Vodafone előfizetés


C I N I # 2015.08.04. 09:48

Tisztelt Hugo66!

Pénzbírságra tippelek, na meg fizetheted a szakértői díjat, az eljárási költséget stb...

Hugo66 # 2015.08.03. 06:19

Tisztelt Jogi szakértők!
2010-ben kötöttünk a fiam nevére egy előfizetést a vodafone-nál készülékvásárlással, mivel nekem akkor nem lehetett előfizetésem. Online rendelésről volt szó, a fiam tudtával és beleegyezésével. 2012-ben volt egy hosszabbítás és még abban az évben két új előfizetés hozzáillesztése az meglévőhöz, hogy a feleségemnek és a nevelt lányomnak is legyen telefonja. Mindezeket természetesen a fiam tudtával, az adatai ő adta meg. A probléma ott kezdődött hogy mivel a fiam egész nap dolgozott, én vettem át a küldeményeket, amikhez 2012-ben két alkalommal meghatalmazás is kellett, amit mivel fiam nem volt itthon és későn tudtam meg hogy kell, én írtam meg és írtam alá a fiam helyett amiről szintén tudott és beleegyezett. Tanúként a feleségem és a nevelt lányom írt alá. Amikor nem kellett meghatalmazás 2010-ben és a 2012-őt követő esetekben, saját nevem aláírásával vettem át a futártól a küldeményeket és közöltem hogy a címzett édesapja vagyok de a fiam vidéken dolgozik egész nap. Gond nélkül átadták minden alkalommal. Egészen tavaly nyárig rendesen fizettem az előfizukat, nem volt szándékom a fiamnak semmilyen kárt okozni. Tavaly nyáron édesanyám meghalt és a temetése nagyon sok plusz költséggel járt, nem tudtam fizetni az előfizetést, azokat tavaly ősszel kikapcsolták és a tartozást eladták egy behajtó cégnek, akikkel idén tavasszal megegyeztem részletfizetésben jelezve azt is hogy nem az én nevemen van az előfizetés, de én használtam és én szeretném rendezni. Semmi akadálya nem volt, meg is született a megállapodás, amiről dokumentumom van. Közben a fiam hazaköltözött állandó lakhelyére ami már messze van tőlünk és ő is kapott a vodafone-tól felszólítást, annak ellenére hogy én már megállapodtam. Erre nem felhívott telefonon, hogy így tisztázni tudtuk volna a helyzetet, hanem feljelentett a rendőrségen. Jelenleg tanúkihallgatások folynak és szembesítések, mert a fiam azt állítja hogy nem tudott az egészről semmit, csak akkor tudta meg amikor tavasszal kapott egy felszólítást a tartozásról. A nevelt lányom sem lakik már velünk, ő meg ki akar maradni az egészből ezért azt vallotta hogy nem tud semmit az egészről, ami nonszensz mert még itthon lakott két telefont is kapott előfizetéssel, tanúként alá is írta a meghatalmazást. Mi ketten a feleségemmel mondjuk ugyanazt, valójában az igazságot. Én az első kihallgatáson beismertem mindent amit én tettem, de azt is hogy nem rossz szándékkal írtam alá a fiam helyett, illetve készítettem hamis meghatalmazást, mellesleg az ő tudtával és beleegyezésével. Jelenleg mindenkit tanúként hallgatnak ki, még engem sem gyanúsítottként pedig beismertem amit én tettem. A kérdésem az lenne, hogy mi lehet ennek az ügynek a kimenetele, és milyen büntetésre számíthatok? Előre is nagyon köszönöm szakértő válaszokat!