Elmaradt Bírósági pénz büntetés


csanyijoci # 2016.03.19. 10:13

Köszönöm!

folyami géb # 2016.03.19. 06:17

A Btk. 51. § (1) bekezdése szerint, ha az elítélt a pénzbüntetést nem fizeti meg, illetve részletfizetés engedélyezése esetén egyhavi részlet megfizetését elmulasztja, a pénzbüntetést vagy annak meg nem fizetett részét szabadságvesztésre kell átváltoztatni.

Tehát először végzést kapsz az átváltoztatásról (hha arra sor került). Egy összegben pedig bármikor megfizetheted, még akkor is, ha már átváltozatták (sőt akár az átváltoztatott szabadságvesztés töltése közben is).

kaliff971 # 2016.03.18. 22:18

Igen, lehet, bár elvileg a jogszabály nem ad erre lehetőséget, mégis, ha a méltányolható körülményeket leírod (magyarán ugyanezt, amit itt leírtál lentebb), és kérelmezed, hogy halasztást engedélyezzenek - elvileg nem lehet, úgy tudom, ha már a részletfizetési kedvezményt megkaptad, mégis szokták engedélyezni, ha olyan a bíró -, de mindennél fontosabb, amit előttem már javasoltak neked, fizess be valamennyit - ha egy összegben nem is megy az elmaradás teljes összege, amennyit csak tudsz, törlessz belőle.

Nem tudom, mennyivel vagy megcsúszva, ha sokkal, akkor egyszerre két-két hónapot adj fel mindig; ha kevesebbel, akkor ajánlott kifizetni a teljes elmaradást. De mindennél fontosabb, hogy hívd fel a gazdasági hivatalt, ahová fizetsz, és mondd el az ügyintézőnek, hogy mi történt, és hogy azon vagy, hogy az elmaradást mihamarabb pótold, stb., mert olyat is láttam már, hogy ők adtak egy kis türelmi időt a megcsúszott delikvensnek, és nem értesítették a bírót az átváltoztatás miatt.

Persze, ezzel sem ajánlott visszaélni, mert gyakori és hosszabb késlekedést nem szoktak tolerálni, ugyanakkor rövidebb késedelmekkel meg igazán szoktak foglalkozni, egy-egy hónapos csúszásokat simán elnéznek; próbálj meg beszélni velük, mert az átváltoztatás után már csak egy összegben fizethetsz, és csakis a büntetés teljes hátramaradt összegét, onnan már ugrott a részletfizetés.

csanyijoci # 2016.03.18. 21:31

ha újból fizetném a részletet ? elnézést nem értek hozzá. és köszönöm

lajcsó # 2016.03.18. 21:22

Mindent meg lehet/kell próbálni! De a legjobb lenne kifizetni a büntetést!

csanyijoci # 2016.03.18. 20:41

vagy esetleg lehet még valami halasztást kérni, most úgy néz ki lenne állásom megint ?

csanyijoci # 2016.03.18. 20:35

Köszönöm!
és ha előtte valahogy megszerzem a fennmaradt összeget?

lajcsó # 2016.03.18. 20:29

"jön értem a rendörség és elvisznek vagy előtte még kapok valami papirt vagy mi történik ilyenkor?"
Kapol majd egy behívót valamelyik BV intézetbe.

csanyijoci # 2016.03.18. 20:14

lehet hülyén fogalmaztam 200 napot kaptam és ezt 600000.-
forintal megválthattam, megkértem részletre, fizettem is rendesen amig volt állásom de az megszünt és elmaradtam a részletekkel!
jön értem a rendörség és elvisznek vagy előtte még kapok valami papirt vagy mi történik ilyenkor?

csanyijoci # 2016.03.18. 19:58

Tisztelt Hozzáértők!

Bírosági pénz birságot megkaptam részletre de elmaradtam a fizetéssel ameddig volt állásom fizettem rendesen.
Mi történik ilyenkor?
Kapok még a bíróságtól felszólítást vagy valamit vagy jönnek értem egyszer csak ?