büntető eljárás?


Öreg Tölgy # 2017.03.10. 05:38

Kedves vadsuhanc,

akkor ezek szerint megkönnyítette a törvény a vizsgálók dolgát, amikor megszüntette a pótnyomozást. Persze, az ügyész most is utasítható további nyomozati cselekményre, de legalább már nincs ilyen "csúnya" neve.

Vadsuhanc # 2017.03.09. 15:54

Tisztelt Öreg Tölgy!

Próbáltam finoman megfogalmazni, de így talán érthetőbb a kérdezőnek.
A pótnyomozás régen a vizsgáló szégyene volt. Kivéve az ítélkezési szünet és karácsonyi ünnepek előtt leadott és ügyész által visszaadott ügyeket:-)

Carella

Mellesleg erősen javaslom, hogy egy ügyvédet keress fel, mert így nem fog menni.

Öreg Tölgy # 2017.03.09. 15:15

Főleg, hogy 2003 óta nincs is pótnyomozás.

Vadsuhanc # 2017.03.09. 13:48

Carella

Talán, ha nem dühből és indulatból írnál meg is lehetne érteni mi a problémád. Nekem itt az egymás után guruló kerekes meleg motorháztetőkből nem jön le semmi.

a pótnyomozás során ahogyan Te írod, hidd el még a kérdéseket is leírják a nyomozó hatóságnak.

Nos? Simán lehülyézel vagy leírod érthetőbben ?

Öreg Tölgy # 2017.03.09. 13:42

Az éjjeli elkövetés is minősítő körülmény a magánlaksértésnél, mégsem bűncselekmény az, hogy van éjszaka.

Dr.Attika # 2017.03.09. 09:45

Minősítő körülmény több különös részi törvényi tényállásnál.

Öreg Tölgy # 2017.03.09. 05:21

Na vajon, Attika doki? :)

A hivatalos eljárás színlelése a Btk. melyik §-ába ütközik? :)

Carella # 2017.03.08. 19:30

Tisztelt Cím!
Ha egy vizsgáló tiszt pótnyomozáson a tanuk kihallgatását úgy végzi, hogy az ellenem felhozott vádak esetlegesen jobban megálljanak, bizonyithatóbbak legyenek, de számomra már nincs mód hogy erről beszámoljak esetlegesen egy vádemelés előtt akkor mit tehetek? Időpontokat úgy definiál, hogy mikor nekem ártani tud 2 órás intervallumot ad meg, mikor a rendőröket kéne védenie akkor mp-ekkel is foglalkozik, ami erősen befolyásolja a nyomozás végkimenetelét számomra negatív irányba.Nem az igazság keresése érvényesül.Abszolút nem. És ha ellenem úgy vádat emelnek, hogy 4 egymástól független tanú, nem ismerősök állítják hogy adott időszakban nem vezettem, nem gurult a kerék nem mentem a járművel, én sem ismertem el soha azt, fizikailag lehetetlen motor melegséget állítanak (december 1.-én -1 fokban 50 méter után meleg motorháztető)akkor mit tehetek az elfogult etikátlan inkorrekt szervezett eljárókkal szemben? Kinek panaszolhatom el milyen szakértőknek aki fejből tudja hogy ha két autó 50 méterre egymás után halad akkor aki látja menni egyiket az a masikat is látnia kéne?

Dr.Attika # 2017.03.08. 16:45

Mi a gyöngyszemem Drága Öreg Tölgy?

Öreg Tölgy # 2017.03.08. 16:03

Attika doki újabb gyöngyszeme.

zolixke # 2017.03.08. 13:19

Köszönöm a segítségeteket! Megnyugtattatok, nem veszek csíkos pizsamát. :)

batka75 # 2017.03.08. 12:35

Mely bűncselekmény minősítő körülményeként forogna fenn a hivatalos eljárás színlelése? Nincs se jelentős érdeksérelem, se jogosnak tűnő vagyoni igény... mely bűncselekmény? De ha lenne is, zolixe-t támadás érte rá abszolut meg tudja állapítani a bíróság a BTK 23.§.-ban foglalt végszükség esetét, magát másként el nem hárítható veszélyből mentette és a közérdek védelme érdekében így járt el. Álláspontom szerint egy hivatalos eljárás valamilyen intézkedést takar. Intézkedés lehet egy igazoltatás vagy motozás stb. (Rendőrségi Törvény) A rendőr ha nincs szolgálatban jelvényének felmutatásával nevének és szolgálati helyének közlésével helyezi magát szolgálatba. És kezd vmilyen intézkedést. Ezek egyike sem történt meg. A bűncselekmény elkövetőjét viszont bárki visszatarthatja,(Be.127§) és az elfogás és visszatartás még fizikai ráhatást is magában foglalhat nemhogy kiabálást.

drbjozsef # 2017.03.08. 11:50

Miért? Mert nemzeti nyomozóirodának szólította az autóst? Szerintem ez inkább becsületsértés...

Dr.Attika # 2017.03.08. 11:24

Ez nem így van. Hivatalos eljárást színlelt a kérdező.

batka75 # 2017.03.08. 10:11

Semmilyenre. Gratulálok a lélekjelenléthez !

zolixke # 2017.03.08. 10:02

Tiszteletem mindenkinek!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy pár napja kerékpárosként feltartóztattam egy ittas vezetőt aki késsel fenyegetett, eléggé bonyolódott az ügy, a kérdésem arra irányulna, hogy én mikor a gépkocsija elé álltam keresztbe kerékpárral, hogy a rendőrök kiérkezésééig ne tudjon meglépni, ő gázt adott, majd nekemjött és elkezdett tolni, én valószínűleg lelki felindultságból azt kiabáltam neki egyszer, hogy: "nemzeti nyomozóiroda, álljon meg!".
Tanúvallomás során a nyomozó kérdezte, hogy én kiabáltam-e ilyet a gyanúsítottnak, én nem emlékeztem rá, ezért azt mondtam, hogy nem emlékszem ilyenre, viszont a menetrögzítő kamerám rögzítette, tehát ezek szerint mégis kiabáltam ilyet. Ez után a mondat után már azt mondtam, hogy hívom a rendőröket és hívtam a segélyhívót.

Ezért a mondatért milyen szankcióra számíthatok?

Köszönöm!

Öreg Tölgy # 2017.03.03. 05:50

Be. 49. § (1)bekezdés: A kirendelés, illetőleg a meghatalmazás hatálya - ha a meghatalmazásból más nem tűnik ki - a büntetőeljárás jogerős befejezéséig tart, de kiterjed a perújításra, a felülvizsgálatra, valamint a különleges eljárásokra is.

Pet 44 # 2017.03.02. 18:18

Egy megbízást alá íratott velem,a pénzt elkérte,szerződésről nincs tudomásom .De még az elején közölte ,ezért bizonyos összegért vállalja, másodfokon a védelmem . Hát ennyi .

Dr.Attika # 2017.03.01. 19:35

Pet 44!
Az ügyvéddel kötött megbízási szerződésből ennek ki kell derülnie.

moho # 2017.03.01. 17:06

Tisztelt Dlaci!
Nem kell minden témában ugyanezt a kérdésedet feltenned,a hozzászólás miatt így is a tetejére kerül a forumnak az adott topic!

Dlaci1990 # 2017.03.01. 14:21

Üdvözlök mindenkit!
Olyan problémám van, hogy régebben (3 éven túl) garázdaság vétsége miatt kaptam pénzbüntetést, illetve egy összeszólalkozásból kifolyólag zaklatás vétsége miatt pénzbüntetést, de mint már mondtam, régen történt. A kérdésem az lenne, ha én a jövőben szeretnék akár a rendőrséghez vagy Büntetés végrehajtáshoz jelentkezni ezek a kifogástalan életvitel ellenőrzésnél addigra már elavulnak vagy azonnali elutasítást von maga után? Válaszukat előre is köszönöm szépen.

Pet 44 # 2017.03.01. 13:39

Az ügyvéd másodfokon elvállalta a védelmemet . Meddig tart a megbízatása ? Halasztás kérelem, esetleg kegyelmi kérvény beadása, bele tartózik ? vagy + költséget jelent a számomra .

Dr.Attika # 2017.02.24. 13:38

Emlékezetem szerint a december 06-i közlönyben volt benne.

Öreg Tölgy # 2017.02.24. 12:51

Jééééé, hát a bv. bíró dönt a közérdekű munka szabadságvesztésre átváltoztatásáról? Hát tegnap még nem volt vitás, hogy az elsőfokon eljárt bíróság.

moho # 2017.02.24. 12:41

Dr.Attika!azt továbbra sem értem hogy Ön szerint miért december 6-án lett kihirdetve a döntés?