Több milliós internetes csalásért mit kaphatok?


Kenderice # 2014.01.28. 13:33

HPéter:
Adományt, mi?
Na persze.
"Aki mást tévedésbe ejt vagy abban tart és ezzel kárt okoz, csalást követ el."
Aztán ott van még a jogalap nélküli gazdagodás is.
Remélem elkapnak és bezúznak 2-3 évre...

Agent Cooper # 2014.01.28. 11:31

Kedves HPéter!

Ilyen mértékű csalásért akár szabadságvesztést is kiszabnak, főleg úgy, hogy halmazatban információs rendszer vagy adat megsértése is megvalósult. Ha az elkövetés 2013. július 1. után történt, akkor viszont elképzelhető, hogy csupán információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás valósult meg. (Ez Ön számára kedvezőbb.)

A rendőrség két úton kísérli majd meg az Ön beazonosítását, egyrészt a pénz mozgása irányából, másrészt a kommunikáció irányából (e-mail, mobil, IP címek). Mindkettő elég könnyen eredményre vezethet. A rendőrség az IP azonosításához több módszert is használ, a megkeresés ezek közöl a Be. által is nevesített legkézenfekvőbb megoldás. Külföldi szolgáltatók megkeresésére jogsegély keretében van lehetőség, de egyre inkább megszokottá válik a rendőrségen belül is a direkt megkeresés.

Az "adomány-védekezést" butaságnak tartom, semmivel nem támasztható alá. Ennél azért lényegesen több kell.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

egyidegen # 2014.01.28. 09:34

Kedves Fórumozó.

Öszintén,aranyat árult 120 ezer forintért,hogy erre csak úgy dobálták a pénzt?
A Facebook feltörésért számíthat nagyobb büntetésre,a csalás maga nem számít ma kemény bűncselekménynek.
Büntetés lehet,akár börtön is,de ehhez számítanak a körülmények.
Az IP címet lekéri a rendőrség,és akár megkeresheti a webshopot üzemeltető céget is. Ahol ugye minden adat regisztrált.

Illetve a számlatulajdonosok...stb.

Szép napot!

HPéter # 2014.01.28. 00:44

Vettem egy domaint amin egy bizonyos terméket árultam 120 ezer forintért. A terméket picivel olcsóbban adtam mint a többi magyar webshop, így elég sokan vásároltak tőlem. Feltört facebook fiókokkal hirdettem az oldalt és egyeltalán nem állt szándékomba a terméket átadni a vevőnek.
A vevők utalással (nem az én számlámra) vagy Paypallal fizettek (Kamu névvel).
Összesen 27 db embert vertem át, ezután eltálvolítottam a honlapot.
Tehát:

  • 50+ darab facebook feltörése
  • 27 darab ember átverése egyenként 120e ftért

Kérdések:
Amennyiben elkapnak, mit kaphatok?
Igazi nevemet sehol sem használtam, mekkora az esély arra hogy a rendőrség felveszi a kapcsolatot különböző weboldalakkal és IP alapján lenyomozzanak?
Egy jó ügyvéd eltudná adni ezt úgy, hogy én igazából nem is árultam semmit, mert hogy nem jött létre adás-vételi szerződés semmilyen formában, csak emailben vagy Facebookon. Szóval csak adományt küldtem számomra.