Rendőrség elleni feljelentés!


ius latratus # 2015.12.13. 12:02

groszfater

Nem ismerem a művet. Ha tényleg ezek a sorok szerepelnek benne, akkor akaratlanul történt.
Azt próbáltam érzékeltetni Zsókának, hogy nincs az a proli-stílus, ahol ne érezhetném magam otthon.
Sőt: még meg is hempergőzök a mocsokban, ha nekem úgy jó.
Üdv.

lajcsó # 2015.12.13. 07:48

"De a barátnő ingatlanja teljesen független volt a gyanusított által elkövetett cselekménytől."
Ezt valószínűleg csak ti gondoljátok így. A nyomozóhatóságnak bizonyára más lehet erről az álláspontja. De még az sem biztos, hogy a helyszín (barátnő lakása) a releváns, hanem inkább az elkövetés eszköze (számítógép stb.).

ver.david85 # 2015.12.13. 05:17

Kedves Zsóka!
Köszönöm a segítséged.
Sajnos mindenhol akad egy renitens troll!

groszfater@gmail.com # 2015.12.13. 05:02

Nincs az a mélység, amelyben ne lenne valami vonzó.

Ha jól-emlékszem, Nádas Péter Párhuzamos történetek című művében hangzik el így.
Aztán valahogy így folytatódik: ez a gondolkodásmód sekélyességre vall.
ius latratus elnézést ha ez a mondat a "Tiéd"

ius latratus # 2015.12.12. 22:35

Zsóka, drága!

Akármire képes vagyok, hogy megerősítsem feltevésed. Nincs az a mélység, amelyben ne lenne valami vonzó.
Nem érdekelnek az értékeid.
Pacsi.

ius latratus # 2015.12.12. 21:24

Na, én meg hegesztő, meg csőhálózat-szerelő is, majd levelezőn érettségi, majd aztán egyetem.
Intelligenciát tényleg nem ad az egyetem.
De nem kell a Mensa tagjának lenni egy ács-állványozónak sem, hogy világossá váljon számára: nem neki írtam a hozzászólásom.

Ezért tart itt ez az ország, mi?

ver.david85 # 2015.12.12. 20:54

Egy agyonfrusztrált, transznemű idiótának a nyomozók elvitték a gépét.

Köszönöm szépen!
A tájékozatlanság nem egyenlő a transznemű idiótával!
Nem tanultam jogásznak,"csak" egy Ács-állványozó vagyok,de azt hiszem a diplomával nem adnak intelligenciát!
Ezért tart itt ez az ország!

ius latratus # 2015.12.12. 12:43

Elolvastam. A harmadáig.
Egy agyonfrusztrált, transznemű idiótának a nyomozók elvitték a gépét.

off

Brüsszel, TASZ, Magyar Helsinki Bizottság stb. kimaradt. Ajróópa, segííts!
Áá, nem is folytatom.

on

Kovács_Béla_Sándor # 2015.12.12. 06:18

Tanulságos? Bő lére eresztett nyavalygás. Egy mondatban is megírhatta volna "Jáj, lefoglalták a csúnya rendőrök a gépemet."

Iucundus # 2015.12.11. 18:20

A lefoglalt dolgokat jegyzőkönyvben vagy más okiratban a mennyiségük, értékük, minőségi állapotuk feltüntetésével, egyedi azonosításra alkalmas módon fel kell sorolni.Ebből a jegyzőkönyvből másolatot kell/kellett volna kapnia a lefoglalást elszenvedőnek.
A jegyzőkönyvben panassal élhet/élhetett volna a lefoglalás ellen. Amennyiben a lefoglalásról nem készült jegyzőkönyv, vagy a panasszal nem élhetett a lefoglalást elszenvedő, akkor a büntetőeljárás ezen része szabálytalan volt és a nyomozást felügyelő ügyésznél panaszt kell benyújtani, amely kitér arra, hogy nem készült jegyzőkönyv, valamint arra, hogy panasszal sem élhetett a lefoglalást ellen.

Egyébként vádemelést követően a bíróság dönt a lefoglalt tárgyi bizonyítékok sorsáról.


Ddr

ver.david85 # 2015.12.11. 17:00

Köszönöm a válaszokat,habár ezen nem érdemes veszekedni!
Viszont én még mindig semmit nem értek!
Sajnos nem tanultam jogot,tehát legyenek kedvesek leírni nekem,hogy merre tovább!?

Köszönöm!

Iucundus # 2015.12.11. 14:57

SzemeZsoka,

vicces vagy, csak a humorod olyan...nehezen ertheto :D


Ddr

Iucundus # 2015.12.11. 14:27

ver.david85,

panaszt kell tenni a jegyzőkönyv hiánya miatt.

(Off: SzemeZsoka, konstruktívan már tudom, mi a baj a bejegyzéseiddel. A jog tanulása nem a Kengyel Miklós könyvének tanulmányozásával, hanem az alapoknál kell kezdened, ahol azt oktatják, mi a különbség a büntetőeljárás és a polgári eljárás között.)


Ddr

-praetor- # 2015.12.11. 11:40

Ha kétséget kizáróan, bizonyítható hogy a lefoglalt dolgok pl.

  • a bűncselekmény elkövetéséből származnak
  • a bűncselekmény elkövetéséhez eszközül használták
  • egyébként a terhelt tulajdonát képezik

akkor bizony elkobzás, vagyonelkobzás alá eshetnek, ill - ahogy a posztoló írja, "abból kártalaníthatják a sértetteket."

De ha semmi köze nincs a tárgyaknak az elkövetőhöz vagy a bűncselekményhez, akkor elvileg vissza kell adni a lefoglalást szenvedőnek.

Iucundus # 2015.12.11. 11:00

Ha nincs jegyőkönyv, tegyen panaszt az eljárás szabálytalansága miatt.


Ddr

ver.david85 # 2015.12.11. 06:01

Azért nyilván az elkövető valahogyan köthető a barátnő ingatlanához, pl.: ott rejtette el a bűncselekményből származó tárgyakat.

Nem,dehogyis!
Semmit nem találtak,sem a lefoglalt tárgyakon sem az ingatlanban.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.12.11. 05:05

Azért nyilván az elkövető valahogyan köthető a barátnő ingatlanához, pl.: ott rejtette el a bűncselekményből származó tárgyakat.

ver.david85 # 2015.12.11. 02:56

Köszönöm!

A barátnő írásban kérje vissza a tulajdonát képező dolgokat attól a hatóságtól (rendőrség), amely a lefoglalást végezte (foglalási jegyzőkönyv).

Nem kapott lefoglalási jegyzőkönyvet. Csak vittek mindent és kész.
Egy papírt kapott csak amiben leírták,hogy nincs panasza a házkutatás ellen...
Pont ez a baj,hogy a lefoglalás után azt mondták,hogy 1 hónap múlva visszakapja,de azóta eltelt 1 év.. Amikor rákérdeztünk,azt mondták,hogy ebből kártalanítják a sértetteket. De a barátnő ingatlanja teljesen független volt a gyanusított által elkövetett cselekménytől. Ennyi erővel bemehettek volna találomra egy házba és onnét is elvihettek volna mindent.
Valamint az a probléma,hogy a gyanúsított bejelentett lakcímén a házkutatás során nem vittek el semmit. Pedig ott is volt laptop,telefon...stb.

Iucundus # 2015.12.10. 17:21

ver.david85,

A barátnő írásban kérje vissza a tulajdonát képező dolgokat attól a hatóságtól (rendőrség), amely a lefoglalást végezte (foglalási jegyzőkönyv).


Ddr

pohicop # 2015.12.10. 13:21

Lehet állrendőrök voltak és ez egy nagy átverés.....

Numda # 2015.12.10. 09:15

Rendőr a rendőrt, ügyész a rendőrt, LÜ az ügyészt bűnpártolni fogja, ma ez a magyar gyakorlat.
Csak ügyvéddel...
Még így is kétséges lehet a siker, ha egyáltalán lesz ügyvéd, aki bevállal egy korrupt rendszer elleni védelmet.

capisca # 2015.12.10. 08:40

Keresse meg az eljáró rendőrhatóságot egy panasszal. Abba írja le mi történt, majd várja meg a választ.

De a legfontosabb egy ügyvéd felkeresése.

ver.david85 # 2015.12.10. 06:22

Illetve még annyit kérdeznék,hogy mennyi idő van a jogi lépéseket megtenni. Ez a történet 2014.november 17.-én történt!

ver.david85 # 2015.12.10. 05:23

Tisztelt Ügyvéd Urak!

De van fogalmam a történtekről. Ez pontosan így történt ahogy leírtam. Természetesen szeretne az illető lépni,de előbb meg szerettük volna kérdezni,hogy egyáltalán van e mit! Lehet,hogy kajlának tűnik a történet,viszont csak a rendőrség oldaláról. Azért egy kicsit furcsa eljárás ez. Még egy kérdésem lenne,ez ügyben rendőrségi feljelentést kell tenni,vagy pedig egyéb jogi úton kell e lépni? Köszönettel!

Dr.Attika # 2015.12.09. 18:03

Ha ez is történt amit a kérdező leír, akkor is nem egy jogi fórumon kell érdeklődni, hanem fel kel keresni egy ügyvédet az ügyben eddig keletkezett iratokkal. "egy nőismerősöm barátja" kezdet meg arról árulkodik, hogy a kérdezőnek fogalma nincs a részletekről.