Rendőrség elleni feljelentés!


ver.david85 # 2015.12.09. 04:40

Tisztelt Jogi Fórum.
Egy nő ismerősömnek a barátja csalást követett el,melyről a barátnője semmit nem tudott. Egy autóban ültek,amikor a rendőrség elfogta a csaló barátot. Házkutatást tartottak a barátnőjénél is az elfogás után közvetlenül. Annak ellenére,hogy nem lakott ott a csaló,jogilag nincs köze a házhoz tehát gyakorlatilag nem értjük miért is volt ez. Lefoglaltak minden adathordozót,laptopot,modemet,telefonokat...stb. Ezzel a házkutatással egyidőben házkutatást tartottak a csaló hivatalos bejelentett lakcímén is,ahol szintén nem lakott. Viszont onnét nem vittek el semmit,pedig ott is volt telefon,laptop... Semmilyen engedélyt nem mutattak,csak jöttek és vittek mindent. Azóta eltelt több mint egy év,és még mindig semmi hír a lefoglalt dolgokról. A rendőrség azt mondta,hogy nem kap a barátnő vissza semmit,mert abból "kártalanítják" a károsultakat. Mi? Sem egy kihallgatás,sem semmi nem történt csak elvitték mindenét. Mit lehet tenni? Köszönöm a válaszokat!

bokros # 2015.12.09. 17:57

Kissé kajli a történet, de hát másodkézből milyen legyen
Én pl a felét sem hiszem így el-


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Dr.Attika # 2015.12.09. 18:03

Ha ez is történt amit a kérdező leír, akkor is nem egy jogi fórumon kell érdeklődni, hanem fel kel keresni egy ügyvédet az ügyben eddig keletkezett iratokkal. "egy nőismerősöm barátja" kezdet meg arról árulkodik, hogy a kérdezőnek fogalma nincs a részletekről.

ver.david85 # 2015.12.10. 05:23

Tisztelt Ügyvéd Urak!

De van fogalmam a történtekről. Ez pontosan így történt ahogy leírtam. Természetesen szeretne az illető lépni,de előbb meg szerettük volna kérdezni,hogy egyáltalán van e mit! Lehet,hogy kajlának tűnik a történet,viszont csak a rendőrség oldaláról. Azért egy kicsit furcsa eljárás ez. Még egy kérdésem lenne,ez ügyben rendőrségi feljelentést kell tenni,vagy pedig egyéb jogi úton kell e lépni? Köszönettel!

ver.david85 # 2015.12.10. 06:22

Illetve még annyit kérdeznék,hogy mennyi idő van a jogi lépéseket megtenni. Ez a történet 2014.november 17.-én történt!

capisca # 2015.12.10. 08:40

Keresse meg az eljáró rendőrhatóságot egy panasszal. Abba írja le mi történt, majd várja meg a választ.

De a legfontosabb egy ügyvéd felkeresése.

Numda # 2015.12.10. 09:15

Rendőr a rendőrt, ügyész a rendőrt, LÜ az ügyészt bűnpártolni fogja, ma ez a magyar gyakorlat.
Csak ügyvéddel...
Még így is kétséges lehet a siker, ha egyáltalán lesz ügyvéd, aki bevállal egy korrupt rendszer elleni védelmet.

pohicop # 2015.12.10. 13:21

Lehet állrendőrök voltak és ez egy nagy átverés.....

Iucundus # 2015.12.10. 17:21

ver.david85,

A barátnő írásban kérje vissza a tulajdonát képező dolgokat attól a hatóságtól (rendőrség), amely a lefoglalást végezte (foglalási jegyzőkönyv).


Ddr

ver.david85 # 2015.12.11. 02:56

Köszönöm!

A barátnő írásban kérje vissza a tulajdonát képező dolgokat attól a hatóságtól (rendőrség), amely a lefoglalást végezte (foglalási jegyzőkönyv).

Nem kapott lefoglalási jegyzőkönyvet. Csak vittek mindent és kész.
Egy papírt kapott csak amiben leírták,hogy nincs panasza a házkutatás ellen...
Pont ez a baj,hogy a lefoglalás után azt mondták,hogy 1 hónap múlva visszakapja,de azóta eltelt 1 év.. Amikor rákérdeztünk,azt mondták,hogy ebből kártalanítják a sértetteket. De a barátnő ingatlanja teljesen független volt a gyanusított által elkövetett cselekménytől. Ennyi erővel bemehettek volna találomra egy házba és onnét is elvihettek volna mindent.
Valamint az a probléma,hogy a gyanúsított bejelentett lakcímén a házkutatás során nem vittek el semmit. Pedig ott is volt laptop,telefon...stb.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.12.11. 05:05

Azért nyilván az elkövető valahogyan köthető a barátnő ingatlanához, pl.: ott rejtette el a bűncselekményből származó tárgyakat.

ver.david85 # 2015.12.11. 06:01

Azért nyilván az elkövető valahogyan köthető a barátnő ingatlanához, pl.: ott rejtette el a bűncselekményből származó tárgyakat.

Nem,dehogyis!
Semmit nem találtak,sem a lefoglalt tárgyakon sem az ingatlanban.

Iucundus # 2015.12.11. 11:00

Ha nincs jegyőkönyv, tegyen panaszt az eljárás szabálytalansága miatt.


Ddr

-praetor- # 2015.12.11. 11:40

Ha kétséget kizáróan, bizonyítható hogy a lefoglalt dolgok pl.

  • a bűncselekmény elkövetéséből származnak
  • a bűncselekmény elkövetéséhez eszközül használták
  • egyébként a terhelt tulajdonát képezik

akkor bizony elkobzás, vagyonelkobzás alá eshetnek, ill - ahogy a posztoló írja, "abból kártalaníthatják a sértetteket."

De ha semmi köze nincs a tárgyaknak az elkövetőhöz vagy a bűncselekményhez, akkor elvileg vissza kell adni a lefoglalást szenvedőnek.

Iucundus # 2015.12.11. 14:27

ver.david85,

panaszt kell tenni a jegyzőkönyv hiánya miatt.

(Off: SzemeZsoka, konstruktívan már tudom, mi a baj a bejegyzéseiddel. A jog tanulása nem a Kengyel Miklós könyvének tanulmányozásával, hanem az alapoknál kell kezdened, ahol azt oktatják, mi a különbség a büntetőeljárás és a polgári eljárás között.)


Ddr

Iucundus # 2015.12.11. 14:57

SzemeZsoka,

vicces vagy, csak a humorod olyan...nehezen ertheto :D


Ddr

ver.david85 # 2015.12.11. 17:00

Köszönöm a válaszokat,habár ezen nem érdemes veszekedni!
Viszont én még mindig semmit nem értek!
Sajnos nem tanultam jogot,tehát legyenek kedvesek leírni nekem,hogy merre tovább!?

Köszönöm!

Iucundus # 2015.12.11. 18:20

A lefoglalt dolgokat jegyzőkönyvben vagy más okiratban a mennyiségük, értékük, minőségi állapotuk feltüntetésével, egyedi azonosításra alkalmas módon fel kell sorolni.Ebből a jegyzőkönyvből másolatot kell/kellett volna kapnia a lefoglalást elszenvedőnek.
A jegyzőkönyvben panassal élhet/élhetett volna a lefoglalás ellen. Amennyiben a lefoglalásról nem készült jegyzőkönyv, vagy a panasszal nem élhetett a lefoglalást elszenvedő, akkor a büntetőeljárás ezen része szabálytalan volt és a nyomozást felügyelő ügyésznél panaszt kell benyújtani, amely kitér arra, hogy nem készült jegyzőkönyv, valamint arra, hogy panasszal sem élhetett a lefoglalást ellen.

Egyébként vádemelést követően a bíróság dönt a lefoglalt tárgyi bizonyítékok sorsáról.


Ddr

Kovács_Béla_Sándor # 2015.12.12. 06:18

Tanulságos? Bő lére eresztett nyavalygás. Egy mondatban is megírhatta volna "Jáj, lefoglalták a csúnya rendőrök a gépemet."

ius latratus # 2015.12.12. 12:43

Elolvastam. A harmadáig.
Egy agyonfrusztrált, transznemű idiótának a nyomozók elvitték a gépét.

off

Brüsszel, TASZ, Magyar Helsinki Bizottság stb. kimaradt. Ajróópa, segííts!
Áá, nem is folytatom.

on

ver.david85 # 2015.12.12. 20:54

Egy agyonfrusztrált, transznemű idiótának a nyomozók elvitték a gépét.

Köszönöm szépen!
A tájékozatlanság nem egyenlő a transznemű idiótával!
Nem tanultam jogásznak,"csak" egy Ács-állványozó vagyok,de azt hiszem a diplomával nem adnak intelligenciát!
Ezért tart itt ez az ország!

ius latratus # 2015.12.12. 21:24

Na, én meg hegesztő, meg csőhálózat-szerelő is, majd levelezőn érettségi, majd aztán egyetem.
Intelligenciát tényleg nem ad az egyetem.
De nem kell a Mensa tagjának lenni egy ács-állványozónak sem, hogy világossá váljon számára: nem neki írtam a hozzászólásom.

Ezért tart itt ez az ország, mi?

ius latratus # 2015.12.12. 22:35

Zsóka, drága!

Akármire képes vagyok, hogy megerősítsem feltevésed. Nincs az a mélység, amelyben ne lenne valami vonzó.
Nem érdekelnek az értékeid.
Pacsi.

groszfater@gmail.com # 2015.12.13. 05:02

Nincs az a mélység, amelyben ne lenne valami vonzó.

Ha jól-emlékszem, Nádas Péter Párhuzamos történetek című művében hangzik el így.
Aztán valahogy így folytatódik: ez a gondolkodásmód sekélyességre vall.
ius latratus elnézést ha ez a mondat a "Tiéd"

ver.david85 # 2015.12.13. 05:17

Kedves Zsóka!
Köszönöm a segítséged.
Sajnos mindenhol akad egy renitens troll!