Feltételes szabadság és két büntetés esete


Agent Cooper # 2014.02.02. 12:25

Kedves kovacsanita25!

Abban az esetben úszhatja csak meg a szabadságvesztést, amennyiben a cselekménye nem valósította meg a járművezetés ittas állapotban vétségét. Az új Btk. 0,5 gramm/literre vitte le a határértéket (korábban 0,8 volt), illetve a levegőalkohol-koncentráció is magasabb. Létezik megoldás a problémájára, de ahhoz mindenképpen személyes konzultáció szükséges!

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

kilimanjaro # 2014.01.27. 13:48

Tisztelt ObudaFan!

Értem, remélem azért nem lesz belőle letöltendő, köszönöm a válaszát!

ObudaFan # 2014.01.27. 11:26

Mivel próbaidő alatt követted el, így van esélye szerintem.

kilimanjaro # 2014.01.25. 12:52

Tisztelt Szakértők!

Szeretném kérdezni, hogy ha lopás vétsége miatt 6 hónap börtönbüntetést kaptam 2 évre felfüggesztve és a felfüggesztett alatt, csekély mennyiségre elkövetett kábítószerrel visszaélés vétségét követtem el (állítólag elterelésre nem mehetek, mert át is adtam), kaphatok-e ezért letöltendőt, gyakorlatilag nagy ennek az esélye?

Előre is köszönöm szíves segítségüket!

Stick Stack # 2014.01.20. 17:17

Erre gondoltam én is és ha ez így van, akkor minden rendben. Az elsőből lejön 1/3, ki sem megy és elkezdi tölteni a másodikat amiből szintén leesik 1/3.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.20. 16:22

Elméletileg. De ahogy az egyikből esetleg harmadolással szabadulna, már kezdi is tölteni a másikat.

Stick Stack # 2014.01.20. 16:18

Kedves jogászok! Adott két büntetés, nem lehet őket összbüntetésbe foglalni. Az egyik egy 6 hónapos, felfüggesztendőből letöltendőre változtatott szabadságvesztés és egy 21 hónapos eleve letöltendő szabadságvesztés. Ilyenkor a végrehajtás hogy történik? A feltételes szabadságból a bíróság nem zárta ki az elítéltet. Mindkét büntetésből lejön az 1/3 külön-külön?