Mit jelent a polgári jogi igény? Sűrgős!


Agent Cooper # 2015.04.08. 20:40

A magánfél (a polgári jogi igényt érvényesítő sértett) a terhelttel szemben azt a polgári jogi igényt érvényesítheti, amely a vád tárgyává tett cselekmény következtében keletkezett. (Be. 54. §)


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

folyami géb # 2015.04.08. 20:14

Viszont a válasz helyes.

MACSKAJANCSI # 2015.04.08. 19:04

én nem vagyok szakértő, de véleményem szerint, a polgári jogi igény arra vonatkozhat, hogy a büntetőeljárásban értékelendő cselekmény elkövetése során keletkezett kár miatt polgári jogi igénye keletkezhet a sértettnek.
például ilyen lehet a kár, amellyel az elkövető megkárosította a csalás során.
ha van kár érdemes élni a polgári jogi igénnyel, mert akkor nem kell külön keresetet indítani, hanem a büntetőeljárás keretében vizsgálják.
azért kérdezte a rendőrségi szakember, mert neki jegyzőkönyvbe kell venni a kérdést és az arra adott választ is.
ha keletkezett kár én mindenképpen élnék a polgári jogi igényérvényesítés lehetőségével..
de hangsúlyozom, én nem vagyok szakember, csak laikus vagyok, így csak magánvéleményemet osztom meg.

Kincses # 2015.04.08. 18:54

Tisztelt szakértők!
Kérdésem: egy internetes csaló ellen (61 rendbeli telefon eladás-szolgáltatás nélkül...) a rendőrség írásban kér tanúvallomást. Az egyik kérdés: Szeretne-e polgárjogi igénnyel élni?
Ez pontosan mit jelen?
Köszönöm a válaszokat!
Kincses