becsületsértés (rágalmazás?)


Agent Cooper # 2014.01.17. 17:34

folyt.

Célszerű-e mindenképpen ismeretlen tettes ellenire fogalmazni?
Ha nem ismert, akkor mindenképp.
Ismeretlen tettes elleninek számít-e, ha illető elkövető nevét ugyan nem tudom, de körül tudom írni, ami alapján beazonosítható?
Igen.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Agent Cooper # 2014.01.17. 17:33

Kedves foncsor!

Becsületsértés (esetleg rágalmazás) miatti feljelentésnek, perindításnak mi a határideje?
Tudomásra jutást követő 30 nap.
Érdemes előbb rendőrségen feljelentést tenni (egyáltalán lehet?
Akkor mindenképpen érdemes, ha más bűncselekmény is megvalósult, és lehet, de a rendőrség átküldi a bíróságnak (így ez plusz egy kör).
foglalkoznak ilyennel?
Igen. De még az is lehet, hogy fel sem veszik a feljelentést, hanem elküldik a bíróságra.
és utána bírósághoz fordulni?
Ha a rendőrség befogadta a feljelentést, akkor szükségtelen a bírósághoz fordulni.
Bírósághoz fordulás esetén kötelező-e az ügyvédi jogi képviselet?
Nem kötelező, de célszerű. Azért nem mindenkinek van gyakorlata a bíróság előtti vádképviseletben.
Kb. mennyibe kerül?
10 ezer forint illeték és az ügyvédi díj (szabad megállapodás kérdése)
A cím szerinti témában lehet-e "ismeretlen tettes" ellen feljelentést tenni, vagy keresetet indítani?
Igen.
Célszerű-e mindenképpen ismeretlen tettes ellenire fogalmazni?
Ismeretlen tettes elleninek számít-e, ha illető elkövető nevét ugyan nem tudom, de körül tudom írni, ami alapján beazonosítható?


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

foncsor # 2014.01.17. 10:36

Becsületsértés (esetleg rágalmazás) miatti feljelentésnek, perindításnak mi a határideje?

Érdemes előbb rendőrségen feljelentést tenni (egyáltalán lehet?, foglalkoznak ilyennel?), és utána bírósághoz fordulni?

Bírósághoz fordulás esetén kötelező-e az ügyvédi jogi képviselet? Kb. mennyibe kerül?

A cím szerinti témában lehet-e "ismeretlen tettes" ellen feljelentést tenni, vagy keresetet indítani? Célszerű-e mindenképpen ismeretlen tettes ellenire fogalmazni?
Ismeretlen tettes elleninek számít-e, ha illető elkövető nevét ugyan nem tudom, de körül tudom írni, ami alapján beazonosítható?