Bírósági ítélet


ObudaFan # 2018.02.08. 11:26

Ha még nem volt büntetve, akkor megrovástól közérdekű munkáig valamire.

bandi9499 # 2018.02.08. 06:35

Tisztelt Válaszadó !

Fiam egy kocsmai indcidens kapcsán megütött egy ismerőst. A tulajdnos kihívta a rendőrséget és a fiamat be is vitték de aznap haza is jött. A napokban kaptunk egy idézést miszerint garázdaság vétsége matt kihallgatásra menjen be. A kihallgatás megtörtént és ott azt az információt kapta, hjpgy hivatalból a bíróságnak adják át az ügyet.
Kérdésem az lenne, hogy milyen büntetésre számíthatunk úgy, hogy 2 éve a volt barátnője feljelntette de a feljelentést aztán vissza is vonta.
Köszönöm a válaszukat !!!

gyorskicsikocsi # 2017.11.25. 20:20

Estét, paragrafus-zsonglőrök!

Nos, úgy alakult, hogy elítéltek. Nem volt fellebbezés, inkább a perújításon gondolkodom, de ez még a jövő zenéje.

Igazából azon tűnődtem, hogy hogyan tovább? Az stimmel, hogy kézhez kapom az ítéletet, szöveges formában - inkább utóbb, mint előbb.

Na de mi a helyzet a másik oldallal? A sértett, vagy a tanú hogyan, miként lesz értesítve az ügyről, ha nem voltak jelen a tárgyaláson?
Ők is megkapják az ítéletet, vagy másképp tájékoztatják őket? Egyáltalán milyen mélységekben mártózhatnak meg a részletek tekintetében?

Agent Cooper # 2014.08.18. 08:50

Kedves Endre92!

Vádemelést követően 2-6 hónapon belül várható az első tárgyalás. A bíróság a vádirat kézbesítését követő 30 napon belül tűzi ki a tárgyalás határnapját.
Természetesen a leterheltség és más dolgok függvényében mindez változhat.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Endre92 # 2014.08.17. 23:21

Amennyiben az ugyeszseg egy bunugyben vadat emel, akkor nagyjabol mennyi idon belul varhato a targyalas?

Konkretan erre az ugyre lennek kivancsi, ha esetleg tud valaki kozelebbit:

http://pecsistop.hu/…len/1218625/

Sherlock # 2014.08.17. 15:08

Az I. fokú bíróság irattárából talán.

ObudaFan # 2014.05.13. 20:03

Hát akkor kérd a saját ügyedben az ügyészséget, hogy ezt az ítéletet szerezze be.

Szabó Magdolna # 2014.05.13. 19:40

Köszönöm!
Viszont csak annyi a probléma hogy ez a Biróság töllem több mint 300km re van,igy sajnos nem tudok személyesen bemenni.

Agent Cooper # 2014.05.13. 19:08

Kedves Szabó Magdolna!

Menjen be a bíróság büntető irodájába (általában 9-11 között van félfogadás), és személyesen vigye be a kérelmét. Oldalanként 100 Ft illetékért kap másolatot.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Szabó Magdolna # 2014.05.13. 18:47

Tisztelt Jogi Fórum!
Volt egy szabálysértési ügy,ami birósági itélettel zárult a 2. tárgyalás alkalmával,amit mindenki elfogadott.Szükségem lenne a birósági jegyzökönyv másolatára és az itéletre is sürgösen,ezt jeleztem is a biróságnak levélben,de sajnos még mindig semmi visszajelzés.Azért lenne nagy szükségem az itéletre,mert hasolnó ügyböl ugyanazon illetö miatt aki miatt biróságra is mentem,aki jelzem mindent bevallott jelen tárgyalt szabálysértésen kivül azokat is amik jelenleg még máshol nyomozati vagy éppen ügyészi szakaszban vannak,újból kihallgatásra kellett menjek.Jeleztem ott hogy van már egy itélet,csak sajnos papiron még nem tudom bemutatni,amiben engem büncselekmény hiányában felmentett a biróság,most mégis gyanusitott vagyok,és igy is küldték meg az ügyészségnek.Kérték mutassam be az itéletet amit sajnos nem tudok amig nem kapom kézhez,és nem szeretnék mégegyszer ugyanezért biróság elött állni.Úgytudom hogy el sem járhatnának velem szembe ugyanazon ügyböl,amiböl már jogerösen felmentett a biróság!Köszönöm válaszát elöre is!

Sherlock # 2014.03.22. 07:30

Miért nem tudnak kiadni egy korlátozást igazoló papírt a jogsi mellé és nem kellene másik jogsit csináltatni addig?

Mert akkor "normális" ember összetépné a papírt, mintha nem is lenne?

yuki # 2014.03.22. 05:45

Tisztel jogi Fórum!

Azt mondták az okmányirodában hogy kiküldenek egy határozatot , és el lehet dönteni hogy az eltiltás végéig lehet egy másik jogsit csináltatni 4000 ft-ért csak személyautóból. Majd ha lejár az eltiltás akkor visszaadják az eredeti jogsit. Miért nem tudnak kiadni egy korlátozást igazoló papírt a jogsi mellé és nem kellene másik jogsit csináltatni addig? Vagy olyan hogy ideiglenes jogosítvány már megszűnt? Csak az a nagy probléma hogy mire lebonyolódik ez az ügy lejár az eltiltás is. Válaszukat előre is köszönöm!

Ügyvédbank # 2014.03.11. 16:06

Ha csak M kategóriára tiltották el, akkor persze a büntetés időtartam letelte előtt is használhatja a B kategóriás vezetői engedélyét. Egyébként az egyik okmányiroda kiadja úgyis hogy csak Ön viszi be az ítéletet a másik pedig csak akkor, ha a bíróság neki is megküldi. Én azt javaslom, hogy előtte hívja fel őket és kérdezzen rá. Egyébként az alapján kifogják adni a plasztikkártyáját annyi módosítással, hogy szerepleni fog benne az M kategória korlátozás.

Agent Cooper # 2014.03.11. 14:22

Kedves yuki!

Vigye be az okmányirodába, és kérelmezze a korlátozással ellátott okmány kiadását, meg kell kapnia!

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

yuki # 2014.03.11. 14:19

Még annyi hozzáfűzni valóm lenne az előző kérdésemhez hogy büntetés lejárta előtt viszem be az ítéletet amit nem írtam le az előbb. Akkor visszaadják-e a jogsit személyautó vezetésre

yuki # 2014.03.11. 14:13

Tisztelt Jogi fórum!

Meg jött az ítélet. "B" kategóriás a jogosítvány de a segéd motorkerékpár vezetéstől eltiltás a büntetés 6 hónapra ami majd június 14 -én jár le. Kérdésem az lenne hogy ezt a jogerős ítéletet bevisszük az okmányirodába akkor visszaadják a jogsit, mivel nem a "B" kategóriát vonták be. És adnak valami igazolást az okmányirodába az eltiltásról? Így személyautót vezethetek-e? Válaszukat előre is köszönöm!

ObudaFan # 2014.03.08. 23:20

Csak hogy minél később küldik ki az ítéletet annál később tudom megkezdeni a pénzbüntetést fizetni. Nem az a lényeg hogy minél hamarabb megtudjam kezdeni a pénzbüntetés fizetését?

Persze, csak ha túl sok ítéletet kell írásba foglalnia a bírónak, akkor vannak csúszások.

Sherlock # 2014.03.08. 21:12

Csak a rendelkező részt olvassák fel és röviden megindokolják (ha pedig megvan az ítélet, akkor odaadják ott), tehát akkor még nem kell késznek lennie.

inkább azzal, hogy a bíró nem készíti el az írásba foglalt ítéletet.

Van olyan ítélet, aminek ez a javára válik, nem pedig gond. :)

efi99 # 2014.03.08. 20:33

Nem értem. Az ítéletet nem szokták felolvasni? És amit felolvasnak azt kódexmásolok írták libatollal?
Nyilván megvan az már gépen word-ben, csak ki kéne végre nyomtatni, hihetetlen bonyolult lehet.

yuki # 2014.03.08. 19:01

Csak hogy minél később küldik ki az ítéletet annál később tudom megkezdeni a pénzbüntetést fizetni. Nem az a lényeg hogy minél hamarabb megtudjam kezdeni a pénzbüntetés fizetését?

Egyjogász # 2014.03.08. 18:12

Tapasztalataim szerint nem a postázóval van a gond, inkább azzal, hogy a bíró nem készíti el az írásba foglalt ítéletet.

Van olyan ügyem, ahol a bíró az ítélethirdetéskor közölte, hogy 3-4 hét múlva megkapjuk a leírt ítéletet - ez lassan 5 hónapja volt....

ObudaFan # 2014.03.08. 14:34

Az aktában már valószínűleg megvan az ítélet, csak még nem postázták.

yuki # 2014.03.08. 14:08

Tisztelt Jogi Fórum!

Sajnos még a mai napig nem kaptuk meg írásban az ítéletet.Pedig már eltelt az ítélet kihirdetés napjától 30 nap. Várjunk továbbra is türelemmel, vagy érdemes lenne rákérdezni a bíróságon? Válaszukat előre is köszönöm!

ObudaFan # 2014.02.07. 14:57

Természetesen.

yuki # 2014.02.07. 14:17

Tisztelt Jogi Fórum!

Először is köszönöm válaszukat! Az előző témámhoz kapcsolódóan még annyit szeretnék kérdezni hogy a 20 hónapi részletfizetésemet ha hamarabb vissza tudnám fizetni, az lehetséges-e? Válaszukat köszönöm!