személyazonosságot igazoló közokirat másolása


wers # 2015.12.17. 19:24

Nem adhatják ki az adataidat. Adat kezelésre és tárolásra is alapszabály, hogy csak annyi adatot és annyi ideig ameddig szūkséges.

robyas # 2015.12.17. 18:56

A biztonsági szinten van az útlevél jogsi személyi

Dr.Attika # 2015.12.17. 18:42

Mi az a "A" biztonsági szintű személyazonosító okmány ? Fedett nyomozó igazolványa?

robyas # 2015.12.17. 18:10

tiszta sor, hogy nem kell megadni, es nem kell használni. az is hogy önként megadhatom.

a kérdés az, hogy "A" biztonsági szintű személyazonosító okmány másolása, jár-e valamilyen jogi következménnyel?
nem tudom elhinni, hogy szabadon másolható, és ha kedvem tartja, akkor beszorólapozhatom vele egész európát...

wers # 2015.12.17. 17:57

Ha az a kérdés, törvény erre nem kötelez.

robyas # 2015.12.17. 17:39

jó akkor extrém példa... facebook adategyeztetést kér, fényképes igazolványt, és már mindent visszadobott, útlevél, jogsi, személyi maradt. megadnád??

wers # 2015.12.17. 17:26

Csak átfutottam a cikket, nos, ha meg kell adni a személyes adatokat, annak többféle módja van, bemutatja az ember az igazolványait, amit lemásol egyszerűen az ügyintéző, vagy egy adatlapra szépen beleír minden adatot. A második kicsit lassúbb, és benne van a tévedés lehetősége.
A végeredmény ugyan az, kiadta az illető a személyes adatait.

wers # 2015.12.17. 17:20

Nem szeretnék nagyon belemenni, a törvény inkább azt szabályozza, hogy a megszerzett adatokat ki, és hogyan tárolhatja, ill. adhatja ki harmadik félnek.

Hogy mit kérhetnek el, és ad ki magáról az ember (főként kinek), az saját belátása szerint. Max. nem kötnek vele szerződést.

De mi a kérdés?

robyas # 2015.12.17. 17:10

http://www.jogiforum.hu/hirek/13186

ezt olvasva nem feltétlen gondolom így

wers # 2015.12.17. 17:00

Mit értesz másolás alatt? Bármikor készíthetsz másolatot bárki okmányáról, aki ehhez hozzá járul.

A te okmányodat pedig az, akinek megengeded.

Mi a kérdés?

robyas # 2015.12.17. 16:54

Sziasztok!

pici segítségre lenne szükségem. mely törvény tiltja vagy bünteti, (vagy nem is tudom hogy kérdezzem) a szemelyi, útlevél, jogosítvány másolását? akárhogy keresem nem találom:( Ilyet kérnek tőlem, az egy dolog hogy nem akarom megadni, de arra akarok hivatkozni, hogy nem tehetem meg.

köszönöm!