Felfegyverkezve elkövetett rablás.


folyami géb # 2015.08.11. 13:50

Közvetítői eljárás a késtől függetlenül szóba sem kerülhet rablás esetén, ezt a vonalat kár követni.

Arra bármikor joguk van (így joguk lesz a tárgyaláson is), hogy éljenek mentességi jogukkal, és ne tegyenek vallomást. Ez esetben korábbi előadásaik sem használhatóak fel, a vádlott sorsa azon dől el, van-e egyéb bizonyíték ellene.

Mivel már eddig is össze-vissza beszéltek, valószínűleg igaza van az ügyvédnek: jobb, ha nem tesznek vallomást.

Arra azonban, hogy így nyilatkozzanak, legközelebb a bírósági tárgyaláson lesz mód. Ha ne adj Úristen a kedves édesanyja ezt már nem éri meg, vagy nem lesz képes a nyilatkozattételre, akkor sajnos a korábbi vallomásai szabadon felhasználhatóak.

Francesco 62 # 2015.08.11. 07:01

>
> Az öcsém régóta alkoholista,többször kért vagy követelt tőlünk pénzt a további szórakozásához.A kapott pénzt mindig visszaadta.Májusban is részegen kért pénzt,amit anyám először megtagadott,majd amikor az öcsém késsel nyomatékosította a kérését,akkor adott neki.Ezután az öcsém elment.Anyámat nem életveszélyesen fenyegette meg,
> a kés messzebb volt Tőle.Mivel az anyám 83 évesen szellemi elbutulásban szenved,többször kihagy az agya.Most is
> kihagyott az agya,s nem gondolt a kérésének következményeire.Kihívta a rendőrséget,akik előzetesbe helyezték az
> öcsémet.Mindjárt az eset után jegyzőkönyvet vettek fel,s az anyám az emlékezet kihagyása miatt,késsel való fenyegetésnek mondta el az esetet a tanúkihallgatáskor.Én is hasonló módon vallottam,hogy az anyámat hamis tanúzás miatt ne ítéljék el.A kihallgatást 3 hét múlva megismételték.ekkor már reálisan vallottunk,nem életveszélyes fenyegetésnek mondtuk a pénzt kérést.Meglepetésre az ügyet felfegyverkezve elkövetett rablás bűntettének minősí-tették.Hiába kértem közvetítői eljárásra való utalást,szerintem csak sima követelés miatt,ezt elutasították.Az öcsém kirendelt védője azt mondta,hogy mint családtagok,azt valljuk,hogy a mentességi jogunkkal szeretnénk élni,s nem kívánunk tanúvallomást tenni.Ezzel az ügy elévül,s nem ítélik el az öcsémet.Ez a megállapítás helytálló-e?A rendőrségi nyomozási szakasz lezárult,az ügyészségi szakról nem tudunk semmit,azt sem,.hogy hol lehet róla érdeklődni.Bírósági szakasz még nincs.Ha a mentességi joggal való élés a családtagok részéről nem akadályozza meg a családtag elítélését,akkor hogyan lehetne az öcsém bűnügyi besorólását lejjebb venni,tehát ne legyen súlyos bűnelkövetés,csak kisebb fajsúlyú elkövetés.?Az anyám 83 évesen nem szeretné,ha börtönbe kerülne a fia,ezt nem
> élné túl.Enyhítésként nem-e lehetne az öcsém kóros elmeállapotát felhozni az alkoholizmus miatt?Vagy az anyám szellemi leépülését,emlékezetkihagyását,így öntudatlan tanúvallomását?Ha esetleg igen,akkor hol kérhetők ezek?
> Legyen szíves jogi tanácsot adni,amivel elkerülhető az öcsém elítélése vagy legalábbis az elkövetés súlyosságának
> megítélése.Megtisztelő válaszát előre is nagyon szépen köszönöm.
>
> Tisztelettel:Francesco62
>


Tisztelt büntet? jogász!
>
> Az öcsém régóta alkoholista,többször kért vagy követelt t?lünk pénzt a további szórakozásához.A kapott pénzt