büntető eljárás?


lifegourmet # 2016.12.04. 18:21

Tisztelt Fórumozók,

pénteken küldött a könyvelőm egy sms-t, hogy büntetőeljárás folyik a cég tevékenységével összefüggésben. És, hogy innentől csak írásban kommunikáljunk, a telefont nem fogja felvenni, se személyes találkozó, mert mint írja: "szeretném még a látszatát is elkerülni a tanúbefolyásolásnak".
Letiltott a ismerősei közül, hiába kérdezem, hogy mi történt, azt mondja nem mondhat semmit.
(minden közteher, közmű, beszállító ki van fizetve és a könyvelő is normális volt eddig)
Elmentem a postára,ahova a céges levelek jönnek, és a lakóhelyem szerinti postára is, hogy hátha nem vettünk át valamit, 1 hetet visszakerestek nekem, de semmi.

Létezik, hogy a könyvelő előbb tud egy büntető eljárásról mint a cég vezetője?
És megtagadhatja a választ arra a kérdésre, hogy mi folyik ellenünk?

Köszönöm a választ. Tisztelettel.

groszfater@gmail.com # 2016.12.04. 18:42

Hááát, a Te könyvelőd alaposan túl-lihegi ezt a történetet.
A tanúbefolyásolás megakadályozása nem az ő feladata hanem a hatóságé.Vagyis akkor már téged rég bevittek volna és elzártak volna a külvilágtól...
Ez inkább NAV vizsgálódás lehet azért tud róla ő ...
És inkább tájékoztatnia kellene mint titkolózni...

lifegourmet # 2016.12.04. 18:57

Köszönöm.
de akkor miért mondta, hogy büntetőeljárás és miért nem hajlandó felvilágosítást adni?
Mit csináljak menjek be NAV-hoz és kérdezzem meg őket?
Egyébként kötelessége lenne a könyvelőnek tájékoztatni?

groszfater@gmail.com # 2016.12.04. 19:06

Ne a NAV-hoz menj-azok majd jönnek- hanem a könyvelődhöz, és érdeklődj a könyvelés felől, hogy az rendben van-e.
Az-sem árt ha szétnézel a házad táján nincs-e valami törvénysértő.

lifegourmet # 2016.12.04. 19:22

Thx.
A könyvelő elzárkózik.
Valahonnan jó lenne megtudni mi ez. Várjam a NAV-ot?
És ő honnan tudhat erről? nem lehet, hogy kihallgatták már tanúként?

groszfater@gmail.com # 2016.12.04. 19:34

Mi az,hogy elzárkózik? Már csak jogod van a céged könyvelésébe belenézni?
Lehet, a NAV bekérte az anyagot és vizsgálódik, akkor erről tájékoztatni kellene. De ez kiderül ha elmész hozzá és kéred az anyagot.

nem lehet, hogy kihallgatták már tanúként?
Ahhoz valakit meg kell gyanúsítani valamivel és ha ez Te vagy arról már tudnál...

lifegourmet # 2016.12.04. 19:45

Idemásolom mit írt:
" Indult egy büntetőeljárás a cég tevékenységével összefüggésben,
kérlek mostantól csak írásban sms-ben vagy vagy e-mailben kommunikáljunk, mert szeretném még a látszatát is elkerülni a tanúbefolyásolásnak."

Amikor rákérdeztem, hogy mégis mi:

"Nem tudok válaszolni a kérdésedre"

És amikor arra is rákérdeztem, hogy én miért nem tudok róla, hogy mi folyik ellenünk:

"Biztosan mindenkit a rá vonatkozó mértékben és időben tájékoztatnak. Ne haragudj ennél többet nem tudok mondani."

groszfater@gmail.com # 2016.12.04. 19:52

túl-sok krimit néz,

Dr.Attika # 2016.12.05. 05:55

Vélhetőleg ÁFA-csalás miatt vizsgálódnak más cégnél, aki a kérdező cégnek is számlázott. A nyomozók járhattak a könyvelőnél és "beszaratták", hogy ne merje tájékoztatni a céget. Teljesen jogellenes. Azonnal fel kell mondani a könyvelési szerződést az ilyen könyvelővel.

lajcsó # 2016.12.05. 07:53

"túl-sok krimit néz,"
Vagy ő is sáros!

Dr.Attika # 2016.12.05. 11:20

Nem biztos, hogy sáros. Lehet, hogy egyszerűen "lujzika-könyvelő". Mint javasoltam, azonnal meg kell vele szüntetni a könyvelési szerződést és elhozni tőle minden könyvelési anyagot.

lifegourmet # 2016.12.06. 10:39

Köszönöm a válaszokat.

Rendőrségnél kiderítettem, hogy nincs ellenünk semmi, aztán elmentem a NAVhoz.
Igen, a folyószámlánk rendben van.
Nem ÁFA csalás vagy hasonlók.
Még korábban volt egy alkalmazott, (aki családtag) a cégben, aki magánokirat hamisítást követett el.
(már nem dolgozik itt.) Természetesen nem tudtunk róla, és anyagi kár nem keletkezett, majd amikor kiderült, küldött a NAV egy levelet, hogy ez és ez van, tudomásul vettük és azt hittük lezárult az ügy.
Hát nem. Most ismeretlen tettes ellen folyik az eljárás? nyomoznak?
"ismeretlen tettes hamis magánokirat vétségének gyanúja miatt" ennyit mondtak.

A könyvelő sem tudhatott erről, mert kifelé - azon kívül hogy nyáron küldték ezt a papírt - nem volt más kommunikáció.
Szóval a könyvelőnek valószínűleg egy belső ember "súghatott" ő meg megijedt, nem tudni mitől, nekem ennyit megírt túldrámázva a helyzetet, tanúbefolyásolásra hivatkozva nem áll velem szóba. Azóta sem. Agyrém.

Kérdésem a következő:

Nekem mint ügyvezetőnek milyen büntetés róható az okirathamisítás miatt - bár nem én követtem el, anyagi kár nem keletkezett, de ugye én felelek a cégben történtekért.

Melyik a célszerűbb, az megtudottak alapján bemenni a NAV-hoz, elmondani ki az elkövető
vagy hagyni, hogy nyomozgassanak.

Tisztelettel köszönöm a válaszukat.

ius latratus # 2016.12.06. 10:53

Na, most a magánokirat-hamisítás miatt neked sok bajod nem lehet, de hát azért ez nagyon kicsi morzsa az egészből (mikor történt, milyen előnye származott, hogyan stb.), hogy itt adekvát választ kapj erre a dologra, ugye, érzed?

Ez meg:

Indult egy büntetőeljárás a cég tevékenységével összefüggésben,
kérlek mostantól csak írásban sms-ben vagy vagy e-mailben kommunikáljunk, mert szeretném még a látszatát is elkerülni a tanúbefolyásolásnak

Az egy kérdés, hogy honnan a fenéből szerzi, hogy ő tanú, de az, hogy az sms-sel, vagy az e-maillel el egyébként "elkerüli a látszatát a tanúbefolyásolásnak". nos, az a könyvelő is megéri a pénzét...

lifegourmet # 2016.12.10. 08:26

A könyvelő továbbra se áll velem szóba, csak írásban kommunikál. Az idei évet lezáratom vele, aztán átviszem máshova. Így elég nehéz kommunikálni.
Egy közös ismerősünk felhívta (a könyvelőt) hogy meggyőzze arról, hogy nem tanú, de ragaszkodik az álláspontjához, hogy ez a tanúbefolyásolás látszatának elkerülése miatt kell.
Nem "Lujzika" könyvelő, ez egy könyvelő iroda, adótanácsadó cég.

Nem tudom mi a jobb, hogy bemegyek a navhoz vagy rendőrségre és elmondom, mit tudok, hogy tudom, hogy magánokiratot hamisítottak, vagy hagyom, hogy nyomozzanak ismeretlen tettes ellen. ???

lajcsó # 2016.12.10. 11:04

"bemegyek a navhoz vagy rendőrségre és elmondom, mit tudok"
Nem kell kapkodni! Ha szükségük lesz rád úgyis hívnak majd!

Konektor # 2016.12.10. 16:32

Sziasztok!
Az a kerdesem lenne hogy egy baratom fel van fuggesztve lopas miat 2 evre!!
Ha heten megfogtak a Tescoban bolti lopas miat!!
Meg fogja kapni amibbol fugeszve van!!??

Kovács_Béla_Sándor # 2016.12.10. 16:43

Úgy érted, le kell-e töltenie? Hát az több körülménytől függ.

Mit tudott a TESCO-ban olyat lopni, ami drágább 50K-nál? Mobiltelefon?

Konektor # 2016.12.10. 16:44

12 000 ft ertekű
Igen hogy le kell e ülnie?

Burn Out # 2016.12.10. 16:57

KBS: pl: egy LED tévét :) befért a kabát alá :)))

Konektor # 2016.12.10. 17:51

Hát ezzel ki lettem segitve!!

drbjozsef # 2016.12.10. 19:01

Konektor,

nem kell leülnie, azért kérdezte KBS az értékhatárt, mert a 12.000.- Ft nem éri el a bűncselekmény értékhatárát, tehát csak szabálysértés lesz a lopás minősítése.

Vagyis nem, nem kell leülnie a felfüggesztettet.

lifegourmet # 2016.12.11. 09:54

Tisztelt válaszolók, köszönöm a hozzászólásaikat (az eredeti topikinditó témafelvetéshez).
Azért kérdeztem, hogy nem jobb-e elmondani a rendőrségnek/NAVnak, hogy tudok a magánokiratokirat hamisításról, hogy mi történt, ki tette, mert ha megkérdeznek akkor akár engem is gyanúsíthatnak (hiszen ismeretlen tettes ellen nyomoznak -ha nyomoznak - honnan tudhatnák, hogy ez egy családtag műve, nem az ügyvezetőé, és rémálmaimban először engem szednek elő)
Van arra szankció, hogy tudtam róla de nem jelentettem?
Felfüggeszthetik ezért a céget, egyáltalán milyen retorziója lehet ennek az egésznek?
Elnézést ha naivnak vagy triviálisnak tűnnek a kérdéseim, nem kérdeznék ha tudnám.
Köszönöm. LG

lifegourmet # 2016.12.11. 09:57

Helyesbítek: nem a az elkövetés idején tudtam, hogy magánokirat hamisítás történt, hanem miután kiderült, azóta tudok róla, de nem jelentettem. Családtagról van szó, nem történt anyagi kár (emiatt) és ahogy írtam, azóta nem dolgozik a cégben.

groszfater@gmail.com # 2016.12.11. 10:27

Közeli hozzátartozóra nem kötelező terhelő vallomást tenni.

Öreg Tölgy # 2016.12.11. 10:56

Feljelentést tenni pedig magánokirat-hamisítás miatt senkivel szemben nem kötelező.