett panaszt ellene? Vagy ettől függetlenül kiküldik?

Köszönettel: Hné, Marika

Agent Cooper # 2014.01.17. 16:43

Kedves Kriszti72!

Szerintem ne a bíróságban keresse problémájának a megoldását, hanem sokkal inkább a gyermekének apjával próbálja meg rendezni a kapcsolatukat. Tartási kötelezettség elmulasztása miatt első alkalommal a bíróság - nagyon helyesen - sohasem hoz szigorú ítéletet.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Kriszti72 # 2014.01.17. 15:28

Tisztelt Fórumozók!
Eligazításra lenne szükségem. Bírósági jogerős ítélet született tartáselmulasztása miatt. Én vagyok a sértett, tanúként voltam idézve.
Nem vagyok elégedett a bírósági eljárás lefolytatásával, szerintem a bírónő sok mindent figyelmen kívül hagyott,nevetségesen enyhe ítéletet hozott.
Hova fordulhatok???Van -e fellebbezési jogom???Élhetek-e panasszal a bíróság eljárással szemben???

kokusz2000 # 2014.01.17. 15:04

Köszönjük szépen a választ és egyben segítséget!