Hamis BKV bérlet


nonolet # 2017.08.22. 18:45

"Azzal hogy bevitték még nem a személyi szabadság korlátozása."

Hanem mi?!!!

Mennyé má... bizony, hogy az.

Vadsuhanc # 2017.08.22. 18:42

Tisztelt Burn Out!

Nem ér enyit ebben igazad van. Én csak azt nem szeretem, ha valaki úgy fikázza le a másikat, hogy fogalma sincs arról mit ír.

Én mindig elfogadom, ha valaki kijavítja a véleményem és megpaskolja a fejem, hogy ez nem így van.

De lehülyézni és le nem " százasozni " a keresőben talált válasz alapján nem hiszem, hogy méltó a fórumhoz.

Én mindig tisztelettel szólok mindenkihez, lehet mimóza a lelkem, de az, hogy kijavítsak valakit nem azt jelenti, hogy lehülyézem.

Főleg olyantól furcsa ez aki a kérdezőnek semmiféle tanácsot nem adott. Csak fikáz.

Mindenkinek lelke rajta.

Burn Out # 2017.08.22. 18:31

szerintetek ér ennyit ez az egész ügy, hogy ennyire belemenjetek a részletekbe?

Vadsuhanc # 2017.08.22. 16:59

Kedves alfateam !

Megint idéztél valamit amiről fogalmad sincs mi az! Beírtad a keresőbe és meg vagy győződve, hogy a helyes választ adta ki.

Az elővezetés amiről Te írsz az csak határozatban vagy végzésben foglalt személyt a meghatározott helyre kísérését rendeli el. Felhívnám a figyelmed a határozatban és végzésben foglalt szavak értelmezésére.

Jelen esetben a kérdező barátnője három órát a fogdán töltött és tudod miért ?

1994. évi XXXIV. törvény 33. § (1) bekezdése alapján amely azt írja, hogy a rendőr a további intézkedés megtétele céljából elfogja és az illetékes hatóság elé állítja azt aki a) akit szándékos bűncselekmény elkövetésén tetten értek.

Aztán lehet gondolkodni, hogy a rendőr csak úgy bevihet-e valakit magától beülteti a fogdába három órára és az nem kényszer.

Még mindig azt állítod a helyszínen a kérdező jelen volt és a barátnője hívta ki a rendőrséget? A rendőrséget azt valóban a barátnő hívta ki aki egyben az utas és az ügy főszereplője. A kérdező nem volt jelen a helyszínen.

alfateam # 2017.08.22. 16:28

4.2. Az elővezetés:
Az elővezetés a személyi szabadságot átmenetileg korlátozó kényszerintézkedés. Egyes
szakirodalmak ezt az eljárási cselekményt a személyi szabadságot korlátozó
kényszerintézkedések körében tárgyalják, még mások és maga a Büntetőeljárásról szóló
törvény is az eljárás rendjének biztosítása, illetve az eljárási szankciók körében

Basszus te nem vagy 100-as.

A helyszínre az utas és az ellenőr rendőrt hívott, ott egyben igazolta is magát a rendőröknek mindkettő!
Hiszen ez a te mondatod, rajtam kéred számon?!

Vadsuhanc # 2017.08.22. 16:08

...." Szerinted ki volt az utas ?....."


Nem a kérdező, hanem a barátnője! Ha figyelmesen elolvasod a kérdező kérdését rájössz, hogy a kérdező jelen sem volt az esetnél csak a barátnője. És még én suhogtatok? ( kicsit figyelmesebben olvass )

..."Azzal hogy bevitték még nem a személyi szabadság korlátozása..."

Akkor szerinted mi a búbánat? Olvastad már a rendőrségről szóló törvényt? Ugye még soha sem. Keress rá a személyi szabadság korlátozásáról szóló rendőri intézkedésekre.

Érdeklődve várom a nem suhogós hanem a megalapozott válaszodat mert előző hozzászólásod erősen hibás az ügyben való olvasottságod és a személyi szabadság korlátozása terében is.

alfateam # 2017.08.22. 15:58

Nem én rajtad röhögök Ahogy csinálsz magadnak egy történetet hogy a magad állítását bizonyítsd de még azzal is ellentmondásba keveredsz.

A helyszínre az utas és az ellenőr rendőrt hívott, ott egyben igazolta is magát a rendőröknek mindkettő!

Ezt megint te találtad ki a kérdező azt írta a rendőrt a barátnője hívta ki.

És ha valakinek nincs jegye az megalapozza a személyi szabadságot korlátozó intézkedést,
Ne suhogtass szakszavakat amiknek nem tudod a jelentését.
Azzal hogy bevitték még nem a személyi szabadság korlátozása.

Vadsuhanc # 2017.08.22. 15:33

kedves alfateam!

A helyszínre az utas és az ellenőr rendőrt hívott, ott egyben igazolta is magát a rendőröknek mindkettő!

Én meg ezt a széttépte dolgot mindig nem hiszem el, de ez a rendőrségi iratokból derül csak ki ugyanis mint bizonyítékot a rendőröknek halaszthatatlan nyomozati cselekményként le kellett foglalnia és az ügyiratban benne kell lennie, hogy el volt-e tépve vagy sem.

Röhögni fogsz, de szerintem az ellenőr is bűncselekményt követett el azzal, hogy ha bérletet valóban széttépte.

alfateam # 2017.08.22. 15:27

ha egyébként igazolja magát?
Honnan szeded, hogy igazolta magát, erről egy szót-sem említ a kérdező !

.Az ellenőr igenis azt állította, hogy a bérlet hamis azaz az utast bűncselekmény elkövetésével vádolta meg.

És ezért tépte szét a bérletet, hogy legyen mivel vádolnia ?!

Vadsuhanc # 2017.08.22. 15:19

alfateam!

És ha valakinek nincs jegye az megalapozza a személyi szabadságot korlátozó intézkedést, ha egyébként igazolja magát? ugyan...Az ellenőr igenis azt állította, hogy a bérlet hamis azaz az utast bűncselekmény elkövetésével vádolta meg.

Wers!

Nem látom Te mit írtál a kérdező kérdésre...

alfateam # 2017.08.22. 15:09

, hogy az utast bűncselekmény elkövetésével vádolta azt állítva, hogy a bérlete hamis."

Nem vádolta semmivel, azt állította nincs az utasnak érvényes jegye. A lány állította van érvényes bérlete és a rendőröket is ő hívta.

wers # 2017.08.22. 15:06

A kérdező még szerintem azzal sincs tisztában, hogy Ő is gyanúsított lesz előbb utóbb
Mintha épp ez lett volna a kérdése.

Burn Out # 2017.08.22. 15:06

a kérdező a bűnismétlés, tanúk befolyásolása miatt tuti, hogy előzetesbe fog kerülni

Vadsuhanc # 2017.08.22. 15:02

ius latratus

A kérdező még szerintem azzal sincs tisztában, hogy Ő is gyanúsított lesz előbb utóbb nem csak a kedves barátnője.

wers # 2017.08.22. 14:58

ius latratus, egyébként természetesen félreírtam, phD lett volna :((( :)))
Már többször ígértem itt, hogy megtanulok rendesen írni, de úgy tűnik, még nincs itt az ideje.

Még egy, off, még most sem érdekel foxi kiskutyus? Bár mindnek meg van a gazdija, de ha te kéred, neked küldök egyet. Barna foltos. Úgy 6 hét múlva vihetők. on

wers # 2017.08.22. 14:53

:))

ius latratus # 2017.08.22. 14:52

Szerintem meg a kérdező barátjának a testvérének a szomszédja mellett lakó körzeti orvos utáni harmadik, kerítés nélküli házban élő néni kisfia oldja meg maga ezt a problémát.

Vadsuhanc # 2017.08.22. 14:45

Azt azért tartom kizártnak, hogy álellenőr tépte szét mivel a kérdező barátnőjével szemben személyi szabadságot korlátozó intézkedést foganatosított a rendőrség, ahol az ellenőrnek erősen kellett magát igazolnia különös tekintettel, hogy az utast bűncselekmény elkövetésével vádolta azt állítva, hogy a bérlete hamis.

Burn Out # 2017.08.22. 14:36

szerintem álellenőr tépte szét

Vadsuhanc # 2017.08.22. 14:01

Szerintem meg Te nem érted mivel játszik egy ellenőr, ha csak úgy széttép egy bérletet amiről Ő úgy gondolja, hogy hamis. Nem csak az állásával, hanem bűncselekményt is elkövet, ha kiderül hogy az a bérlet még sem volt hamis mert neki azt igazinak kell elfogadni addig még szakértő meg nem állapítja, hogy hamis. HA hamisnak találja kérheti a rendőri intézkedést de széttépni azt nem lehet.

Az ellenőr nem szakértő.

alfateam # 2017.08.22. 13:48

Értem én, hogy nem érted.

Vadsuhanc # 2017.08.22. 13:44

alfateam ugye csak viccelsz, hogy egy ellenőr csak úgy széttép egy bérletet amely az intézkedését megalapozta?

Ugyan....

alfateam # 2017.08.22. 13:10

vagy esetlegesen tényleg igazi, de az a BKV-től illegális úton jutott a forgalomba. ( Valaki bent ellopta és értékesítette ).
Hát-ja, és egy ilyen bérletet tép szét a BKV. ellenőr.

Mellesleg azt is nehezen tudom elhinni, hogy egy BKV ellenőr csak úgy széttép egy bérletet még akkor is, ha esetlegesen az a gyanúja, hogy az hamis. Te elhinnéd?

Igen ez számodra hihetetlen mert nagyon emberi.
Szerette-volna megvédeni ezt a libát az okirathamisitástól.

ius latratus # 2017.08.22. 13:00

wers

Fraulein

Php? Nem esett le, miért írtam? Mi az a php?
:)))

Vadsuhanc # 2017.08.22. 12:53

wers én nem erről írtam....

Azt valóban közölni kell, hogy milyen minőségben hallgatnak ki.

De nem mindegy, hogy tanúként idéznek be és ott közlik, hogy gyanúsítottként hallgatnak ki. Ilyen esetben a védelemmel kapcsolatos jogaid sérülnek és erre hivatkozással kérheted az iratok másolatát illetve azt, hogy a későbbiekben az általad megbízott védő jelenlétében hallgassanak ki. Ez nem arra vonatkozik, hogy a védekezésednek erről a módjáról - vallomástétel - lemondasz.